Анкета: Бихте ли си купили електрическа тротинетка? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имам и често се возя
8.57%
6
8.57%
Да, имам, но се возя рядко
5.71%
4
5.71%
Да, но качествените все още са скъпи
11.43%
8
11.43%
Не, колелото ми върши същата работа
22.86%
16
22.86%
Не, защото използвам тези за споделено пътуване
1.43%
1
1.43%
Не, не си се представям на ел. тротинетка
27.14%
19
27.14%
Не знам, все още трупам впечатления
11.43%
8
11.43%
Друго
11.43%
8
11.43%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли си купили електрическа тротинетка?
#1

[Изображение: ducati-launches-pro-iii-electric-kick-scooter.jpg]

Бихте ли си купили електрическа тротинетка?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Карах една на xiaomi и останах без бъбреци на неравното. Предпочитам Ел. Велосипед

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#3

Да,за да си я бутам......

GP8P
Цитирай
#4

Купих вече, за детето, естествено кара само на село, по-спокойно е, но от време на време я подкарвам и азSmile

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#5

Имах обикновеното Xiaomi M365, което "чипосах" със софтуер и батерия за вдигане на волтажа и допълнителна спирачка със по-голям диск - беше доста по-приятна за каране, но недостатъците надделяха:
1. Основните болежки са:
- Лагерите заминават след 500 км задния и 1500 км предния, гумите са като кашкавал и се пукат от щяло и нещяло. Ползвах бози, ленти, след 2 - 200 км, все се пукаше задната гума.
- Смяната на гумите си е трън в задника общо взето - задната е поносима, но предната с този мотор... Отврат общо взето
- Спирачката с която идваше тогава (сега не знам каква е) е за 1 път спиране и прегрява Big Grin
- Контролера гори ако не се подсили (няколко по-резки спирания и е до там).
- BMSите понякога сдават багажа (от дупките се пукат спойките)
- Пробега си е зле - 20 км, които лично на мен не ми стигаха и все ходих с двете зарядни (за двете батерии)

2. Просто в София е кошмар да се кара без окачване, пък и безопасността граничи с нулата.

Та я продадох на части и сега се ослушвам за евентуален ел. сгъваем велосипед Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 2 потребители изказват благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • hgeorgiev, niksanvn
Цитирай
#6

Не и не мисля да купувам. От коментари на ползватели/собственици оставам с впечатление, че са подходящи предимно за равнинни селища, а най-близкото такова, оправдаващо в някаква степен покупката и неизбежните грижи, е на поне 1 час с кола. Ако трябва през половината време да я бутам, по-добре да наблегна на подметките си.
Цитирай
#7

Аз съм ползвал от тези които са по улиците "напускани" на Lime. Много е удобно ако трябва да стигнеш до някъде бързо, но не бих си купил. Ненужно доста пари да се хвърлят. Предпочитам велосипеда Smile
Цитирай
#8

Имам вече почти от 3 години,предимно децата я карат,но и аз я подкарвам

(2022-03-22, 21:37:48)dancho2000 написа:  Имах обикновеното Xiaomi M365, което "чипосах" със софтуер и батерия за вдигане на волтажа и допълнителна спирачка със по-голям диск - беше доста по-приятна за каране, но недостатъците надделяха:
1. Основните болежки са:
- Лагерите заминават след 500 км задния и 1500 км предния, гумите са като кашкавал и се пукат от щяло и нещяло. Ползвах бози, ленти, след 2 - 200 км, все се пукаше задната гума.
- Смяната на гумите си е трън в задника общо взето - задната е поносима, но предната с този мотор... Отврат общо взето
- Спирачката с която идваше тогава (сега не знам каква е) е за 1 път спиране и прегрява Big Grin
- Контролера гори ако не се подсили (няколко по-резки спирания и е до там).
- BMSите понякога сдават багажа (от дупките се пукат спойките)
- Пробега си е зле - 20 км, които лично на мен не ми стигаха и все ходих с двете зарядни (за двете батерии)

2. Просто в София е кошмар да се кара без окачване, пък и безопасността граничи с нулата.

Та я продадох на части и сега се ослушвам за евентуален ел. сгъваем велосипед Big Grin

Явно си взел нещо дефектно,същата я имам на почти 3г,на около 3000км е вече,сменил съм само гумите с тези които не се пукат и надуват,чипосвах я за по бързо движение,но понеже децата я карат предимно,реших сток да си я върна,возил съм и жена ми,демек около 130кг двамата и все още е супер,нищо не се е разваляло до сега

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • hgeorgiev, sapiora
Цитирай
#9

Не.Бих си купил електрически кит да си направя колелото електрическо.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#10

(2022-03-22, 21:37:48)dancho2000 написа:  Имах обикновеното Xiaomi M365, което "чипосах" със софтуер и батерия за вдигане на волтажа и допълнителна спирачка със по-голям диск - беше доста по-приятна за каране, но недостатъците надделяха:
1. Основните болежки са:
- Лагерите заминават след 500 км задния и 1500 км предния, гумите са като кашкавал и се пукат от щяло и нещяло. Ползвах бози, ленти, след 2 - 200 км, все се пукаше задната гума.
- Смяната на гумите си е трън в задника общо взето - задната е поносима, но предната с този мотор... Отврат общо взето
- Спирачката с която идваше тогава (сега не знам каква е) е за 1 път спиране и прегрява Big Grin
- Контролера гори ако не се подсили (няколко по-резки спирания и е до там).
- BMSите понякога сдават багажа (от дупките се пукат спойките)
- Пробега си е зле - 20 км, които лично на мен не ми стигаха и все ходих с двете зарядни (за двете батерии)

2. Просто в София е кошмар да се кара без окачване, пък и безопасността граничи с нулата.

Та я продадох на части и сега се ослушвам за евентуален ел. сгъваем велосипед Big Grin

нямам от твоите проблеми и аз. Моята е китайска версия, може би заради това и е вече над 2000км.
(2022-03-23, 18:31:53)Sokolchev написа:  Имам вече почти от 3 години,предимно децата я карат,но и аз я подкарвам


Явно си взел нещо дефектно,същата я имам на почти 3г,на около 3000км е вече,сменил съм само гумите с тези които не се пукат и надуват,чипосвах я за по бързо движение,но понеже децата я карат предимно,реших сток да си я върна,возил съм и жена ми,демек около 130кг двамата и все още е супер,нищо не се е разваляло до сега

И аз съм си много доволен. С оригиналния  софтуер съм и съм менил гуми 3 пъти, не е болка за умиране - трябва да внимаваш да не караш с меки гуми...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#11

Интересни са, стига да има подходящ път къде да се карат. Въпреки че колелото също върши работа за тази цел и е по-непретенциозно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Аз предпочитам велосипед, по удобно и практично е.Тези тротинетки са само за гладка настилка,а и по шьосето не могат да се карат,защото си е опасно.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • blackadder
Цитирай
#13

Различни приложения имат колело и тротинетка. И аз предпочитам колело, но имам и двете.
По мои наблюдения за ходене на работа тротинетката е доста често използвана, тъй като не се изпотяваш.
Аз лично предпочитам с колелото да ходя, тъй като имам само спускане. От време на време за разнообразие ходя и с тротинетката.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Имах на Xiaomi и си ходих с нея до работа, но ми я откраднаха от гаража Bu миналата година и още не съм се престрашил да си купя друга. Иначе ми беше доста удобно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

От много години карам тротинетки, много преди изобщо да се появат масово, първата ми тротинетка беше бензинова на Трибула Мото с 70 кубиков 2Т двигател, после преминах на Segway ES2, Zero 10X и миналата седмица си купих Inokim Light 2 Super, само бензиновата съм я продал че ми беше много шумна и тежка, със Zero 10X я карам при по-дълги преходи, а със Инокима че е малка ходя до работата ми и до магазина.

Много съм доволен от въпросните марки и модели които ги имам, карам ги само при сухо и хубаво време, все пак ги карам само за кеф Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • punish
Цитирай
#16

Не, предпочитам велосипед.
Даже миналото лято карах бая, ама после го продадох.
Цитирай
#17

Карам си редовно G30 Max и за миналото лято му врътнах 4500км, без да ми се е налагало да правя никакви интервенции по нея. Карам я предимно без ръце с отклони, като сноуборд.
Цитирай
#18

Електрическа тротинетка не бих карал (нямам доверие на нещо с толкова малки гуми що се отнася до стабилността) но електрически скутер бих карал и то с удоволствие.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на SE Neo V за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#19

Здравейте колеги!
на скоро си купих електрическа тротинетка и бях много доволен докато не се изтощи батерията!
Беше оказано, че пробегат с един заряд ще е около 80 км а аз изминавам едва 30 км. Тежа 75 кг. Връщах я за сервиз и ми казаха, че всичко е наред и те изминават 50 км. Някой по-вещ може ли да ме светне каква е истината?
Цитирай
#20

Всичко зависи от маршрута, равен ли е или има много изкачвания, колко бързо се кара и тн. Но реално това което пишат за пробега, няма нищо общо, и дори не се доближава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#21

Гласувах с "Не, не си се представям на ел. тротинетка", защото бих предпочел триколка- да съм седнал стабилно.
Колкото до пробега - указания е ориентировъчен.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#22

Ориентировъчно ще е, ако реалния се различава с 10-15%. Това си е направо заблуда.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#23

Имам и карам три тротинетки според мястото и вида терен, малка за пазар, градска за работата ми и голяма за оффроуд каране, изваждаш около 10% от пробега даден от производителя, тежа 75 кг и това важи само за равен терен, каране по лош терен и на максимална мощност, сваляш с около до 30% от пробега, ако тежиш 100 кг, сваляш още 10% от пробега, ако караш през зимата при минусови температури сваляш сигурни 30% от пробега, това са приблизителните ми наблюдения от години каране на тротинетки.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • punish
Цитирай
#24

Е да, но аз изминавам 40% от оказания пробег и батерията свършва. казаха ми че трябва да се кара по равен път, но в моя град не може да отидеш някъде за което си заслужава да не е пеш и да няма надолнища респективно на връщане нагорнища Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)