Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети
#1

[Изображение: Android-System-Update98.jpg]
Всичко свързано с актуализациите на Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Множество проблеми за Samsung Galaxy A52s след обновлението до One UI 4 :-(

https://www.xda-developers.com/galaxy-a5...12-update/

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#3

Определено телефонът е топ в хардуерно отношение и тотал щета като софтуер.
Тук добавяме и проблемите с мрежите, постоянни Wi-Fi дропвания, ниски Wi-Fi скорости, слаба агрегация на честотите и постоянни дропвания на 5G сигнала.
Цитирай
#4

Точно по този причина очакванията към 4.1 са големи
Цитирай
#5

(2022-03-23, 17:00:52)boandroid написа:  слаба агрегация на честотите и постоянни дропвания на 5G сигнала.

Телефона като възможности на модема даже е най-добре от всички популярни модели със Сд778. Дропвания на сигнала е нормално да има когато няма нужда от интернет. Самсунг поне имат два вида икони за 5г когато реално се използва и такава когато не се използва.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • milss, Riger
Цитирай
#6

UI 4.1 е наистина много добър ъпдейт. С моя А52 5G бях се отчаял от постоянни микро лагове и не исках да повярвам, че 750 процесорът е чак толкова слаб и да не може да се справи с елементарни анимации в интерфейса.

Сега, 2 дена след този ъпдейт мога да кажа, че държа все едно нов телефон в ръцете си. Мазен, плавен, абе разликата се усеща веднага. Проблеми засега не съм открил. Дано и при колегите с s-ката да се окаже толкова сполучлив ъпдейт и да се наслаждават на устройството си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай
#7

(2022-03-23, 20:06:44)batala написа:  Телефона като възможности на модема даже е най-добре от всички популярни модели със Сд778. Дропвания на сигнала е нормално да има когато няма нужда от интернет. Самсунг поне имат два вида икони за 5г когато реално се използва и такава когато не се използва.

Казвам го абсолютно отговорно като човек, който ежедневно се занимава с ремонт на телефони, имам кореспондеция по този въпрос и със Самсунг България.
В това му състояние със софтуера, гарантирам че спрямо конкуренцията от 5G смартфони на останалите брандове, няма модел, който да се представя по-зле от Samsung Galaxy A52s. Просто като WiFi и агрегация на честотите при мобилните мрежи е отчайващ спрямо абсолютно всеки 5G телефон на конкуренцията, независимо дали струва 400 или 800 лв. Предполагам, че от Самсунг "скопяват" умишлено възможностите на хардуера, за да постигнат по-балансирана батерия, което също не се получава напълно. 
Проблемите са пределно ясни и единствено Самсунг могат да ги решат. Хардуер има, софтуер няма.
[-] 2 потребители изказват благодарност на boandroid за това мнение:
  • stihlkata, tonus
Цитирай
#8

Странно, аз нямaм никакви проблеми, описани по-горе в коментарите, както и в публикацията на XDA Developers. В момента имам Samsung A52s (Android 12, One UI 4.0, firmvare A528BXXS1BVB1). Жена ми скоро се сдоби също с А52s. Нямаме никакви проблеми нито с 5G, нито с WiFi, нито с каквото и да е. Днес сравнявахме с колеги чувствителността на моя А52s към мрежите и пр. Сравнявахме го с други устройства - SGS 22, OnePlus 9 Pro и Redmi Note 11T (5G) към един и същ оператор - А1. Няма осезателна разлика...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Riger за това мнение:
  • esil2, icho
Цитирай
#9

След ъпдейта да андроид 12 два пъти му правих хард ресет и за сега не виждам да има някакви проблеми, много добре си работи телефончето. Нека някой да каже има ли нещо по добро в този клас
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#10

(2022-03-24, 08:38:44)boandroid написа:  Казвам го абсолютно отговорно като човек, който ежедневно се занимава с ремонт на телефони, имам кореспондеция по този въпрос и със Самсунг България.
В това му състояние със софтуера, гарантирам че спрямо конкуренцията от 5G смартфони на останалите брандове, няма модел, който да се представя по-зле от Samsung Galaxy A52s. Просто като WiFi и агрегация на честотите при мобилните мрежи е отчайващ спрямо абсолютно всеки 5G телефон на конкуренцията, независимо дали струва 400 или 800 лв. Предполагам, че от Самсунг "скопяват" умишлено възможностите на хардуера, за да постигнат по-балансирана батерия, което също не се получава напълно. 
Проблемите са пределно ясни и единствено Самсунг могат да ги решат. Хардуер има, софтуер няма.

точно Самсунг няма да го направят умишлено заради батерията
това го правят китайците
очаквам с 4.1 нещата да се оправят
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • esil2, Riger
Цитирай
#11

За A52s се е появил нов тестови FW базиран на 4.1
Втори за тази седмица
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай
#12

Нещо не разбирам, уж А52 5G е по стар модел а получи one ui 4.1, докато А52s който е по нов и с по добър процесор трябва да чака още.
Цитирай
#13

Явно не могат да изчистят проблемите! Според мен, затова бавят. Много оплаквания има от 12, сега ще се опитат да поправят несъответствията на софтуера.

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#14

Точно , явно има бъгове
Първоначалната версия беше с номерация като на първия А52
Сега е две версии напред
Цитирай
#15

То е ясно, че явно има проблеми но мислех че по новите модели са с приоритет при създаването на софтуерен ъпдейт, което би трябвало да включва всичко предварително, тестване, отсраняване на грешки, проблеми и т.н.
Цитирай
#16

Оказва се че въпреки якия чип, са орязали хардуерно WiFi антените така че със софтуерен ъпдейт WiFi-то пак би си останало на ниво 2008-ма година. 
Дано поне не са пестили от материал за мобилната антена и си оправят агрегациите софтуерно. Също се оказва че това за което се смееха на епъл го правят и те сега - ако държите телефонът с лявата ръка, ъплоуда при мобилния интернет е по бавен. 

   
Цитирай
#17

(2022-03-29, 14:24:06)boandroid написа:  Оказва се че въпреки якия чип, са орязали хардуерно WiFi антените така че със софтуерен ъпдейт WiFi-то пак би си останало на ниво 2008-ма година. 
Дано поне не са пестили от материал за мобилната антена и си оправят агрегациите софтуерно.

Wifi антените от доста време на по-ниския клас телефони е ограничен до Siso, но за този телефон не е нормално особено ако го прави и на 5ghz мрежи. Агрегации трудно ще оправят понеже самия чип не позволява повече от комбинации с три честоти при 4г и повече от две честоти 4г+5г при ENDC(двойната връзка при NSA 5г мрежите). Няма телефон със Snapdragon 778, който да може повече от това.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#18

Само не разбрах за какъв нисък клас говорим.
Това е най-високия среден клас и като цена и като хардуер.
Няма друг производител в този ценови клас, както споменах и преди това, който да си е направил такава гавра с потребителя, за спестени 5 евро на производителя.
Цитирай
#19

(2022-03-29, 16:22:25)boandroid написа:  Няма друг производител в този ценови клас,

И аз говоря само за телефони с един и същи процесор и възможностите му. Оттам нататък всеки производител си решава колко да иска за продукта си.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#20

Не разбирам много от wifi антени и агрегации но като gsm обхват мисля, че не е зле сравнявайки го с предния ми redmi note 7 разлика не намирам. Като gps също хваща добре понеже ползвам офлайн навигации, докато редмито беше гола вода. Все пак redmi note 7 е по стар модел и може би по нисък клас така, че правейки сравнение между двата модела може и да се заблуждавам. A52s го водят във високия среден клас и би трябвало да не разочарова потребителите.
Между другото има нов ъпдейт за A52s, най после дойде one ui 4.1
Преди малко го актуализирах но нямах време да видя какво е новото, само увеличих виртуалната рам памет на 6гб и ми се стори, че малко се позабърза или си внушавам де да знам времето ще покаже.
Цитирай
#21

да, днес пуснаха 4.1
включително и за България
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • Nenko_16, Riger
Цитирай
#22

И при мен дойде 4.1 ,засега върви много плавно и бързо

Samsung A52s  5G
Цитирай
#23

След ъпдейта до one ui 4.1 забелязах един недостатък с автоматичното завъртане на екрана. Например отварям нещо с хрома решавам да завъртя екрана хоризонтално за по удобно четене и завъртането работи когато си иска и то най вече при завъртане на ляво, на дясно си работи. До вчера такъв проблем нямах явно е свързано с ъпдейта.
Цитирай
#24

Здравейте, има ли как да включа опция да получавам известия, когато е излязъл нов ъпдейт? Към момента трябва да проверявам ръчно.

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
#25

като цяло това с известията е доста бъгаво
известието идва след няколко дни
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • sando99, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: izibizi, 1 гост(и)