Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi phones - where is the value
#1

Здравейте,

зачетох се в няколко теми за някои от новите телефони на Xiaomi, но като че ли повечето хора не бяха очаровани от тях.

Чудих се в момента кой телефон е best value for money.

Poco F3? - но пък камерата май е трагедия
Mi 11 Lite 5G - но май слаба батерия
POCO X4 PRO
Redmi note 11 pro 5G
Може би някой друг?

Обикновено предните години имаше един модел който като че ли "избиваше рибата" , сега не съм сигурен. Кой мислите че най-много си заслужава парите и спокойно може да се ползва 2-3 год. без проблеми. Говоря за телефони от средния клас в диапазона на 500-600 лв.

Все още ли при Xiaomi са най-добрите бюджетни решения? Имаше разни Realme но не знам докъде я докараха. Или пък може би Huawei..
Би ми било интересно вашето мнение като хора коита са доста по-навътре в нещата и следят тенденциите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвам ф3 и камерата не е трагедия. По спомен, обаче, на ми 10т лайт ми се стори, че снима по-добре, но пък снап 750 ми беше тромав (след 660 на mi note 3).

Зависи и за колко пари говорим. Моето поко излезе 670лв през юни месец 8/256
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#3

(2022-03-23, 21:41:14)eesqq написа:  Говоря за телефони от средния клас в диапазона на 500-600 лв.

В този клас за момента Samsung A52s май е най-доброто и балансирано решение. Xiaomi вече не избиват нищо, освен старите си ниски цени с нови високи  Grater.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

Не съм съгласен.
Има плюсове - дисплей, ip защита, 3.5мм жак, но Ще е тромав със 778 снапдрагон. За каква цена говорим?
Сигурен съм, че mi 11 lite 5g ne ще е по-евтин със същия хардуер
Цитирай
#5

Според мен най-добрия балансиран телефон до 500лв е Xiaomi 11 Lite NE 8/128. За тези пари е с snapdragon 778G, 90hz amoled, добра камера, от към дизайн-тънък, лек, визуално добре изглежда(според мен де), има и слот за карта памет.

Батерията 4250mah си е достатъчна за този процесор, който от към мощност е подобен, пък може и да се каже малко по-бърз от snapdragon 855.  Вече колко държи зависи от софтуера, аз съм с sd855 и 4000mah батерия на към 90% капацитет, на lineage os вадя спокойно едни 10-12 часа на екран при леко ползване на wifi- web browsing, филми, сериали, youtube, разговори, чатене.

Вече miui колко бързо точи батерията е друг въпрос, там е hit or miss, зависимо от модела, или софтуера ще е трагичен или ще е ок. Но ако miui-а не се представя ок винаги може да бутнеш някой custom rom базиран на  чист андроид.

Точно така един приятел има mi 9 se-като го ъпдейтна до miui 12.5 супер бързо тръгна да пада батерията, даже го ресетнахме го и взе да пада още по-бързо Big Grin ; сменихме батерията и за 1-2 месеца беше ок, после пак тръгна да пада бързо. Сега му сложихме lineage os 18.1 и най-накрая заспа.

При новите модели на самсунг със snapdragon като а52s, това го няма като опция, там bootloader-a не се отключва. Което е и друг проблем в бъдеще, като спрат да го ъпдейтват софтуера един вид почва да остарява и няма как да си го актуализираш сам.

Иначе за тези, които си изброил:

Poco F3 - добре е, но няма слот за карта памет. От към мощност на процесора+UFS 3 памет е един вид макснат, обаче base модел-а за 500 е само 6/128, та според мен ако се насочиш към този модел има повече логика да доплатиш още 100лв за 8/256 версията. От към камера може би е една идея по-слаба от на другите модели, но ако толкова те интересува в интернет има sample-и и може да се сравнят.

Mi 11 Lite 5G - като гледам 1:1 като 11 Lite NE, разликата е само, че процесора е 780G вместо 778G. Като гледам на хартия, разликата в ядрата е нищожна, в силикона 780G всъщност е по-зле-5nm ама на самсунг, докато 778G е с 6nm на TSMC.

POCO X4 PRO и Redmi note 11 pro 5G- тия модели са напълно идентични хардуерно, че даже и визуално. Не, че са зле, но не си струват. При тях става дума за цена около 600лв и просто за тия пари единствения плюс над предишните модели е, че имат 3.5 жак и главната камера би трябвало да е една идея по добра. Обаче за сметка на това нямат телефото камера, а на нейно място са лепнали няква 2mp macro камера, която общо взето за почти нищо не става. От към процесор са доста назад от останалите телефони-sd695 е само с 2 големи ядра, за разлика от останалите процесори, които са с 4. Общо взето ако бяха около 400лв по-щеше да е ок, но за 600...

Иначе да кажа от към мощност не ги мисли телефоните,
(2022-03-24, 07:58:50)suffer написа:  но Ще е тромав със 778 снапдрагон
778G само тромав няма да е Big Grin , то разликата с 870 в poco f3 ако щеш е някви 10-15% най-много. Ако само провериш ядрата-
snapdragon 778G - 4x 2.4Ghz A78, 4x1.8ghz A55 ; 870 - 1x 3.2ghz a77, 3x2.4ghz a77, 4x1.8ghz a55 - почти еднакви, само 870 има това ядро с клок до 3.2гхз да бууства като отваряш програми. Но в реална употреба ще е незначителни милисекунди по-бърз от 778G, като повечето разлика ще е от UFS 3 storage-a(примерно при зареждане на много големи като размер игри), отколкото от процесора.

Иначе и две думи за A52s-ако хич не разбираш от софтуер и няма да може да се оправиш да слагаш custom rom-ове, ще е по-добра оферта от каквото и да е xiaomi. Miui, както казах, е на късмет, фабричния one ui на самсунга ще е много по-стабилен. Бонуса е, че има 3.5 жак, минуса е, че е по-дебек и тежък.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • hsgrgs
Цитирай
#6

За one ui 778 ще е зле. Това исках да кажа.
Щото при Самсунг трябва бая деблоут, за да литне А серията.

Иначе, като цяло 7-ма серия на снапдрагон ме остави с лошо впечатление и може затова да съм малко субективен, все пак от последните ми няколко телефона се стараех да са 8хх, ама понякога просто няма пари и/или избор Smile

Иначе Xiaomi-тата са ми били с:
Snapdragon 400, 625, 650, 660, 750, 801, 820, 870
Mediatek Helio X10
Цитирай
#7

И аз съм чувал, че a52s се представя една идея по-бавно от други устройства със същия процесор, но най-вероятно ще го коригират това със ъпдейтите, ако въобще е вярно. Поне от повечето фабрични ромове в момента one ui със сигурност е от по-добрите. Баща ми е с А71 и по мое наблюдение сравнително бързо си работи, макар там процесора да е само 730-ка.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#8

Благодаря ви за изчерпателните отговори.
Относно Redmi Note 11 Pro и аз чета на доста места че е разочарование. Принципно съм имал досег до Поко Ф3 и тоя телефон е адски "мазен" направо лети. Даже не бих се замислил за него, но камерата според мен е разочарование. Може би с GCAM e по-добре? Ми 11 лайт изглежда интересно, ще трябва да го разцъкам на живо.

От друга старана скоро май ще излиза POCO F4, може би не е лоша идея да се види какво ще предложат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)