Анкета: Активирали ли сте двуфакторната идентификация на Google - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, активирал съм я
68.42%
39
68.42%
Не, не съм я активирал, няма нужда
19.30%
11
19.30%
Все още се чудя дали да я активирам
12.28%
7
12.28%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Активирали ли сте двуфакторната идентификация на Google?
#1

[Изображение: google-mise-a-jour-securite.jpg]

Активирали ли сте двуфакторната идентификация на Google?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Активирал съм я от давна,не помня колко години я ползвам вече.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Активирах я след като видях опити за логване от София чрез макбук ( аз нямам продукти на ябълката) тогава когато изобщо не съм бил в България.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

Имах я активирана, докато един ден не си изгубих телефона и не осъзнах, че не мога да си вляза в профила за да си го проследя.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#5

И аз от години я ползвам, даже на жена ми съм я направил. Често ме пита защо съм и отварял пощата, а то го правя, защото получавам електронни фактури - така съм го направил Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • intolerable
Цитирай
#6

Активирал съм е от няколко години

Sent from my OnePlus Nord
Цитирай
#7

Да - задължително! И не само ... „на Google“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Мислех да го направя на тема, но реших на анкета да видя, колко са го активирали.
На мен вчера в пощата, gmail, ми пратиха съобщение за тази двуфакторна идентификация. Влезнах да видя, аз знаех за тази опция преди това, и ми се появи опция да въведа номера си и на този телефон ще ми пращат съобщение когато си влизам в пощата или другаде в Google. Но се зачудих, какво ще стане ако си загубим телефона, как ще влезнем в профила си в Google тогава и го изключих.
Не съм проучвал нещата, може да има и лесно решение, тези, които сте го активирали, какво мислите за това с телефона.
Гледах, че има и други опции при полет например, пак с двуфакторно, има и приложение на Google, което изпраща някакъв код, дори и да нямаш интернет и някакви ключове за защита.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

(2022-03-24, 21:22:21)hazART написа:  Мислех да го направя на тема, но реших на анкета да видя, колко са го активирали.
На мен вчера в пощата, gmail, ми пратиха съобщение за тази двуфакторна идентификация. Влезнах да видя, аз знаех за тази опция преди това, и ми се появи опция да въведа номера си и на този телефон ще ми пращат съобщение когато си влизам в пощата или другаде в Google. Но се зачудих, какво ще стане ако си загубим телефона, как ще влезнем в профила си в Google тогава и го изключих.
Не съм проучвал нещата, може да има и лесно решение, тези, които сте го активирали, какво мислите за това с телефона.
Гледах, че има и други опции при полет например, пак с двуфакторно, има и приложение на Google, което изпраща някакъв код, дори и да нямаш интернет и някакви ключове за защита.

Това ... сериозно ли?

Има поне много начини за верификация!
  • Телефонен номер за възстановяване
  • Имейл за възстановяване
  • Въпрос за защита
  • Ключ за сигурност
  • Приложение Удостоверител
  • Резервни кодове
  • Устройства, на които имате доверие

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Да, аз съм казал за някои от тези други начини, но питам, какво ще стане ако втората ти защита е номера, а той е свързан с телефона и като изгубиш телефона, какво става, защото нали телефона е единственото устройство, на което ще се появи съобщение дали ти влизаш в акаунта и да потвърдиш.
Vikic е описал такава ситуация.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

hazART аз преди използвах СМС за код,има и опция за втори номер,но го деактивирах,защото веднъж правих хардресет и не можех да получа СМС.Ползвам допълнителен имейл за възтановяване,отделно 1 телефон и лаптоп а като доверени устройства,при влизане получавам известие по имейл на лаптопа а на телефоните известие дали това съм аз,отделно гугъл ти праща кокове които могат да се използват за отключване.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Аз за телефона питам, че нали ти покзва съобщение ти ли си, да или не, но ако само защитата ми е свързана точно с този телефон, защото нали на него се праща това съобщение, какво става като го загубиш, как ще си влезеш в профила, като иска точно от този телефон да потвърдиш, че си ти.
Ако искаш само това да ти е опция, какво е решението в този случай.
Има или няма или е свързано с другите опции за защита, като google authenticator, който ти праща съобщение, но нали пак го праща на телефона, а като си го загубил, как ще разбереш.
Наясно съм, че такива неща като загубен телефон почти не се случват, но опцията е интересна и за всеки случай да знам, какво ще стане при такъв проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Ако си изгубиш телефона пак можеш да си влезеш в профила,от друго устройство
За да възстановите профила си:

    1.Влезте в профила си в Google.
    2.Докоснете Нямам достъп до телефона си.
    3.Изберете една от опциите и изпълнете стъпките на екрана.

Съвет: Ако няма налични опции, опитайте да влезете в профила си от компютър, който използвате често.

https://support.google.com/accounts/answ...0%B0%D1%82

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#14

Това с доверените устройства е малко фалшива работа. Не влизаш ли известно време/не знам колко/ от дадено устройство става....мътна и кървава. Пак трябва да обясняваш на гугъл, че наистина това е доверено устройство

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • eleena
Цитирай
#15

(2022-03-25, 12:50:09)hazART написа:  Има или няма или е свързано с другите опции за защита, като google authenticator, който ти праща съобщение, но нали пак го праща на телефона, а като си го загубил, как ще разбереш.
Наясно съм, че такива неща като загубен телефон почти не се случват, но опцията е интересна и за всеки случай да знам, какво ще стане при такъв проблем.

Google Удостоверител (Google Authenticator) не изпраща нищо, само генерира код - по вътрешна логика. Работи и офлайн.

(2022-03-25, 13:13:52)DoryanY написа:  Ако си изгубиш телефона пак можеш да си влезеш в профила,от друго устройство

Правите ли разлика, между потвърждаване през телефон (смартфон) и получаване на СМС с код?
Загубен телефон = загубена СИМ-карта - в най-близкия офис на оператора ще издадат дубликат.

(2022-03-25, 17:39:44)pepy1 написа:  Това с доверените устройства е малко фалшива работа. Не влизаш ли известно време/не знам колко/ от дадено устройство става....мътна и кървава. Пак трябва да обясняваш на гугъл, че наистина това е доверено устройство

Няма такива неща - устойството си стои докато не го премехнеш! Имам две-три - не съм ги ползвал повече от година, но си стоят.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#16

А защо гугъл ме пита отново, при положение, че тези устройства никога не са премахвани? Праща ми мейл всеки път, като ми казва, че съм добавил ново устройство и от него съм влязъл. Редовно ми се случва на таблета, от него влизам 3-4 пъти годишно, и всеки път всичко се повтаря. Вярно, че ОС е стара/лолипоп/, но това е без значение.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

Абсолютно вярно, и при мен се е случвало.


Цитирай
#18

И вие кое предпочитате, Google Authenticator или с номер, или и двете.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#19

Някой може ли да помогне със защитата на GMAIL ?
Каква защита да направя не знам, постоянно някой си играе през ден буквално ползва E-Mail-ите ми.
Записва се в един E-Mail свързва го с друг E-Mail и такива какви ли не всевъзможни дивотии.
Най ме дразни да си сменям паролата на E-Mail-те по 2-3 пъти на седмица .
Дайте съвет ,приемам всякакви съвети?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#20

(2022-05-16, 04:31:09)Compare написа:  Някой може ли да помогне със защитата на GMAIL ?
Каква защита да направя не знам, постоянно някой си играе през ден буквално ползва E-Mail-ите ми.
Записва се в един E-Mail свързва го с друг E-Mail и такива какви ли не всевъзможни дивотии.
Най ме дразни да си сменям паролата на E-Mail-те по 2-3 пъти на седмица .
Дайте съвет ,приемам всякакви съвети?

Като начало - влезте в „Управление на профила ви в Google“ -> „Сигурност“ -> „Вашите устройства“ r премахнете всички „Устройства, на които сте в профила си“, освен настоящото.
После си сменете паролата с по-силна и включете „Потвърждаване в две стъпки“.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#21

Всеки 2-3ден сменях паролата по принудителни причини,трих устройства ,двойни трони защити, каквото има ,проверявах с касперски и адвклеанер ,днес направих и рековери на виндовса и се надявам да прекратя всичките тия безобразия.
Излезе съобщение на GMail че има голяма възможност да се инфицирал компютъра с малваре Smile
Някой влизаше в акаунтите ми или поне такива впечатления останах ,отписваше ме от тях съидиняваше ги с други мой акаунти и какво ли не безброй безпоредици .
Сега се надявам всичко да е безпроблемно.Нещо от някъде си се бе затъкнало.До сега не ми се бе случвало такова чудо ,вече трета седмица.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#22

(2022-05-17, 03:33:16)Compare написа:  Някой влизаше в акаунтите ми или поне такива впечатления останах ,отписваше ме от тях съидиняваше ги с други мой акаунти и какво ли не безброй безпоредици.

Тива може да се получи, ако сте разрешили достъп на други пощи и акаунти, до Вашия акаунт в Google.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#23

Ами имам около 10 маила ,и направо загубих контрол Smile Хихи паника настана.
Не знам какво може да е станало,на никой нищо не съм разрешавал,сега май след едно рековери на виндовс се оправи .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Да, триково е ако си загубуш(повредиш) телефона. Но вероятноста да стане това е много много по малка от вероятността да бъдеш хакнат. И още - идентификация без телефон е много по леко главоболие спрямо главоболията от хакнат акаунт.
Между другото аз преживях микро инфаркт като бях уведомен, че някъде от Русия през Моторола и малко след това през Уан Плюс са ми влизали в акаунта. Научих го в 5 и 30 сутринта и до 6 бях спрял банки , карти, амазон и прочее. Почнах да си променям паролите и какво се оказа, ами бях инсталирал Андроид емулатор на лаптопа и това вероятно бяха виртуални устройства. Ама все пак в ...Русия съм, в Русия съм... бая се уплаших. Та най важното - човек трябва и да внимава какво прави в тоя нет.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Compare, jhoro
Цитирай
#25

Даа,така е, трябва да се внимава .
Занимавах се с програми от GiTHUB и най вероятно от там съм инсталирал нещо което ми е направило проблемите ,за сега няма никакви проблеми от както съм си върнал Windows 10.На мен няма какво да ми вземат.И никакви мерки не съм предприемал, като изключим това че си сменях паролите доста често което си бе доста дразнещо и което ми отнемаше мнооого време.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)