Анкета: Активирали ли сте двуфакторната идентификация на Google - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, активирал съм я
68.42%
39
68.42%
Не, не съм я активирал, няма нужда
19.30%
11
19.30%
Все още се чудя дали да я активирам
12.28%
7
12.28%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Активирали ли сте двуфакторната идентификация на Google?
#26

В Мароко и двуфакторна пак бяха влизали в акаунта.
Голями специалисти са Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
Аксесоари
#27

Да повдигна темата, за въпросния Google Authenticator, на всяко влизане ли ще трябва да въвеждам освен паролата си и код, или кода се ползва само при опит за компрометиране на акаунтите ми, примерно при всяко влизане към моя ФБ и другите приложения, освен с паролата си по подразбиране и кода от Google Authenticator ли ще трябва да въвеждам всеки път?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#28

При всяко влизане от ново устройство, което не е запазено в акаунта.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • jhoro, Павел Василев
Цитирай
#29

Според мен,без идентификатор-приложение,трябва да се настрои да ти изпраща известие на доверени устройства,да потвърдиш  че това си ти.Дори да си върнеш фабричните настройки,при повторно влизане в акаунта можеш да потвърдиш от друго устройство,например стар андроид телефон,или от лаптоп чрез имейл.

Пс.И без СМС че ще падне чакане докато ти го пратят,може до е дълго.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#30

(2023-02-05, 19:22:31)DoryanY написа:  Според мен,без идентификатор-приложение,трябва да се настрои да ти изпраща известие на доверени устройства,да потвърдиш  че това си ти.Дори да си върнеш фабричните настройки,при повторно влизане в акаунта можеш да потвърдиш от друго устройство,например стар андроид телефон,или от лаптоп чрез имейл.

Пс.И без СМС че ще падне чакане докато ти го пратят,може до е дълго.

Разбрах че една от най-добрите защити е било чрез хардуерен USB Ключ, препоръчаха ми конкретно тази марка - ключ YubiKey 5C NFC, като е било силно желателно да имам два броя като втория ще е за резервен, отзиви за въпросния USB Ключ, при него също ли ще се налага да се ползва само ако има влизане от нови или непознати устройства или вече ще е при всяко влизане?

Причината да искам такава защита е че имало опит за хакерска намеса към моя GPay където ми бяха регистрирани двете дебитни и една кредитна карта, Гугъл ги спря успешно преди да пипнат парите а и от банката отделно ми блокираха картите, вече имам нови карти но не смея да ги регистрирам вече, защото нямам доверие, затова се реших за въпросния Хардуерен ключ YubiKey 5C NFC, мнения за това?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#31

На мен и от запазени устройства ми иска. Учудвам се, че в мейла ми пише: влязохте от ново устройство с акаунт ….. Ми не не е ново, просто при ъбдейт е изтрита информацията, особено при надграждане на ОС. Поне аз така си обяснявам нещата, при нова версия на браузера също. Не знам коя ти е банката, но при дск има електронен токен за потвърждение и няма как( или поне ще е изключително трудно да вземат пари от сметката ти) А иначе от плащането с телефон или часовник, веднага ми идва известие за плащането. Винаги можеш да оспориш транзакция, стига да е в рамките на 2 дни( толкова мисля беше)

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#32

(2023-02-05, 20:44:31)pepy1 написа:  На мен и от запазени устройства ми иска. Учудвам се, че в мейла ми пише: влязохте от ново устройство с акаунт ….. Ми не не е ново, просто при ъбдейт е изтрита информацията, особено при надграждане на ОС. Поне аз така си обяснявам нещата, при нова версия на браузера също. Не знам коя ти е банката, но при дск има електронен токен за потвърждение и няма как( или поне ще е изключително трудно да вземат пари от сметката ти) А иначе от плащането с телефон или часовник, веднага ми идва известие за плащането. Винаги можеш да оспориш транзакция, стига да е в рамките на 2 дни( толкова мисля беше)

Това за Google Authenticator ли се отнася или за USB ключа, моята банка няма електронен токен приложение засега? Това за транзакцията ясно, но за в моя случай е станало опита за хак през нощта към 4 сутринта, добре че Гугъл спря плащанията от моите карти експресно, а на сутринта и от банката бяха се усетили и ми спряха и трите карти и ми преиздадоха нови, чудя се за този USB Ключ дали е удачно решение за защита?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#33

Ми... коментирах и двете теми. А иначе този ключ е толкова сигурен, колкото ако внимаваш от къде какво инсталираш и отваряш, както и как си пазиш устройството от чужди лица. Така мисля аз. Може би твоята банка трябва да направи нещата по-сигурни относно електронното банкиране/плащане.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#34

(2023-02-05, 21:24:53)pepy1 написа:  ...А иначе този ключ е толкова сигурен, колкото ако внимаваш от къде какво инсталираш и отваряш, както и как си пазиш устройството от чужди лица. Така мисля аз. Може би банката трябва да направи нещата по-сигурни относно електронното банкиране/плащане.

Един вид този USB електронен ключ, може повече да ми усложни нещата при собствените ми влизания, за другото си напълно прав.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#35

Имах предвид, че можеш и без него, но ти си знаеш най добре. Ако ще се чувстваш по-сигурен, пробвай се.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#36

Google Authenticator, го ползвах и бях доволен,но веднъж имах такъв проблем.Google иска потвърждение,отивам на Google Authenticator и той ми иска парола за вход,вкарвам я но не става,та падна едно шашкане Smile .Някак се оправих,и аз не помня точно как стана,но от тогава не го инсталирам.Вярно че е по-сигурно,но за мен е по-добре без него.Добавил съм друг imail за възстановяване на профила и телефон,не използвам мениджъра на пароли.За този ключ YubiKey 5C NFC не знам,не мога да дам съвет.
Може да се ползва мениджър на пароли на някоя добра антивирусна програма,като този
https://play.google.com/store/apps/detai...ager&pli=1

Huawei P30
Цитирай
#37

Да, до днес беше активирана, но преди час я деактивирах, защото е изключителна досада - праща ми кодове за потвърждение на стар таблет, който не се ползва от доста време, а всички опити да го игнорирам чрез отметката да не се ползва са безполезни. После започва безкрайна занимавка с кодове на телефона ми, за всеки от които чакам по 2-3 минути, и така минимум по 2 пъти.

Нито имам време за това, нито нерви да си играя на 007. И всичко това, за да си проверя и без това рядко използвания gmail.

Махнах я и нямам намерение да я активирам отново. Който има мерак да ме пробие, ще намери начин и с 1000 защити да съм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#38

При активиране на Google Authenticator - стъпката, в която се появва снимка с QR кода за сканиране от телефона си я запазете някъде на тайно място или си я разпечатайте. (Ако вече го имате може да го спрете и включите отново.)

С нея винаги може да си добавите врерифицирането на този акаунт на ново устройство.
А и 10 резервни кода пак може да запазите offline някъде тайно.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • DoryanY, Павел Василев
Цитирай
#39

А от къде се взимат тези тайни кодове? Нито QR ми изпраща нито кодове имам. Почти всеки път възстановява профил!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#40

Да имам я от около 2 години. Доста е неудобно, щото постоянно сменям телефоните и с тая усложнена процедура ми идва малко триково, но...Една сутрин в 5 ставам за работа и виждам, че някой от Русия от Моторола , малко по късно от някво Ксиаоми се е логнал. Не само е опитал, ами е успял. За няколко минути смених банковите пароли и каквото важно се сетих. Естествено смених ги от устройство без услуги на Гугъл. Добрият стар Айфон. По късно,през деня в разговри с разни експерти се сетих , че предният ден инсталирах Андроид емулатор на компа. Е това бяха мойте логвания , ама все пак замесена ли е Русия - стой далеч. Та с 2 думи - "учебна" тревога беше, ама си ми остана обеца на ухото и 2факторната верификация.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#41

(2023-02-06, 22:24:35)Nikito82 написа:  А от къде се взимат тези тайни кодове? Нито QR ми изпраща нито кодове имам. Почти всеки път възстановява профил!

https://myaccount.google.com/two-step-ve...henticator

https://myaccount.google.com/two-step-ve...ckup-codes

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#42

Ето как става с QR код


П.с И други алтернативи на Google Authenticator,които имат предимства пред него.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#43

(2023-02-06, 22:24:35)Nikito82 написа:  А от къде се взимат тези тайни кодове? Нито QR ми изпраща нито кодове имам. Почти всеки път възстановява профил!
В настройки на акаунта-сигурност-влизане с 2 стъпки-приложението удостоверител.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#44

Authenticator вече може да синхронизира еднократните кодове с Google акаунт.
Добавката позволява лесното получаване на достъп до кодовете за сигурност при смяна на телефона, защото след вписване в акаунта в Google те автоматично ще се синхронизират с новото устройство.
Компанията посочва, че възможността за облачно синхронизиране е една от най-желаните от потребителните функции, защото загуба на устройството може да блокира достъпа до всички услуги, които са били настроени да ползват ползват двуфакторно верифициране с Authenticator.

Източник

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)