Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 11 Pro+ 5G - Лични впечатления и коментари
#1

 [Изображение: Uec4c7545be7.webp]
Redmi Note 11 Pro+ 5G разполага с AMOLED панел с диагонал 6.67 инча, резолюция Full HD+, честота на опресняване до 120 херца, отчитане на допир до 360 херца, защитно покритие Gorilla Glass 5 и поставена в отвор 16MP селфи камера. На борда си разполага с чипсетът Dimensity 920, който е комбиниран с 6/8GB RAM и 128/256GB флаш памет. За охлаждане се използва технология с изпарителна камера, което е и първото такова решение от бранда.
Основната камера е тройна и включва 108MP сензор Samsung HM2, 8MP с ултраширокоъгълен обектив и 2MP за макроснимки. Налични са и стерео високоговорителя с технология Dolby Atmos и настроени от JBL, които са разположени в горната и долна рамки.
Батерията е с капацитет 4500 mAh в две клетки и се поддържа зареждане до 120 W, като в комплект идва съответното зарядно. Има още Wi-Fi 6, NFC, Bluetooth 5.2, 3.5 мм жак за слушалки, IR предавател, поставен отстрани на корпуса четец на отпечатъци и X-линеен вибрационен мотор. Налична е и сертификация IP53. Моделът се предлага в черен/сив, зелен и син градиентен цветове.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Какви са цените на версиите на Алиекспрес - Тап

 
Цитирай
#3

Много трябва да са си повярвали с тези 400 доларас за 8гб версия. Порязана HM2 камерка, медиатек сбирщайн, вероятно и в пластмасова кутийка Big Grin . 11t Pro e почти на същата цена

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#4

А1 вече предлага новия Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G, който беше представен в края на март.

https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/x...ro-5g.5560

 
Цитирай
#5

Redmi Note 11 Pro 5G - Ревю.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • suffer, vassetz
Цитирай
#6

В gsmarena много са го похвалили pro + модела.
Заключението им е, че е най-доброто в момента в средния клас, а и в redmi 11 серията.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#7

По-добре всеки флагман от миналата година, било и втора употреба, вместо тая пластмасова медиа бангия за 800лв

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

Трябва да преподписвам за фирмата с А1 и този модел ми се вижда най- приличен цена/качество, но не намирам никъде до кой андроид ще го ъпдейтнат ,защото в момента тестват бета версията на андроид 13 , а тук имаме като начало андроид 11 ???

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#9

(2022-05-27, 17:54:20)nikid написа:  ...не намирам никъде до кой андроид ще го ъпдейтнат ,защото в момента тестват бета версията на андроид 13...

Ще има Android 13, ето официален списък на устройствата, които ще го получат: Xiaomi Android 13 Update List: Which devices will get latest Android?

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#10

(2022-05-27, 17:54:20)nikid написа:  Трябва да преподписвам за фирмата с А1 и този модел ми се вижда най- приличен цена/качество, но не намирам никъде до кой андроид ще го ъпдейтнат ,защото в момента тестват бета версията на андроид 13 , а тук имаме като начало андроид 11 ???

https://www.rprna.com/updates/miui/xiaom...te-policy/
Цитирай
#11

Щом ще го ползвате толкова дълго, вземете нещо с по-мощен процесор. Този бързо ще сдаде с тази немощ.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

(2022-05-27, 17:54:20)nikid написа:  Трябва да преподписвам за фирмата с А1 и този модел ми се вижда най- приличен цена/качество, но не намирам никъде до кой андроид ще го ъпдейтнат ,защото в момента тестват бета версията на андроид 13 , а тук имаме като начало андроид 11 ???
В А1 предлагат и Xiaomi 11 Lite NE 5G. Сравни го с Redmi note 11 pro +5G. Аз съм също в дилема кой да взема. Ако някой знае някакви подробности извън чисто табличните данни, моля да сподели! Имам предвид, софт проблеми, чести дефекти....

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай
#13

(2022-05-27, 19:37:54)airbus написа:  Щом ще го ползвате толкова дълго, вземете нещо с по-мощен процесор. Този бързо ще сдаде с тази немощ.

В този клас устройства почти  всичките процесори са на това ниво +-.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#14

(2022-05-27, 19:37:54)airbus написа:  Щом ще го ползвате толкова дълго, вземете нещо с по-мощен процесор. Този бързо ще сдаде с тази немощ.

Много зависи от бюджета. За около 800 лв. има разни нови китайски печки с 888 снап и пр. Като е студено топлят ръката, но през лятото е добре да са на климатик, далеч от слънчевата светлина. Истината е някъде по средата...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#15

(2022-05-27, 22:59:17)Riger написа:  Много зависи от бюджета. За около 800 лв. има разни нови китайски печки с 888 снап и пр. Като е студено топлят ръката, но през лятото е добре да са на климатик, далеч от слънчевата светлина. Истината е някъде по средата...

Редмито 11 про + е само 6 рам при А1.   Може би трябва да го отпише.
Наскоро разцъквах 11t pro. . Въобще не гледам ревюта на някакви процесорни напъвания. С моето ползване греене нямаше, направо е студен спрямо   печката С20+. Взех го за 700 кинта от олкс. Е, има тук-там някой бъг, ама за таз цена е екстра.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#16

Изгледах и изчетах  доста ревюта и мнения и всички са единодушни , че Redmi Note 11 Pro+ 5G е много добър избор цена/качество в този клас . Разбира се А1 са мизерници и не са вкарали този с 8гб РАМ , но в даденият случай  ще стигнат и 6 гб . Много по- важно за мен е , че има жак 3.5 , NFC  и IR  и уникално супер бързо зареждане . Гледам следващата версия Redmi Note 11T Pro+ ще е с  Dimensity 8100 , но още не е пуснат никъде , а тук  ще дойде чак към есента вероятно.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#17

(2022-05-28, 19:19:55)nikid написа:  ...уникално супер бързо зареждане...

Не залагай на това бързо зареждане. Ако батерията е добра и държи, няма нужда да се форсира. Аз имам опит с RN 11 с 33 ватово бързо зареждане към комплекта. Работи, но няма абсолютно никакъв смисъл. При бързо зареждане/ дозареждане вероятно към края на гаранцията батерията ще деградира до такава степен, че ще трябва да я смениш или да вземеш ново устройство.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#18

За мен е голямо предимство бързото. С 25 ватавото от Самсунг трябва да чакам над час и прекъсвам зареждането по средата.
На Миуи 13 IR нещо е с ограничени функции на Xiaomi.Не изкарваше настройки и допълнителни менюта при телевизор и домошно кино Самсунг. Бачкат само основните функции. Провери как е при Редми. Да няма изненади.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#19

Препоръчвам да подминеш "супер бързото и свръхбързото" зарядно и по възможност да ползваш най-обикновено такова. Добре ще се отрази на живота на батерията като цяло.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#20

Някой успял ли е да подкара GCam без root или Bootloader? Има ли значима разлика в качеството на снимките и има ли смисъл от заигравката?
Цитирай
#21

Приложението не изисква root достъп и в някои случаи си заслужава ползването му.

 
Цитирай
#22

(2022-06-01, 09:28:47)NoMaD написа:  Приложението не изисква root достъп и в някои случаи си заслужава ползването му.
Да, не иска root, пък и Camera2Api при този модел на Xaomi има пълен достъп. Някой от сайта качил ли си е тази камера, да сподели отзиви?
Цитирай
#23

Няма много смисъл от това приложение.Преди беше модерно за нощните снимки с десетките версии, но и с десетките проблеми, забивания, неработещи други камери. ......
Общо взето е детска работа и пълен фалш на този стар чип.


 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#24

(2022-05-28, 21:12:16)NoMaD написа:  Препоръчвам да подминеш "супер бързото и свръхбързото" зарядно и по възможност да ползваш най-обикновено такова. Добре ще се отрази на живота на батерията като цяло.

Вчера взех един Redmi note 11 pro+5G от А1 , обаче зарядното е само 120W и зарежда бързо по подразбиране , пробвах да заредя с друго 25W  , но зарежда адски бавно . Съгласен съм , че супер бързото  ще се отрази вероятно на живота на  батериите /2бр. в случая/ , но другото е мъка .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#25

(2022-06-02, 12:35:55)nikid написа:  ...пробвах да заредя с друго 25W, но зарежда адски бавно. Съгласен съм , че супер бързото  ще се отрази вероятно на живота на  батериите /2бр. в случая/, но другото е мъка.
Какво ли остава за нас, които зареждат устройствата си със зарядно от 5W, просто не ми се мисли..

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)