Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Watch S1 и Xiaomi Watch S1 Active
#1

Xiaomi представиха два нови смарт часовника на глобалната премиера на серията Xiaomi 12 - това са Xiaomi Watch S1 и Xiaomi Watch S1 Active.

[Изображение: Xiaomi-Watch-S1-Cover-16-9-800x500.jpg]

Двата часовника са почти идентични, от гл.т. функционалностите, които предлагат и се различават най-вече по отношение на дизайна:

  • Xiaomi Watch S1 e по-луксозен и бизнес ориентиран - с каишка от есетствена телешка кожа и втора силиконова, корпус от неръждаема стомана - ръчно полиран и запфирено стъкло на дисплея
  • Xiaomi Watcх S1 Active – ориентиран към активно спортуващи - по-лек и със силиконова каишка с повече цветови опции:

[Изображение: Xiaomi-Watch-S1-Active-tsvetove-800x369.jpg]

И двата часовника предлагат:
  • Луксозен дизайн и изработка от премиум материали за висока устойчивост – Xiaomi Watch S1
  • Спортен дизайн и лекота при всяко движение – Xiaomi Watch S1 Active
  • Голям кръгъл циферблат с 1,43″ AMOLED дисплей;
  • Висока опреснителна честота 60Hz;
  • 200 циферблата;
  • Поддръжка на 117 спорта;
  • Бутон “СПОРТ”;
  • Целодневен мониторинг на пулса (сърдечната честота);
  • Измерване 24/7 на наситеността на кръвта с кислород (SpO₂);
  • Проследяване на цели;
  • Мониторинг на женското здраве;
  • Голяма батерия с капацитет – 470 mAh;
  • Дълъг живот на батерията с 1 зареждане:
  • 12 дни при типично ползване;
  • 24 дни при икономично ползване;
  • Безжично зареждане;
  • Осъществяване на разговори чрез Bluetooth връзка с телефона;
  • Плащане с телефона (Mastercard и NFC)
  • Водоустойчивост 5ATM (до 50 метра), ползване при плуване, горещи душове, сауна или гмуркане;
  • Двулентов GPS.


Повече информация в линка горе.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4, nunevi, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Интерфейса и приложението имат ли бг меню?
Цитирай
#3

Не, няма.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • i770514
Цитирай
#4

Каква е разликата между двата?Наистина ли могат да се провеждат блутут разговори?
Цитирай
#5

Могат да се провеждат> Раззликата е дизайна основно.
Единия е по-стилен, а другия - по-спортен.

ИНтересното е, че 369 видях този с кожената каишка, а другия за 299 - на едно и също място.
Много ме грабва идеята за NFC плащанията
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай
#6

"ползване при горещи душове, сауна" - пълна измишльотина.
Цитирай
#7

Някой взел S1 може ли да сподели мнение как се държи в живия живот? По ревютата казват, че доста неща не работят както трябва като например NFC разплащанията.
Цитирай
#8

Доколкото разбрах може да се подкарат плащанията посредством Curve
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

Утре или вдругиден го взимам и ще кажа дали стават плащанията с Кърв.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#10

И аз съм му хвърлил око. От 2-3 месеца само механики нося + една редми гривна, но онзи ден и се скъса каишката там където се вади, за да се зарежда - традиционно за всички такива...Та ме загъделичка пак идеята да взема един фитнес смарт уоч Smile.

Първата ми идея беше за гармин епикс 2, но дисплея нещо не ми харесва, а ксиаомито е поне 300лв актива, по-ще ги прежаля.
Интересно ми е дисплея каква яркост ще вдига, бързо ли ще се "усеща" сензора за осветеност и на слънце дали ще се вижда добре.
Дали шрифта ще е достатъчно едър и до каква степен ще се четат уведомленията и мейлите.

С кърв би трябвало да работи безпроблемно. понеже доколкото видях си е вграден в часовника. Отделно май може и с мастър кард бе да се ползва кърв. А на революта ми я смениха точно с такава.

Трябва да го видя наживо, дали ще ме грабне дизайна, че и в актива им нещо което не ми харесва и в класика също.
Цитирай
#11

Като го взема ще дам първи впечатления.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#12

(2022-05-08, 14:27:50)rumo написа:  И аз съм му хвърлил око. От 2-3 месеца само механики нося + една редми гривна, но онзи ден и се скъса каишката там където се вади, за да се зарежда - традиционно за всички такива...Та ме загъделичка пак идеята да взема един фитнес смарт уоч Smile.

Първата ми идея беше за гармин епикс 2, но дисплея нещо не ми харесва, а ксиаомито  е поне 300лв актива, по-ще ги прежаля.
Интересно ми е дисплея каква яркост ще вдига, бързо ли ще се "усеща" сензора за осветеност и на слънце дали ще се вижда добре.
Дали шрифта ще е достатъчно едър и до каква степен ще се четат уведомленията и мейлите.

С кърв би трябвало да работи безпроблемно. понеже доколкото видях си е вграден в часовника. Отделно май може и с мастър кард бе да се ползва кърв. А на революта ми я смениха точно с такава.

Трябва да го видя наживо, дали ще ме грабне дизайна, че и в актива им нещо което не ми харесва и в класика също.

Ако е само за спортни цели и гъделът е за нещо ново - защо не пробваш POCO Watch? Може да не ти допадне дизайна - защото е с правоъгълен корпус. Като че ли предпочиташ часовници с кръгъл циферблат, но за ниската си цена POCO Watch изглежда доста атрактивен (има и тема за него в този раздел).

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

Poco Watch не е толкова спортно насочен. Просто има спортове.
Освен това не може да се намери в българия и.. малко ми идва като детска играчка. По-скоро бих се метнал на някой BIP или друго от Amazfit/Zepp

Най-вече ме притеснява приложението mi fitness. Може да си импортираш данните от предни mi fit/Zepp устройства, но не поддържа останалите неща, като Kантари, маратонки и т.н, което в един момент те кара да излезеш от екосистема, в която си затънал повече отколкото трябва и преходът е тегав.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, emzo
Цитирай
#14

Гледах го модела- чисто черният ми е скучен. Синият актив е по-добре на вид според мен. Класика със светлата каса най-ми хвана окото, но там пък с този уж безрамков дисплей..казвам уж щото като светне и си изпъква немалка черна ивица, която ако си имаше безел нямаше да се вижда.

Покрай ми уоча обаче видях и новата redmi band pro. Реших да си взема една такава на първо време и да продължа да си нося както досега нея+ някой класически часовник.

Приятно съм изненадан, като за гривна доста са я развили и направо си е малък часовник:
(Ако остане време ще пиша по-подробно), но има ярък амолед 1.47 инча. Сензор за осветеност, който работи много добре. Аод дисплей Smile
2 нива на вибрация, автоматично хваща тренировките, авто засича Spo2 след заспиване, като заспиването също го разпознава много добре, без значение дали си дълбоко заспал през нощта или следобедна дрямка.
Бързи менюта, с който има достъп до всичко вкл и подробна статистика за тренировките. Стабилна връзка и бързо реагиране при звънене на телефона- даже вибрацията и изпреварва звука от тела.
Управление на музиката и камерата на телефона- не съм ги пробвал.
Като всяка гривна -лека, удобна и с издръжлива батерия
[-] 4 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Be6i4, divna, KenLii, nowhere
Цитирай
#15

Здравейте,

Тези от вас, които имат Watch S1 биха ли казали дали плащането на пос с българска карта е възможно?
В mi-bulgaria.com за Xiaomi Watch S1 Active пише, че "NFC не функционира на територията на Република България", докато на Xiaomi Watch S1 просто пише, че има NFC без да е уточнено.
В mi.com в представянето на Watch S1 пишат: "Partnering with MasterCard Xiaomi Watch S1 supports NFC cashless payment*, for quick and easy transactions with just a flick of the wrist"

*Supported banks list (updating): 1. Belarus: JOINT STOCK SAVINGS BANK 'BELARUSBANK', Belgazprombank, Belarus Narodny Bank (BNB), Dabrabyt Bank, JOINT STOCK COMPANY 'BELAGROPROMBANK', PRIORBANK JOINT-STOCK COMPANY, JOINT STOCK COMPANY 'BELARUSIAN-SWISS BANK', Joint-Stock Company 'Minsk Transit Bank', CLOSED JOINT STOCK COMPANY 'ALFA-BANK'; 2. Czech Republic: Curve, Československá obchodní banka, a.s.; 3. Denmark, Finland, Norway: Curve, SEB; 4. Estonia: Curve, Swedbank; 5. Italy: Curve, Nexi Payments; 6. Latvia: Curve, Swedbank; 7. Lithuania: Curve, Swedbank; 8. Poland: ZEN, POCZTOWY, SGB, Curve, BNP Paribas; 9. Slovakia: Curve, mBank; 10. Sweden: Curve, Swedbank, SEB; 11. Ukraine: AlfaBank, PJSC CB PRIVATBANK, JSC Oschadbank, OJSC Universal Bank, PJSC Bank Vostok, Public JSC First Ukrainian International Bank, Joint Stock Bank Ukrgasbank; 12. UK: Curve;13.Hungary:K&H Bank Zrt.

Благодаря предварително!  Smile

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#16

Успешно закачих карта на Curve.
Поддържат се мастъркард карти, но не български, и не на револют (моя е с бг адрес)


тук съм писал и има снимки:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1712016
[-] 5 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, divna, fotograd, Ivan_Bonev, nunevi
Цитирай
#17

за информация:
https://divna.tech/smart-chasovnikat-xia...i-i-tsena/
[-] 1 потребител изказва благодарност на nunevi за това мнение:
  • divna
Цитирай
#18

Разкачи ми се часовника, сдвоих хо, но сега нямам нотификации, иска да разреша-->режим на включване на текст.
Какъв е този режим, нищо не намирам в телефона, освен настройки за съобщенията?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#19

Aко телефонът е Самсунг, както пише в подписа, не съм сигурен дали мога да съм от полза.
Обаче разрешенията са за всяко приложение. Няма общо с настройки на съобщенията.
Или задържаш на Mi Fitness - отиваш на инфо за приложението и там от разрешения пускаш каквото се иска. Или от настройките на телефона намираш тези разрешения (могат да са в поверителност, могат да са в Приложения) И позволяваш съотвеното за даденото приложение. Не би трябвало при разкачане на часовника да става така. Може би е деинсталирано Mi fitness, за да иска наново разрешения.

А за нотификациите - пак трябва да има разрешения в настройките на телефона, до които трябва да се даде достъп на MI fitness.
Цитирай
#20

Нищо несъм барал, всичко е разрешено. Рестартирах, нулирах все това иска.
Тоя режим търси и това е.

Samsung A52s 5G
Цитирай
#21

Здравейте! Имал ли е някой наблюдение за смартS1 относно надморската височина.Ходя из планините и все ми показва малко по завишени стойности.Имам чувството,че и изминало разстояние,пак е малко в повече.Трябва ли някаква калибрация да се прави?
Цитирай
#22

Няма възможност за калибрация.

По мои наблюдения тази серия не е създадена за сериозни спортисти, а просто за малко по-активни хора.
GPS_ът хваща бързо, нещата работят.. Приемам го като по-премиум версия на гривните Mi band.
Това беше и една от причините да остана с Amazfit устройство.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Кir4o
Цитирай
#23

По отношение на надморската височина, аз лично установих, че, когато на гугъл карти са разрешени - батерия, мобилни данни, както и местоположение (във всички случаи), същото и на Mi fitness, точността е много по-голяма! Пробвайте!

Galaxy s23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanboy за това мнение:
  • Кir4o
Цитирай
#24

ToВа е много хубаво, но ти можеш да си само с часовника и чак после да го синхронизираш с Mi Fitness.
Kaкто правя аз като карам колело, бягам или ходя.
Пускам си от часовника съответното упраженение и чак след това синхронизирам.
Така че акуратността на телефона няма връзка в случая
Цитирай
#25

Аз съм на 0 м. надморска. Правил съм опити. 1-во синхронизирам при изключени карти-показва, че е примерно 13 м. Оставям така повече от половин час и си показва нереални стойности! После им давам гореописаните разрешения, пак синхронизирам и надморската височина вече е почти реална-плюс-минус 2-3 метра.

Galaxy s23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vanboy за това мнение:
  • suffer, Кir4o
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)