Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 5G и VOLTE на Oneplus Nord ?
#1

Здравейте!
Вчера си закъпих въпросния телефон, но в менюто никаде не намерих активация на  VOLTE ?
Същото се получи и с 5G мрежа. Сканирах мрежите, но пак не се появи, а моята SIM е с 5G ?
Не знам какво става, защото в спецификациите в GSM ARENA си пише , че има 5G и то точно за чистия NORD ?
Моля помогнете!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

(2022-04-02, 07:25:50)radiboi написа:  Здравейте!
Вчера си закъпих въпросния телефон, но в менюто никаде не намерих активация на  VOLTE ?
Същото се получи и с 5G мрежа. Сканирах мрежите, но пак не се появи, а моята SIM е с 5G ?
Не знам какво става, защото в спецификациите в GSM ARENA си пише , че има 5G и то точно за чистия NORD ?
Моля помогнете!!!

Телефона поддържа за България само 5г в мрежата на А1. Поддръжка на Волте няма.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#3

(2022-04-02, 07:45:04)batala написа:  Телефона поддържа за България само 5г в мрежата на А1. Поддръжка на Волте няма.
И няма шанс да се покара VOLTE @?
п.п. За 5G разбрах! Значи оператора трябва да го активира за модела и ще се появи в менюто му?
Цитирай
#4

От оператора си зависи.

 
Цитирай
#5

От оператора за 5G, а за VOLTE ?
Цитирай
#6

И двете опции.

 
Цитирай
#7

И тогава ли се появяват в менюто на телефона?
Цитирай
#8

Ако се поддържат и предлагат от оператора - да.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#9

(2022-04-02, 08:53:38)NoMaD написа:  Ако се поддържат и предлагат от оператора - да.
Ок!
Благодаря!
Аз съм на Виваком и тъй като не ми е сим картата на абонамент и явно и телефона не е в тяхната база данни за 5G и VOLTE, за това не ми ги показва в менюто, май ?
п.п Слагах му и карта на Виваком с абонамент и 5G и VOLTE и пак не ги показа в менюто?
Цитирай
#10

Телефона ти не се поддържа от операторите, не е от картата. Както е писал колегата само към а1, явно ще може да подкараш 5g. Не че нещо, но поне за мен това не са някакви жизнено важни функции. Иначе е глупави телефона да ги поддържа, но от операторите да те ограничават, но това е положението.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

Благодаря ви!
Явно, когато оператора-ВИВАКОМ започне да поддържа 5G за моя телефон, тогава ще го имам!
Цитирай
#12

Абе не е точно така. На 8 про с андроид 11 на виваком нямах 5г,само на а1. След ъпгреид до андроид 12 ми тръба 5г-на на виваком и volte без да правя нищо.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#13

(2022-04-02, 23:56:39)boboe написа:  Абе не е точно така. На 8 про с андроид 11 на виваком нямах 5г,само на а1. След ъпгреид до андроид 12 ми тръба 5г-на на виваком и volte без да правя нищо.
Благодаря ти, ама аз как да ъпдейтна Oneplus Nord с андроид 12 и дали може изобщо за моя модел?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)