Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проследяване на скрит номер
#1
Star 

Здравейте.На една моя позната много яко й спамят в месинджъра,инстаграм,вайбър и където изобщо се сетите.Явно е някакъв безработен психопат.Лошото е,че вечер като си спре интернета,той започва да звъни от скрити номера и няма спокойствие.Няма как да си изключи телефона,защото е също служебен.Въпроса ми е-има ли опция да се разбере скрития номер без да се ходи до полиция и оператори (поради простата причина,че и двете не свършиха работа) и да разберем поне кой е...Опитахме да пратим фишинг линк на grabify в месинджъра,но типа е хитър и не се хваща да го отвори...Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.businessinsider.com/how-to-b...rs-android

https://www.techadvisor.com/how-to/mobil...e-3614880/

https://www.alphr.com/block-calls-from-p...s-android/

Само като идея

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

(2022-04-03, 14:34:17)pepy1 написа:  https://www.businessinsider.com/how-to-b...rs-android
https://www.techadvisor.com/how-to/mobil...e-3614880/
https://www.alphr.com/block-calls-from-p...s-android/
Само като идея

Тези идеи - едва ли ще вършат работа. Автора не иска, да блокира всички непознати номера, защото апарата е служебен.
А иска - да разбере кой точно се обажда, което няма как да стане!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Не ми е известно да има приложение с което да разбереш точно кой ти е звънял,true caller,идентифицира,но абоната трябва да се е регистрирал в тяхното приложение,за фирми става,показва кой те е търсил,но за абонати не.

Huawei P30
Цитирай
#5

(2022-04-03, 17:55:26)DoryanY написа:  Не ми е известно да има приложение с което да разбереш точно кой ти е звънял,true caller,идентифицира,но абоната трябва да се е регистрирал в тяхното приложение,за фирми става,показва кой те е търсил,но за абонати не.

Принципно - има начин да се разбере IMEI на устройството, ама само операторите могат да ровят там. И то - при определени обстоятелства.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

(2022-04-03, 17:57:02)jhoro написа:  Принципно - има начин да се разбере IMEI на устройството, ама само операторите могат да ровят там. И то - при определени обстоятелства.
Оператора може,но трябва да се подаде жалба,предполагам.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

Жалба в полицията. Образува се преписка. Прокурор постановява на мобилните оператори да предоставят информация за въпросния номер. ( телефонен апарат IMEI сим карта номер и име на когото е регистрирана. Дата час и местонахождение на обаждащия се).

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#8

Жалба в Полицията с точни данни за времената на обажданията, която пита операора от къде (кой оператор) идва обаждането и после (другия) оператор (дори "скрит" - т.е. "заявил да не се предава номера"), на кого е регистриран "номера на обаждащият се".
Операора не прави "издирване", нито полицията търси "локация", чрез "триалнгулации" (като по филмите).
Полиията издирва, разпитва и предупреждава с "евентуално провинилия се", който се подписва. При продължаване на "торзмоза", пак чрез Полицията - може да подаде данните към компетентни органи за наказателно производство и т.н. действия.
Пострадали само се уведомява за това, че "лошия" е намерен и предупреден. Ако продължава, вече прокурор може да го потърси да свидетелства и т.н.
(Дори запис на "разговора" е без съдебна тежест, по-скоро свидетел чул с ушите си "заплахите" биха имали значение, на по-късен етап, ако продължава. Ако "заплахите" са към малолетен или непълнолетен се уведомяват и други институции.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#9

Тази опция-блокиране на лични/задържани номера, не е ли само за скритите номера,защото има опция за блокиране на непознати номера.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#10

(2022-04-03, 21:10:35)Чо написа:  Жалба в Полицията с точни данни за времената на обажданията, която пита операора от къде (кой оператор) идва обаждането и после (другия) оператор (дори "скрит" - т.е. "заявил да не се предава номера"), на кого е регистриран "номера на обаждащият се".
Операора не прави "издирване", нито полицията търси "локация", чрез "триалнгулации" (като по филмите).
Полиията издирва, разпитва и предупреждава с "евентуално провинилия се", който се подписва. При продължаване на "торзмоза", пак чрез Полицията - може да подаде данните към компетентни органи за наказателно производство и т.н. действия.
Пострадали само се уведомява за това, че "лошия" е намерен и предупреден. Ако продължава, вече прокурор може да го потърси да свидетелства и т.н.
(Дори запис на "разговора" е без съдебна тежест, по-скоро свидетел чул с ушите си "заплахите" биха имали значение, на по-късен етап, ако продължава. Ако "заплахите" са към малолетен или непълнолетен се уведомяват и други институции.)
С една малка корекция. Полицията няма правомощията да изискват от оператора. Прокуратурата го прави. За това се изготвя преписка и се праща до прокурор. Той има право. И да. Не е като по филмите с триангулация. С днешните модели телефони всеки разговор има и координати. Но главно изискват името и адреса на собственика по документи на симкартата. Така и процедират с откраднати апарати. Първо МВР правят тяхна проверка чрез ушета и по залижните къщи, и ако не се открие открадната вещ местния прокурор изисква данни от операторите.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#11

(2022-04-03, 21:36:39)DoryanY написа:  Тази опция-блокиране на лични/задържани номера, не е ли само за скритите номера,защото има опция за блокиране на непознати номера.

Това зависи от телефона. Има няколко опции:
  • „черен списък“ - номера, които знаете на кого са - и затова ги блокирате;
  • скрити номера - които „не си казват“ какви са;
  • „непознати“ - които си казват, но не присъстват в „Контакти“.
(2022-04-03, 21:52:56)gazibarev написа:  С една малка корекция.

Още една корекция!
Оператора ще каже, ама само - което знае. Ако сим-картата не се „води“ на името на никого ... ко ши кажи?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Няма шанс да се води на името на никого! При сключване на договор се изисква лична карта или ако е на фирма, някой има документ и пълномощно за разпореждане на картите на фирмата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

(2022-04-04, 19:18:26)pepy1 написа:  Няма шанс да се води на името на никого! При сключване на договор се изисква лична карта или ако е на фирма, някой има документ и пълномощно за разпореждане на картите на фирмата.

Big Grin

Това важи само за български номера!
Искаш ли, да ти се обадя - и после всички оператори, плюс ЦРУ, ФСБ, МИ6 и 7, МОСАД и другите - не могат каза нищо!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Малко се отклоняваме от темата, но освен за България мога да кажа, че и в ЕС изискват документ за самоличност при предплатена карта. В САЩ не искат/също личен опит/ За Израел мога да питам, за Великобритания също/сестра ми/. Освен това тук не става дума за човек извън Бг, от тук следва, че номера е български.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

Аз намерих някакво приложение, което ужким ги разкодира, но то е валидно само за САЩ... Има ли нещо подобно, което да работи на БГ оператори, та дори и платено да е... Тоя психопат звъни нон-стоп, на всичките телефони, което момичето има и когато тя вдигне - другата страна мълчи

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Цитирай
#16

(2022-04-04, 19:10:25)jhoro написа:  Това зависи от телефона. Има няколко опции:
  • „черен списък“ - номера, които знаете на кого са - и затова ги блокирате;
  • скрити номера - които „не си казват“ какви са;
  • „непознати“ - които си казват, но не присъстват в „Контакти“.

Още една корекция!
Оператора ще каже, ама само - което знае. Ако сим-картата не се „води“ на името на никого ... ко ши кажи?

Отдавна не се продават сим карти без регистрация.  Както е в цяла Европа и не само там. А продадените преди поправката в закона, имаха право да регистрират картите си в определено време.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#17

Като предложение, а не решение... да пренасочи всичките си входящи номера към някакъв номер с много яка тарифа... да изтърпи така два дни... и предполагам, ненормалника ще се откаже. в този случай май и абоната, който пренасочва, плаща някакви стотинки.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#18

Има много приложения, които твърдят, че виждат скрити номера и ги блокират. Но тъй като в гугъл магазина има много плява, трябва да четете за тях в нета и да пробвате дали работят за България.
TrapCall
Mr. Number make
tellows
CallBlocker
Call Control
и други
Once you have received an unknown call, the first question you have is about the identity of the caller. The solution is simple: dial the code * # 30 # after receiving the call! The hidden identity of the caller is revealed immediately. Aside from this code, there are more and more applications for lifting the mask. Since these are Android phones, you can find out which ones adapt perfectly to this technology.

https://smartandroid.fr/en/how-to-unmask...n-android/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

Това приложенив е добро, пробвал съм го https://play.google.com/store/apps/detai...r.callerid
Има пробен период, иначе е платено, ако искаш, мога да ти пратя на лично Про версия.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • desielenkova
Цитирай
#20

(2022-04-04, 20:23:37)pepy1 написа:  Малко се отклоняваме от темата, но освен за България мога да кажа, че и в ЕС изискват документ за самоличност при предплатена карта. В САЩ не искат/също личен опит/ За Израел мога да питам, за Великобритания също/сестра ми/. Освен това тук не става дума за човек извън Бг, от тук следва, че номера е български.
(2022-04-04, 23:07:58)gazibarev написа:  Отдавна не се продават сим карти без регистрация.  Както е в цяла Европа и не само там. А продадените преди поправката в закона, имаха право да регистрират картите си в определено време.

Не знам каква информация ползвате, но предплатените пакети - точно във Великобритания - си ги продават във всякакви магазини. Както другите стоки.
Купувате, активирате и никой не знае - кой сте!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#21

Говоря за законите в България.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#22

Имах подобен случай с жена ми. На телефона си имаше гласова поща и една вечер без да искам затворих на непознатия номер но пък от там се е пуснала гласовата поща и след 15 сек дойде смс с номера му хаха и така разбрахме кои е от къде е и тнт

Huawei P20 Pro
Xiaomi MI 10T Pro
Samsung A52s
Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на shmatka88 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#23

(2022-04-05, 06:23:43)DoryanY написа:  Това приложенив е добро, пробвал съм го https://play.google.com/store/apps/detai...r.callerid
Има пробен период, иначе е платено, ако искаш, мога да ти пратя на лично Про версия.

купих си го.ДОБРО Е !
Препоръчвам

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)