Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi 12/12 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

(2022-09-28, 05:42:11)iwan33 написа:  Колеги, смятам да взема един Xiaomi 12 на мястото на Mi10t Pro. Да смятам ли, че щом в тази тема нищо ново не се пише, всички собственици на телефона са по-скоро доволни от него и нямат оплаквания?
На 4PDA има доста мнения на реални потребители за модела - Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-09-28, 09:05:43)NoMaD написа:  На 4PDA има доста мнения на реални потребители за модела - Тап

От години имам регистрация там и в момента преглеждам темата. Просто ми се щеше да чуя мнения и от България.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#28

Аз мога да споделя за Lite модела, че е много добър и е истинско удоволствие да се ползва. С еднакви екрани са - така, че по отношение на дисплея - 6+. Като интерфейс и UX никакви забележки, което ме изненада Smile Камерите също - много добри! Различни са на двата телефона, но определено софтуерно - доста са поработили и има голям скок напред. Дори в ръката е много удобен - въпреки ръбчета. В това отношения също има разлики, но оставам с впечатление, че върху серията доста е поработено. Можеш да видиш повече инфо и снимки в темата за Lite модела.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • iwan33, valentinbg
Цитирай
#29

Направих подарък на жената - искаше този модел, купих и го. Неще тя Samsung, вероятно защото и досега беше с едно старо Redmi дето не искаше да сменя. Тя грам не се интересува от технологии (жена), по-важното са клюките при тях и коя колежка с на коя мъжа преспала.

Модела е малкия 12 във вариант 128/8GB. При него има слот за карта така, че малкото памет не са му проблемни макар, че клиповете на малкия се вместиха в паметта.

+ Красив дизайн, извивките са леко големи (аз предпочитам да ги няма), но явно жената е предпочела малък и извит...телефон.
+ Отзад стъклото се забърсва моментално с кърпичка и не остава прах, както е и S22, да не кажа , че дори по-добре се изчиства.
+ Страничните рамки не събират отпечатъци както са при Samsung.
+ Екрана сравнен и сложен с максимална яркост на един и същ клип с 2160p HDR 60fps от Youtube се представя по-добре от S22. Не вярвах да го кажа но тези 68B цвята си вършат работата а контраста сякаш е още по-голям. Екраните винаги ги тествам с два клипа - Las Vegas SONY BRAVIA Demo в Youtube. Китаеца изкара малко по-жив цвят и по-добър контраст. И двата телефона са на vivid. По-малък е като екран, предполагам и наситеността (ppi) си играе ролята но факта е факт - екрана в моите очи е по-добър от този на Samsung-а. Но не е някаква голяма разлика - Samsung-а е перфектен в екран и ако не са един до друг и то на специфични видеа няма да се види кой знае каква разлика. Но да речем, че на мен китайския ми хареса повече. И като казвам китайския - пак е екран на Samsung вероятно.
+Звука е страхотен, класи над други - harman kardon не знам каква роля играят, но с това Dolby резултата е много добър. Съчетан с екрана превръща гледането на HDR видео в класа. Аз почти не ползвам колонките на телефона и за мен не е голям gamechanger това но установявам, че за много от вас е важно и го включвам
+В кутията има всичко - кейсче, зарядно 67W, кабел... как да не се зарадваш на такава окомплектовка. Тук корейците от две години наравно с ябълките се гаврят с потребителите и ги карат да си купуват едва ли не всичко отделно, Sony последните им смартфони май и кабел нямат та догодина и кабел може да няма при корейците, няма да се учудя. Не е нормално това и надали пък на китайците не им дреме за природата - предвид, че се грижат за пандите и за природата си като цяло, в Китай има доста стриктни закони предвид , че и без това са пренаселени и градовете им редовно са в смог. Не е това темата но да не включваш елементарни аксесоари в комплекта, щото били аксесоари (консуматив) е все едно да ти продадат някой автомобил без двигателя, защото в чужбина той е консуматив. Тия дни регистрирах нова кола от Германия и душата ми излезе да им обяснявам, че няма номер на мотора и това за тях е консуматив, няма го в талона и това е. Но това е друга тема.
+Много бързо зареждане, макар, че за мен не е голям фактор. Все пак за двойни пари Samsung не го предлагат така, че го вписвам като плюс.
+Камерата не е много тествана но на пръв поглед изкара сносни снимки. Макро-то е хубав плюс и винаги съм го ценял пред zoom-а дори - често се налага да снимам примерно пръстен или нещо друго малко и се налага да crop-вам защото Samsung-а нито фокусира от близко нито има макро. И без ония приказки за ultrawide-а им с macro - S21 Ultra половин час фокусира и не може да избистри един точно такъв пръстен. Занимавам се и със златарство та ако се чудите какви са тия пръстени...
+Пръстовия работи 1:1 с този на Samsung - нито по-бавен нито по-бърз. Лицево не ползвам , не знам.


Тук идва ред и на някои минуси обаче....

-MIUI е далеч от представата ми за добър софтуер, има какво да се желае. Има някои готини разнообразия които липсват в Samsung но не нещо като разлика ден/нощ. Все пак се радвам, че са оправили проблемите с нощния режим.
-Няма опция да смениш цветовата палитра - слагаш жълт wallpaper и всички google apps стават жълти. Ужасно е. Жената смени тапета с друга снимка на малкия ама не е в това въпроса. Дайте избор де...дано го оправят с ъпдейт.
-Double tap търсих да и направя но Xiaomi-то не може като Samsung. Отключва и заключва с двойно почукване от lockscreen-а, но от home-а не може да заключи. Тя не е свикнала с такава опция но аз съм и мислих, че ще е готино да пробва. Странното е , че при на татко 11T-то опцията работи и заключва от екрана. MIUI пак е 13. Бъг ли е не знам.
-Извивките ми идват малко в повече, напомня за S8/S9 сякаш. То е въпрос на избор, разбира се ама...
-Грее. Exynos 2200 е хладилник пред Gen 1. Не знам какви глупости ми говорят Youtube-рите, ей ги два пред очите ми - малко ръчкане на камерата и топли ръцете. При зареждане също грее повече от корееца ама айде да речем , че 67W>25W и има извинение. При началния set-up свали на 60hz от греене. Особено като тръгна да си тегли ъпдейта (някакъв голям на MIUI 13). Жената се оплака, погледнах го - пари. Категорично Еxynos 2200 по този начин не е грял в нито едно положение. Плюса е, че бързо сваля температурата - за две минути ако го оставиш изстива и се връща на 120hz ама печката си е печка. Това е най-големия минус според мен.

Надявам се съм бил полезен. Като наснима жената лапето пак ще имам повече мнение за камерата , засега толкова Smile
[-] 10 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • divna, Ivo. Petkov, iwan33, L1892, Monipeev, scenic, Sponsora33, valentinbg, vovalinder, whitehart
Цитирай
#30

След 2 дни още ще добавя, че сутринта жената ме събуди с думите "пипни го, виж как пари" (телефона, колеги, телефона...). Игри тя не играе, клюкарствала си с колежка във Viber-а и от чатене загрял. По обяд излязохме в парка и разбира се - снимки на малкия. На 5-тата снимка почна да грее а след 1 клип как се люлее на една люлка взема да пари. Колеги, това ли е Snapragon-а, за който ревете от S20 Ultra насам (към Samsung-джиите питам, и аз съм от тях ама съм за поредна година доволен Exynos-джия)? То докато го пипнеш и пари бе...това ако му врътна някоя игра ще изкочи процесора и ще ме напсува сигурно...

Батерията и резолюцията са същите като в S22+ , за сметка на това е 6.3" (6.28" по-точно) с/у 6.6"...

Ми тя на обяд вече го е боднала в зарядното...

Нали беше икономичен дракона... ако не е това 67W зарядно директно да отиде в кофата...

Тия извивки субективно ме дразнят но си го ползва тя. Едно е да извиеш елегантно като на S20/S21 Ultra, друго да изкопираш няколкогодишния дизайн на S8 отпред...извинявай.

Нощния режим няма нищо общо със този на Samsung и даже не знам защо го има - не прави нищо. В някои ситуации има по-малко шум в снимките от тези на корееца, също при Samsung-а ако не фокусираш добре може да размажеш някой край на снимките, особено в 50MP режим. Тук цялата снимка излиза без размазване никъде, а макро-то е много добро за снимане на прословутите ми пръстени. Но и дума да не става да вижда повече в тъмното от Samsung.

За капак няма IP рейтинг, може ли 50W безжично зареждане (кой изобщо има такова и за какъв... му е като има 67 по кабел без да нагряваш на безжично и без това горящия дракон) да ти е по-важно от една защита поне от капки, то да те е страх да вдигнеш под дъжда...

С S22 си правя подводни снимки в басейн дето го третират с препарати и му няма нищо, после го измивам и толкова. Нищичко му няма.

Да не дава господ догодина S23 да дойде с умрелия му дракон...какво реват всички за него, това нещо докато си отключил телефона той пари бе...не не топли, пари. Не си представям лятото. На всичкото отгоре като се напъне да ъпдейтва нещо или да прехвърляме някой клип по WiFi-Direct (Nearby Share функцията) грее до степен да падне на 60hz и да излезе предупреждение за висока температура. За да си пратя един клип ли бе?!

Да си го ползва тя. Не я бъркало. Мен пък да. Да не дава Господ Snapdragon по нашите ширини в Samsung модел, ей го - на пред мене, Gen 1... добре, че си ползвам корейчето и не ми дреме.

Иначе за парите си не мога да кажа, че е лош - то за тия пари (1100 лв.) ефективно какво може да вземеш като се замисли човек, ама можех да и намеря S22 малкия, тя неще...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • airbus, L1892
Цитирай
#31

Не че искам да споря или да казвам, че излагате неверни твърдения, но този телефон, с тозу чип да грее след 5 снимки ми звучи абсурдно!
Цитирай
#32

Правиш изводи за платформа на база най-неуспешната серия на китайски производител, която е известна с това, че телефоните прегряват и батериите не държат?
Иначе браво за мини ревюто, ама слот за карта памет май няма в Xiaomi 12 Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#33

За греенето, очевидно всички греят, кои повече, кои по-малко, но въпросът е и в охлаждането.

Май има някаква заигравка с тия Gen 1, Gen + 1, сега Gen 2 чакаме, ... модификации на Еxynos стават Tensor 2, Tensor1 пък кой го знае откъде е, SD 888 го произвежда Samsung, Kirin пък вече е в историята, за съжаление...

Има ли някъде обобщена информация от типа "кой кой е?" в целия този хаос?
Цитирай
#34

На кой колко му е охлаждането не съм тръгнал да разглобявам но виждам това, което виждат очите ми - вкъщи имаме Exynos 2200 в лицето на S22+ и Xiaomi 12 със Snapdragon Gen 1 който се произвежда също от Samsung. Сега, по времето на S20 865 не се правеше от Samsung и мисля е последния студен чип заедно със 870 но ви казвам каквото виждам - отвратително държане, то си грее докато си чатиш или сакън да не отвориш браузъра. Мойта гледа някакви червила онлайн и пак вика "туй то що грее така"... щото ти си го избира...

Тоя дракон е пълно леке, не знам какви са ги сътворили в Samsung ама виждам туй което е пред очите ми - студен Exynos 2200 с който съм снимал по близо час 8K и едва се е затоплял без да ме изкара от никъде, без да изведе съобщение за температура, без да свали refresh rate-а - просто работи!

Не искам да пробвам 8K на тоя, ще се гътне... гледам е лимитиран на 6 минути, сигурно после тротълинга се включва и няма мощност за 8K...

Абсолютно леке тоя дракон, тоя боклук вън от Samsung... поне не и в този вид. През ръцете ми минаха S20 Plus, S20 Ultra, S21 Ultra и S22+ - такова нещо с нито един не съм имал, S21 Ultra дефектен модел ми е греел но имаше дефекти в камерата и беше сменен на сутринта с ОК бройка, след което не се е дънил. Нито Exynos 990 нито който и да било друг е парел така.

11T Pro съм имал за кратко и той беше с 888, не е греел изобщо. Не знам каква му е играта на тоя Gen 1 но това е пълно леке. И надали точно Xiaomi са проблема предвид, че 11T Pro с 888 не грееше, дори нямаше дрейн на батерията докато спеше. Тоя Gen 1 дрейнва вечерта повече от Exynos.

Както казах - да си го ползва. Казвам ви каквото виждам - както аз съм приел, че тук има потребители с дефектни Exynos-и които греят на 5-тата снимка и съм наясно , че имат дефектни бройки и контрола на качество при корейците е буквално никакъв така приемете и това, за което нямам файда ви лъжа - без да снимаш, само да си играеш с режимите на камерата то вече пари и пада на 60hz. Вчера в парка дори имаше наглостта насред слънце да си намали яркостта щото грее и преустановихме снимането с него.

Леке.

А относно процесорите - няма играчка, 888 и Gen 1 се правят от Samsung, Gen 1+ от TSMC, Tensor 1 и 2 са преправки на Exynos и се правят изцяло от Samsung. Очаква се новия дракон като не се прави от Samsung да е по-добър. Надявам се силно. Всъщност не, не ми пука - догодина мисля да скоча на Ultra и си чакам Exynos-а. Честно казано съм имал за служебен апарат със 778 и пак е греел. Не знам какъв е този мой късмет но за мен най-добре работещите и студени процесори са Exynos и Kirin с който всъщност някой знае ли какво се случва...?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#35

Няма кой да произвежда Kirin SoC по съвременни технологии, заради санкциите.

Относно грееенето - Xiaomi 12 Lite беше в мен мноооого дълго време. Да, с друг процесор (SD 778G) и същия дисплей, но часове наред е бил в ръцете ми за браузване, чат, снимане, клипове. Особено на плажа - децата да се правят на маймуни с функции, като клониране и т.н. Нито за миг дори не е се е затоплял или да е правил каквито и да е проблеми. При ъпдейтите също, единият беше доста голям.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#36

S22+ Exynos - оставям го на 100%, намирам го на 97% сутринта.
Xiaomi 12 Gen 1 - оставям го на 100%, намирам го на 89%.

После дрейн имал Exynos-а, дракона мило и драго давал за батерията...

Китаеца едва изкарва до следобед при една и съща батерия 4500 mAh и предвид, че Samsung-а е 6.6, а този е 6.1 ...

И кой им каза на тия Youtube да е в 60hz, като скролваш из видеата в плейлист или в предложените в началната страница е ужасно насичането... както си на 120 и изведнъж на 60... а защо в часовника и алармата също телефона минавана на 60 - не знам...

Samsung-а в целия си интерфейс е seamless experience, MIUI е едно такова дето ту е на 60, ту на 120, ту бъгва... понякога и SMS неще да праща.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#37

Не са го направили от Youtube, такова е решението на Xiaomi. Ако избереш опресняване на 120 Hz и в продължение на 3 секунди не докосваш екрана - честотата автоматично пада на 60Hz. Предполагам е направено, за да няма висок разход на енергия, но все пак геймърите да се възползват. При бързо скролване и геймплей - ще поддържа високата опреснителна честота, иначе - не.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#38

Обмислям закупуването на Xiaomi 12X, но понеже не видях отделна тема за него, реших да попитам тук. В някои чужди сайтове попаднах на коментари, в които се твърди, че по време на разговор звукът излиза през горния говорител и всички наоколо чуват какво ви казва отсрещната страна. При Xiaomi 12 има ли подобен проблем?
Цитирай
#39

За 12X не знам, за 12 е през горния ама чак пък да те чуват всички... ама няма да се учудя...X е по-евтиния, но пък със студения 870. Не е лош вариант.

Аз пък ти предлагам да подминеш тази серия изцяло - 12T Pro е по-добър избор според мен. Предполагам с 870 X-а ще държи повече отколкото Xiaomi 12 с гаврата Gen 1 , който топи батерия като невидял но надали и ще е с кой знае колко много. Камерата поне при 12 не е на особено добре ниво и мисля е същата ползвана при X-а. Pro-то може да е друга бира, но малкия е зле с камерата - колкото повече жената го ползва да снима повече разбираме, че камерата е потресаваща. За zoom не говорим изобщо, то е само дигитален и не става за нищо , цялостната визия на телефона напомня на S8 от преди сто години и цветовете на снимките по същия начин, все едно снимаш с S8/S9 когато все още тряскаха силни цветове по снимките. Едни нереално топли цветове, едно пренасищане, едно гадно... снимам един син автомобил на фона на едни паднали жълти листа...то е един син контраст, автомобила стана два пъти по-тъмно син отколкото е, едни силно жълтясали листа, направо на оранжева биеха, останах потресен от видяното. Това във светъл ден с достатъчно светлина говорим. Върна ме с години назад, когато такива гледки се считаха за high-end. За 8К не говоря изобщо, Gen 1 прегрява на 3-тата минута и никакво 8К не можеш да снимаш.

Та предполагам всичко това (айде като изключим прегряването, защото 870 е добре балансиран) важи и за X-а. Мое мнение, пък каквото решиш купувай.

А, да - тоя виртуален сензор няма ли да го разкарат, то ако не натиснеш нещо, ако не задържиш разговора или не затвориш с ухо не може. Страшна простотия. Пръстовия отпечатък уж работи always-on, ама понякога бъгва - натискаш - появява се иконката с пръста - натискаш - никой. Натискаш пак - никой. Третия път може или трябва серия lock-unlock , че да тръгне. После като сложиш, че MIUI е интегрирал новата простотия на Google със цветовете по интерфейса и като сложиш розов wallpaper всичко става розово - еми това, че тапета ми е такъв не означава, че искам целия интерфейс да е розов! И за разлика от Samsung, където collor pallete може да се контролира и тая глупост да се изключва тук няма такъв вариант.

Пробвай с 12T Pro, поне повече смисъл има с HP1 200MP и гледам review sample-ите са много добри, на нощно видео не пада под S22 Ultra което не е никак малко. Ако пък държиш на модела - купувай. Не препоръчвам.
Цитирай
#40

(2022-11-13, 11:08:18)tsvetanm написа:  Обмислям закупуването на Xiaomi 12X, но понеже не видях отделна тема за него, реших да попитам тук. В някои чужди сайтове попаднах на коментари, в които се твърди, че по време на разговор звукът излиза през горния говорител и всички наоколо чуват какво ви казва отсрещната страна...
На 4PDA за Xiaomi 12X има доста мнения за модела - Тук

 
Цитирай
#41

(2022-11-13, 12:59:44)Ivanov_1994 написа:  Аз пък ти предлагам да подминеш тази серия изцяло - 12T Pro е по-добър избор според мен. 

12T Pro надвишава бюджетът, който съм си определил. Освен това е по-голям и по-тежък. Предпочитам да взема нещо по-компактно. Именно затова се спрях на 12Х. През последните седмици изгледах доста ревюта и четох доста коментари в 4PDA. 12Х ми хареса повече от 12, защото поради по-слабия процесор загрява по-малко и батерията му издържа повече. Камерите им са еднакви, но има някои разлики в снимките, вероятно поради различните процесори.
Цитирай
#42

Не знам, мен 12 ме хвърли във времената на S8 - изглежда като него и снима като него, т.е. цветно наситено , с което бяха известни Samsung до преди време. Поне да беше и с IP рейтинг, ама айде...

Предполагам ако има разлика ще е заради различното ISP но цветовете които аз видях бяха ужасно наситени, червеното става кърваво червено, небето става нереално синьо, изобщо все е едно с някакъв coolor boost филтър. Нощните снимки не бяха особено лоши но на практика нощен режим няма - не виждам да прави нищо - с него и без него почти никаква разлика. Удря в тъмните зони и завишава контраста, то се усеща 2 пъти по-тъмно отколкото е било в комбинация с 3 пъти по-силен цвят. Неприятна гледка, разбирай. Иначе държи шума ниско, което може би заслужава похвала, също снимането на 4K 60fps видео вади по-малко шум на тъмно или ниско-осветено (но и по-тъмна обща картина).

Не знам до какъв бюджет си но можеш да погледнеш и OnePlus - имат добри предложения, освен ако не държиш на Xiaomi. Не знам дали разликата е в ISP но 12-ката ме потресе...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)