Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Media Android 11 за Кола, Китайска, Алиекспрес
#1

Здравейте,

Наскоро си взех китайска мултимедия от алито - 8гб рам, 8 ядра - (уж) - версия на андроид 11(уж). 
Самите продавачи предлагат тяхна апликация за гласови команди и управление на медията, на цената от 20 долара.
Аз обаче нали съм по-хитър от тях и си знам гугъл асистанта и си го изтеглих.
Всичко добре, вървеше перфектно до ден 2 на ползване. 
При опит да се обадя на приятелката ми или баща ми - крашва според медията phone app-а. 
Сменях, добавях номера, дори опитах да се обадя с глава команда на самия номер диктувайки го - но същата работа. Нарочило си е тези тел.номера и не иска да им се обажда - крашва.
Трих кеш, трих дата, инсталирах други приложения за контакти и Phone app на гугъл - но изглежда е дефалтнат фабричния phone app+контакт апп, които дори не мога да uninstall-на. Сменях permisssions, сменях основни за ползване apps, да изпозлва за звънене от мен изтеглените такива и не става.


Пробвах и с антивирусна случайно да няма някой вирус.

Имам чувството, че има някакъв нарочно създаден алгоритъм да блокира нормалната функция, за да се закупи тяхното приложение.

Самите контакти, които уж са от гугъл(но в гугъл плей мога да изтегля оригиналното и да присъстват и двете!)
са ми доста бъгави - не синхронизират добре. Правя от лаптопа промяна на контакти, която не се появява при медията - в контакти, в същия профил на гугъл.

Изчерпах всичко, което се сещам да направя. Реално от другите приложения МОГА да се обадя на ТАТКО си, но мануално!
В фабричното приложение CONTACTS - дори мануално не мога. 
Качвам снимка на грешката.

Предполагам че трябва някак си да го хакна и да деинсталирам и променя тези фабрични настройки и приложения с някакъв root ???

Пак казвам: Работеше, работи и в момента с други команди, но не и на определени номера. Отчита какво му казвам, тръгва да звъни и КРАШ. Преинсталирах приложението - пак не се оправя.
Чудно.. как може да работи нещо и да спре...

ИДЕИ?

БЛАГОДАРЯ!


Прикачени файлове
.png crash.png Размер: 102.77 KB  Сваляния: 61
Цитирай
Аксесоари
#2

Бая нерви ще счупиш с това. Провери да не би случайно да са се ъпдейтнали приложенията. Ако не можеш да върнеш стари версии, върни го към заводски настройки, спри автоматичните ъпдейти и тогава настройвай отново.
Цитирай
#3

Как мога да проверя това? Заводски тоест хард ресет, всичко наново ли?
Преди дни имах проблем със задната камера - спря да работи. Върнах фабрични - оправи се. Постоянно нещо се пречка и разваля.

Разгеле! Пичове! Оправих го.

На тъпи проблеми в живота, се търсят тъпи решения?! Петър Стоев

Смених номерата с +359 а не 088 и проблема се оправи.................
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)