Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Keyboard липсва "ѝ"
#1

Здравейте,

Тъй като предпочитам да пиша "ѝ" вместо "й", там където е нужно ударението, има ли начин как да го изписвам от фабричната samsung keyboard, гледах снимки че е при задържане на бутона "и", но при мен го няма. Някакви идеи как да изписвам "ѝ"?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2022-04-04, 20:39:38)stanislqvi написа:  Здравейте,

Тъй като предпочитам да пиша "ѝ" вместо "й", там където е нужно ударението, има ли начин как да го изписвам от фабричната samsung keyboard, гледах снимки че е при задържане на бутона "и", но при мен го няма. Някакви идеи как да изписвам "ѝ"?


SwiftKey го има, ако предочитате стандартната на Samsung с бутона за превключване на клавиатурите, когато има повече от една клавиатура и временно към SwiftKey.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#3

Swiftkey за мен е най-доброто. От както съм с андроид я ползвам.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

ако задържиш бутона на буквата И какво се получава?

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#5

Нищо, просто го няма ѝ в тази клавиатура.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#6

И при мен липсва. На Gboard си я имам. Но на Самсунг не я откривам никъде. То и гласовата диктовка  е по- смотано направена.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#7

Ето го на Microsoft Swiftkey:

[Изображение: Screenshot-20220408-000346-Chrome.jpg]
Цитирай
#8

При Gboard се държи натиснато "и", появяват се два символа, единият, от които е ѝ. В момента пиша с Gboard.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#9

Пускайте рапорти до Самсунг.С повечко рапорти може пък да обърнат внимание.Тикат ни някви дивотии като ИИ пък елементарни неща не искат да оправят от години.Иначе наистина няма и аз ползвам Суифта.Напоследък забелязвам,че със самсунгската клавиатура ми е далеч по-безгрешно писането в сравнение със Суифта.Опитах и един модул от Гуд Лок за модифициране,но нещо не успях да се справя за мое съжаление.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#10

(2024-02-27, 18:07:10)bajchoni написа:  Пускайте рапорти до Самсунг.С повечко рапорти може пък да обърнат внимание.Тикат ни някви дивотии като ИИ пък елементарни неща не искат да оправят от години.Иначе наистина няма и аз ползвам Суифта.Напоследък забелязвам,че със самсунгската клавиатура ми е далеч по-безгрешно писането в сравнение със Суифта.

Big Grin да ,така трябва, да е!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#11

       
Във zip файла, който съм прикачил има 3 .kcf файла, единия е българската фонетична клавиатура със добавен знак 'ѝ' на "и"-то и със подменени местата на символите, взети от gboard клавиатурата. Другата е английската qwerty със  подменени местата на символите, взети от gboard клавиатурата и третата е нормалната самсунг фонетична българска клавиатура само с добавеното ѝ. Импортирайте клавиатурите, който ви допадат, с Keyscafe модула от Goodlock и си пишете спокойно.

Edit: прикачвам и снимки как са подредени символите.


Прикачени файлове
.zip keys_cafe.zip Размер: 127.89 KB  Сваляния: 11
[-] 2 потребители изказват благодарност на boobix99 за това мнение:
  • Be6i4, bruckshot
Цитирай
#12

Goodlock > Keyscafe и пей сърце. Иначе е неразбираемо защо все още не са поправили тая липса.

Така съм си настроите клавиатурата на Самсунг, за да добавя "ѝ": [Изображение: a22df8aa0710cced81cc4ba9fe8d7a9e.jpg]

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#13

До милите и драги съфорумници.
За съжаление не ми е дадена дарбата като добра реч и слово,но ще се опита да обясня болката ми проблема или поне това което виждам в тая плачевна ситуация в която съм, сме попаднали.На кратко.Някой хора не си вършат работа както трябва ,то била свързана с незнание,просто не са запознати с материята,некомпетентнос,стрес,натиск.. и т.н в случая Samsung-ските Developer-и.Толкова ли е трудно да се направи рапорт Samsung-ските Developer-и?Ами се да търсим оправия по някакъв друг си начин.
Направо на ситуацията,болката ми,плащаш си една камара пари,вземат ти от личното време,занимаваш се с тяхните недоискусурени клавиатури в случая или от трите проблема.Някак си всичкото това ми идва TO MUCH.Е повечето от вас ще си кажат какво толкова една клавиатура ,няма се впрягаме толкова,други да се оправят ,трети да подвият опашка ,може и да има други.Се стягате ли или си седим като плужеци.До кога ще търсим се тия варианти!!
Проблема е в това че проблема става все по голям и по голям!Сега ще намеся лични ситуации и преживявания.
Смело бих казал че простотията ходи по повечето от нас!Да не изтърва мисълта ми ,това явление е вече и по болниците като хит номер едно се разнася в момента или поне болниците който посещавам.Искрено се надявам че ще спре тая мъка,ТАКА НЕ СТАВА.Днес съм аз, Утре като на въртележка.
НЯМА СЕ ОБИДЯ на който и да било ако помогне с редакцията на текста. Поне да не изглежда така психхххх, нямам лоши намерения.
Сърдете се,мълчете си, правете тук каквото искате ,склонен съм да си наложа и мнението.
Ако някой има някаква друга представа и бъде смел нека да напише някой друг ред . Лошо няма Smile
Моооже и аз да гледам на нещата по лош не компетентен начин.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)