Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може ли да се отключи телефон заключен с MiCloud?
#1

Купих от eBay на много ниска цена един Note 10 Pro с пукнат дисплей с идеята да сменя дисплея (имам такъв) и да го ползвам. Да, обаче телефона е заключен с MiCloud акаунт. Не е със статус Lost а Locked, показва unlock code. Продавача продава всякакви неща за ремонт - таблети, телефони, друга електроника, съответно не може да ми помогне с информация за акаунта или за отключването му. Гледам на места предлагат отключване срещу заплащане - може ли изобщо да се отключи така заключен телефон?
Цитирай
Аксесоари
#2

от моя опит мога да кажа това - когато телефонът ми е с активиран Mi профил, излиза си модела вътре, направя било то флаш, ресет или друга манипулация (може и без сим карта),първото нещо след стартиране му е появата на съобщение, че текущото устройство е вързано към Mi профил с ID.12345678 примерно. Ако не въведеш парола, те препраща към смяната й, или реално по-напред от този екран не можеш да отидеш. Друг е въпросът ако устройството е било загубено и е активиран Lost and track mode какво излиза на екран, но идеалният вариант е или карта с активирания номер или паролата. Мисля, че както влизат за брикнат флаш чрез суперюзър по същия начин могат да махнат телефона от профила, стига да докажеш(може би), че е твой, а не краден
Цитирай
#3

Да, при мен седи на черен екран от който може само да се продулжи напред където иска паролата за акаунта. глупавото в случая е, че не показва пълният акаунт, ако беше така щях поне да опитам да пусна мейл до него с молба да отпишат телефона от въпросния акаунт.
Статуса му е locked, а не lost - при загубен или откраднат телефон когато се обяви статуса се сменя от Locked на Lost. Телефона не е краден, с кутия с пасващ IMEI е и т.н. - просто е счупен и е продаден на фирма занимаваща се с препродажба - изкупуват всякакви устройства на символична цена и след това ги пускат в Ebay. купувал съм и преди устройства от тях, попадал съм на по-стари телефони обявени и продавани като неработещи, а всъщност в перфектно състояние.
Цитирай
#4

Това, че не е загубен не го прави некраден. Пусни диспут в пейпал, за да се раздвижи този продавач. Все ще се сети къде го е намерил. ID-то рядко говори нещо на притежателя си. Повечето се регистрират с мейл или Телефон, така че докато не се логне няма как да знае дали е неговото.

В най-добрия случай ще ти върнат парите от пейпал
Цитирай
#5

Ако имаш кутия с телефона, може да се изчисти и от сървърите на Xiaomi. Изискването за кутия е, че ако я имаш, най-вероятно не е краден. Рядко се краде с кутия...
Така, че ако имаш кутия, пиши ми на ЛС и ще оправим телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ronnie72, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)