Анкета: xiaomi.eu или стоков стабилен ром ползвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
xiaomi.eu стабилен
0%
0
0%
xiaomi.eu седмичен
23.08%
3
23.08%
Стабилен (EEA, Global, IN, ID, RU, TR и т.н)
76.92%
10
76.92%
Друг
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 13 - стабилен
#1

Колеги, реших да пусна тази тема, след като реших да мина от xiaomi.eu седмичен на EEA Стабилен, за да се отърва от един бъг и да тествам нещо.

За тези, които още нямат MIUI 13 - Просто можете да си свалите .zip-чето от тук и да го приложите през ъпдейтъра.
След това ресетнах аз, за да съм на чисто. (говорим за преминаване от 12.5.8.0 до 13.0.3.0 на заключен буутлоудър).
Работи добре, първите ми впечатления са добри, но ме издразни какво са направили със стоковия браузър, и че просто липсват много функции, с които съм си свикнал и затова се върнах отново на седмичния.
Успях да мина по всичките настройки, забраних каквото не ползвам, но не успях да махна digital wellbeing, което продължава да се обновява, а споре информацията, която имам, точи доста батерия.
Премахнах и препоръките.
В стабилния ми липсват доста настройки и просто не можах да го издържа повече от ден.
Липсват разширени настройки за Wifi, липсват някои настройки при батерията, поко лаунчерът реално орязва настройките на Homescreen, което е доста ограничаващо и не дава толкова персонализация.
Floating Windows работи само когато имаш получено съобщение, не можеш да си избереш такова по избор и при задържане върху него в task manager-a да си го закачиш като плаващ прозорец когато си искаш.
Знам, че това са си лични впечатления. Телефонът си работи добре. Даже на Антуту даде по-висок резултат отколкото при тест със седмичния ром.
Просто исках да се оплача, че дадох шанс на глобалния (ееа стейбъл), но оставам в xiaomi.eu отбора до следващия път, когато ще имам нови сблъсъци с това, което се прави за европа и света Smile

Все пак, за да не е безполезна темата поне пише как да минете от 12.5.8.0  на 13 (ако не ви излиза ъпдейт автоматично), така че може да обсъждате този ъпдейт или да се изпокараме кое е по-добро.

Поздрави!


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте!Аз преди бях с редми нот 8 про,там един колега е споделил как се махат системни приложения с един клик.Аз лично доста неща премахнах които не ги ползвам....Може да ви е от полза погледнете тук в форума за нот 8 про
[-] 1 потребител изказва благодарност на ibrahim79 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Знам за темата. Благодаря. Знам и как се деблоутва телефон.
Просто невинаги има достъп до компютъра, и не беше приложението, което не можах да забраня това, което ме дразни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ibrahim79
Цитирай
#4

Едно питане имам към Вас. Трябва ли първо да мина през 12.5.8 зада ми излезе MIUI 13 ? Сега съм на MIUI 12.5.1 . Със заключен буутлоудър съм.

ZTE V987 + Lenovo K3 NOTE + XIAOMI Redmi 5plus -> Poco F3 8/256
Цитирай
#5

Имаш ли известие за ъпдейт до 12.5.8?
Ако да - Слагаш и тогава ще излезе 13.
Ако нямаш - може да опиташ ръчно да сложиш 13 като го свалиш и приложиш през ъпдейтъра
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nakata1972
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)