Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

АТВ стик и свързаност към Интернет чрез кабел
#1

Привет, става въпрос за АОСП стик с Андроид 9 X96S Amlogic. За по-стабилен сигнал и трансфер ми се иска да осъществя Ethernet връзка с рутер, каквато фабрично не е предвидена (логично предвид форм фактора). Закупих съответния преходник Ethernet 1000 mbs to USB3, който е с възможност за активно захранване, тестван е на ПК, където работи коректно, но на въпросната "пръчка" въобще не излиза като възможност. И оттам следва въпросът - къде е проблема и разрешим ли е той?.. На което се надявам.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябвало е преди да го купиш, да потърсиш информация дали работи с този стик. Сега пак можеш да потърсиш с модела на чипа дали работи, има някакъв шанс с друг фърмуер на стика да работи.
Цитирай
#3

Тъй, тъй... на към 4пда върви работата, но реших 1во да сондирам на родна почва... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Е, той тоя с 4 рам е с хубаво вифи, 5 гигахерца. Този с 2 рам май е скопен на N стандарт и е кофти. Ти дори с 1000 мегабита карта, на усб 2 порт повече от 300 мегабита няма да видиш, но пък те са си достатъчни.
Ако ще флашваш, виж за ром от Угос (аз поне бих сложил него, оня slimbix ме дразни)
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#5

Уж 3 го дават?..
Amlogic S905Y2 Quad Core ARM Cortex A53 up to 2GHz
- ARM Dvalin MP2 GPU
- Android 9.0 OS
- DDR4 2GB/4GB, eMMC Flash 16GB/32GB
- Support HDR, 4K UHD, Airplay, Miracast
- Support HD 2.1, USB3.0
- Support 2.4GHz Wifi/2.4G+5.8GHz Dual Wifi, BT 4.2
- Support Firmware Online Upgrade
4GB+32GB+2.4G&5GHz Dual Wifi+BT4.2

пп
Да, и дивайз инфото го дава, че има 3.0. За подобряване на трансфера мисля, че си заслужава пробата.

[Изображение: Hc3b833ac736542e28e23054148392d99u.jpg]

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Аз не съм проверявал дали е усб 3 или 2 твоят, помислил съм, че е 2, понеже аз моя хъб все на усб 2 съм го включвал, имам боксове с усб 3, но не съм се сещал да го пробвам, те имат гигабитов лан.
Май това е добър ром

https://mega.nz/folder/q9liEQiR#x6_pMv28lg5K2xdPiGp1sw

Прошивка с помощью USB Burn Tool:

1) Скачать UBT: https://4pda.to/pages/go/?u=https%3A%2F%...=105909759
2) иcпользовать опции по умолчанию.



https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y105909759
Цитирай
#7

Мерси много, аз се бях спрял на друг имидж (X96s_JAW_04R1_ATV) , но ще се доверя на твоя избор. Предполагам има изискване за кабела (ЮСБ 3.0), бях чел, че в някои случай спирало флашването? А за ТВРП да не отварям приказка, досега не съм се занимавал с тези методи.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

Може да не е усб 3 кабела. Провери как се флашва, дали иска да се натисне бутон и дали иска захранване. НАЙ-ВАЖНОТО провери си версията на стика 4 гб рам ли е или 2, рома който дадох е за 4, май има и някакви за по-нови ревизии. В обшия слупай няма да се флашне ако е за друга версия, но после може и да не зареди, виж дали има стоков, изтегли го, ако го брикнеш да флашнеш стоковия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#9

Много Важно нещо е кабелът! Ползва се мини ЮСБ порта за захранване за преточване на РОМа без никакви други комбинации. Задържа се игла или друг тънък детайл към рисет точката, докато не се разпознае от програмата. 3м20сек всичко. Остава и да работи... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

Запали ли Big Grin ?
Цитирай
#11

Дааа, доста доволно работи всичко с интерфейса на Андроид ТВ. Малко борба имам с някои приложения за звука, се надявам утре да ги изгладя... Smile И Основното за тази гимнастика, да видя дали ще открие ЛАН по кабел. Ще коментирам при резултат.

Понеже си хортуваме само двамцата, искам да ти изкажа голямата си Благодарност за подкрепата и насоките, които ми даде!

Като краен резултат от смяна на фърмуера, Не се появи интернет по кабел, каквато беше и основната цел на занятието. Звуци има от всички приложения Туби, Мейт, ХБО, с уговорката че звукът се обработва от не лош ресийвър.
Любопитно също така е, че Гугъл (заради акаунта ми) навсякъде разпознава устройството, като Ми Бокс, което ме навежда на мисълта откъде са го гепили Угос... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

Сега пробвах моя хъб на amazon fire stick 4k max и не запали, нито лан-а, нито хард диск. На друг бокс с угос фърмуер Х3 (бокса е Х96 max plus 2 или там какъвто беше) работи и лана и хъба. Работеше и на Mi Box 3.[Изображение: c6f89ad32867e1ef7c15211edd6f472b.jpg][Изображение: 01cf710fe000b841486b5d7928b4ac53.jpg]
Цитирай
#13

Мен това ме подведе, че навсякъде рекламират КАК Вездесъщият Ми Бокс поемал Нет по кабел с такива хъбчета. ОК, няма лошо, бтв имам и такъв бокс и мога да го изпробвам, но междувременно си пуснах 15м УТП до втория рутер и сега Бокса има перфектен сигнал, но само той си остава на ви-фи... Smile А, да - и ресийвъра... Wink

Югрийн правят хубави неща, имам доста техни играчки, но хъба ми е на Vention, които също са царе на кабелите и преходниците.

ПП2
Утре дан0 не забравя да пробвам външен хард дали ще изгрее. На Ми_то пали - изпробвано!

ПП3
Цялата гимнастика си заслужаваше дори и само да се разкара грозния АОСП... Wink

Вижда го, като марка, модел и размер (WD Passport 2GB), но му отнема цяла вечност да го разгадае и при опит за разглеждане на съдържанието се връща в начален стадий на разпознаване. Иска да си го форматира явно по негова сгода... ВЛЦ го отразява със скорстта на дискета, браузва съдържание, но за пускане на видео - забрави. Това с активен хъб от твоята марка. Wink

Директно забоден в ЮСБ3 порта, ВЛЦ си работи с него идеално, X-plore също го вижда без проблем... Smile
Изводът е: по-малко кабели по трасето!.. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

@tolostoi , побъбрих си с един момък от 4пда, твърди че с подобен хъб на твоя вървят нещата по ЛАН с Фърм на Слимбокс. На този етап бих подменил фърма, че другото струва пари... Знаеш я темата, можеш да погледнеш...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

То подобен ... по спомен на угрийна са 2 варианта, да ги наречем стар и нов. Моя (стария) го има в няколко версии, 100 и 1000 мегабита, със и без усб хъб, новия също го има със и без усб хъб (не помня дали има 1000 и 100 или само 100) което автоматично го прави с 2, 3 или 4 различни чипа Big Grin
https://www.google.com/search?q=usb+lan+...m&prmd=ivn

Ако искаш пробвай слимбокс, може на теб да ти хареса. Аз не го харесвам, понеже колкото пъти съм го сложил, все нещо, което ми трябва, или го няма, или не работи както трябва. Вади ъпдейти на кило и само разваля, това което е било ОК преди това. Ама нали все нещо не бачка, та си ъпдейтваш като видиш нова версия, пък то все по-зле става. Може и да потърсиш в в телеграм канала на вортекс за ром, то там е мъртвило, щото той вече не се занимава, но ако не беше счупил защитата на угос нямаше да има техни портове. Пък от юзърите има доста линкове за ромове за различни боксове (на моя Х96 мах плус 2 от там имам ром, бях пробвал бая и все не ми харесаха, но един от потребителите го беше пипнал малко и качил и на мен ми хареса, та съм с него)

Прошивки для TV Box'ов
Firmware for TV Box'es
https://t.me/vtxbox
П.П. Ако си случайно си от Варна, мога да ти дам моя да си пробваш, аз така и не го ползвам. Имам 2 бокса на кабел с гигабитови Лан портове и стик с WiFi6 (AX) и също АХ рутер, та не го ползвам. Хард дискове не включвам, имам NAS (то не баш нас, рутер с хард диск) в локалната мрежа и ако нещо трябва, от там (всъщност рядко, понеже ползвам в 90% от времето kodi с elementum и гледам торенти)
Ако пък ползваш Коди (май не го хресваше ти, но не съм сигурен) може да пробваш CoreElec, стика ти има и усб и сдкарта, та може от там да го ползваш, без да инсталираш
П.П 2
Ако решиш да пробваш Core Elec, препоръчвам стария с Коди 18, ползвай за dtb.img
g12a_s905y2_4g.dtb от CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2.8-Generic.img.gz
https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/rel...ric.img.gz
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)