Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Snapdragon 888 vs Exynos 2100 - Samsung Galaxy S21 Ultra
#26

Моята Ултра е от Щатите като съответно Трейднах моята чиста 20ка. Схемата ми беше да си поръчам ултрата до адрес на роднина който ми го изпрати до БГ, съответно 20ката а изпратих до адреса на роднината който я препрати до Самсунг за да се случи целия трейд ин. Докато живеех там, тези неща се случваха мигновено но тъй като вече съм се прибрал да си живея в България трябваше да измисля гъвкав вариант.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • any9, NaniG
Цитирай
Аксесоари
#27

Голяма тема, всъщност се обсъжда 50% Ситител, 40% гаранционни и куриерски проблеми и те така.
Ситител продават без ДДС. То ест са неофиц. търговец и всичко купено от тях НЕ се ползва с гранция на производителя. Гаражен магазин с луксозна фасада.
Относно ремонт на извън европейски Самсунг в Европа - няма начин. Дори и срещу заплащане. Това са 2 различни телефона до голяма степен. Европ. сервизи нямат части и инструкции за работа. И аз искам Снапдрагон, ама е много рисковано. Имам приятел, собственик на офиц. сервиз на Самсунг. Той каза, че дори да иска, не може да пипа Америк. телефон. Различни са. Единствен вариант - човек в САЩ, да служи като посредник и това е. А това, че Ексинус отново е осезаемо под Снапдрагон, е очевидно и очаквано. Хора, който не са ползвали различен от Ексинус. процесор, не могат да разберат разликата

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • da3, Dowper, Pelikana
Цитирай
#28

Аз съм ползвал телефон с дракона, и от опит казвам, защото много често пишете, че един прЕател това и онова, та и този апарат загряваше, и при него на моменти се получаваше лаг или някакви дразнещи неща, при кирин същата работа, предполагам, че при С21 ръка в ръка двата процесора ще покажат различен резултат, но някой правил ли го е, или пак щото имате приятели, които са, или от клипчетата в тубата правите заключения, защото там има колкото + за единия процесор, толкова и за другия. Подчертавам, че в никакъв случай не се заяждам, просто искам да знам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • martoo, NaniG
Цитирай
#29

Моя дракон се случи на два пъти да усетя позагряване отзад и да свали херците на 60 за няколко минути. Единия път беше повреме на браузване в Edge, втория не помня как точно се случи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#30

Мен лично най не ми харесва, че ексиноса дърпа повече батерия, това че е малко по-бавен не мисля, че е проблем или, че може да се забележи реално.
Цитирай
#31

Разбира се ,че в реална употреба никога не може да се намери разлика..... Но тук 2-ма 3-ма дървени философи се мислят за профосери и надуват на всички главите . Ако в Европа може да си избираш с какъв процесор да купиш телефона ,естествено ще избера Дракона (никой не оспорва ,че е по-добър) . Ама сега да се трепем ли ,че бил с 10% по-бърз и батерията карала с час повече . Това е просто телефон ,да не е най-важното нещо в живота....
[-] 8 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Dowper, milss, NaniG, Pelikana, TNTKZ, tonus, Viiipeer, vovalinder
Цитирай
#32

Викаш няма проблем да плащаш същата цена за по скапан продукт независимо в какво се изразява по-ниското качество? Страшна логика няма що. Никой няма да умре от 10% по слаб перформанс, но оставя лош вкус в устата. Защо Епъл някъде не продават айфоните с по-слаби процесори? Като ще ни ебат от Самсунг поне да беше на по-ниски цени, но освен че не е така, ами и тая година правят цигании да си продават 256гб версиите и масово не се предлага 128гб. На S20ката не съм използвал и половината на 128гб.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 3 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • any9, Dowper, Victormihov
Цитирай
#33

Да не плащам само аз на тази цена ,а половин свят също . Който не му харесва ,подминава Самсунг и купува друга марка . Или ако искаш да се преселим всички в Америка да имаме Снап ,защото е 8-то чудо на света .
[-] 4 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, TNTKZ, tonus, vovalinder
Цитирай
#34

Всяка година в разделите на флагманите на Самсунг се създава подобна тема, където няколко човека да мрънкат на воля.
В крайна сметка, който се чувства прее*ан вместо да мрънка тука има избор да си вземе телефон от друг производител със въпросният Снапдрагон.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 4 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • martoo, milss, NaniG, Victormihov
Цитирай
#35

Като има за какво да се мрънка, ще мрънкат и още как. И аз даже го правя. От скоро съм със Самсунг телефон и не виждам лошо да си изкажа мнението по-въпроса. Както и всички, които имат желание да го направят, ако ще с "мрънкане", въпреки че аз не бих го нарекла така. Според мен е добре да се обсъжда темата и да я има, а за тези, които това ги дразни, просто да не влизат и да не четат. Нормално е хората да се ядосват, че има такова разделение. Да, нямаме голям избор и няма какво да направим, но това не ни забранява да го коментираме.
[-] 5 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, ilisp, nowhere, Victormihov
Цитирай
#36

По тия тестове гледам, че при Mi 11 новия SD си грее доволно така, че не е баш така. Е може и софтуерно да е , но това е което виждам. Exynos изобщо не е лош процесор - не ми е създал проблеми в нищо.

Единственото в което може да се усети е в по-дълъг гейминг но доста заглавия вече си идват оптимизирани за него - Asphalt 9 дори се държи по-добре при него, отколкото при SD865. Няма майтап - има си тестове, който иска да ги гледа. Но Gameloft са партньор на корейците и отделно играта идва с доста бонуси през Galaxy Store и явно са се постарали и в оптимизацията.

Та този цирк с оптимизирането се играе не от онзи ден. Навремето с Tegra 2 и 3 как беше...?

Exynos е прекрасен и не виждам лошо от него, 2100 пък вече е корава и достойна конкуренция на SD. Догодина с AMD ще смажат. Надявам се...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • any9
Цитирай
#37

Всъщност нямаше такава тема преди, аз я направих, за да може в лични впечатления и коментари да се коментира само модела, който се предлага тук, а в тая тема да се коментират двете версии, за да се не спами другата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#38

(2021-02-16, 19:09:03)ole написа:  Викаш няма проблем да плащаш същата цена за по скапан продукт независимо в какво се изразява по-ниското качество? Страшна логика няма що. Никой няма да умре от 10% по слаб перформанс, но оставя лош вкус в устата. Защо Епъл някъде не продават айфоните с по-слаби процесори? Като ще ни ебат от Самсунг поне да беше на по-ниски цени, но освен че не е така, ами и тая година правят цигании да си продават 256гб версиите и масово не се предлага 128гб. На S20ката не съм използвал и половината на 128гб.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тук кой не ни такова м@м@та? Тази разлика с процесорите е най-малкия ни проблем. Те храните ни са далеч от качеството с което се предлагат в западна Европа.
Благодарение на неуравновисеното момиченце от автора ми (зад което се крият псевдо еколози, които мислят само за собствения си джоб) ще плащаме скъпо и прескъпо за зелена енергия, електромобили, телефони без зарядни, ...... . В същото време САЩ, Китай, Индия, съседна Турция си развиват икономиките без да спазват никакви еко норми.
 
(2021-02-16, 20:31:57)any9 написа:  Като има за какво да се мрънка, ще мрънкат и още как. И аз даже го правя. ....

Ами ти мрънкаш и от твоя телефон, който е с ултра, мега, гига Snapdragon. Нямал бг. език, бил със заключен bootloader, няма да получаваш OTA ъпдейти.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, tonus
Цитирай
#39

(2021-02-16, 19:34:40)martoo написа:  Да не плащам само аз на тази цена ,а половин свят също . Който не му харесва ,подминава Самсунг и купува друга марка . Или ако искаш да се преселим всички в Америка да имаме Снап ,защото е 8-то чудо на света .


Аз харесвам телефоните на Самсунг по принцип, харесва ми дизайна, дисплеите, харесва ми ОС-а, интеграцията с часовника и buds, самите те също ми харесват. S20ката от 5 снимки и 2 видео клипа грееше на поразия, видео разговор в Месинджър грееше на поразия, някой път при бързо стартиране лагва камерата, батерията е супер зле заради процесора, не ми пука толкоза за 10-20% по-малко перформанс което хуч не е малко, но не ми пука защото няма да ги видя в начина на използване на телефона при мен, но другите неща както и същата цена като за телефон със Снап-а е тези неща ме дразнят.
Сега новия ексинос изглежда е на кантар със Снап-а, което е супер и може да се метна на една S21-ца.
Ако някой иска S20 продава се.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#40

(2021-02-16, 21:49:49)hazART написа:  Всъщност нямаше такава тема преди, аз я направих, за да може в лични впечатления и коментари да се коментира само модела, който се предлага тук, а в тая тема да се коментират двете версии, за да се не спами другата.

Подобна тема при С20

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#41

Да де, подобна е, но не е същата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#42

https://m.gsmarena.com/exynos_2100_vs_sn...-47769.php
Цитирай
#43

(2021-02-06, 22:32:01)milss написа:  Galaxy A71 със Snapdragon 730 и S10 Lite със Snapdragon 855 също.

Галакси Зет Флип също е със СД 855.
Цитирай
#44

(2021-03-05, 09:02:31)Velev636 написа:  Галакси Зет Флип също е със СД 855.

Samsung Galaxy Fold също е със СД 855.

1916 
Цитирай
#45

Здравейте,така като се лутах доста за актуални сравнения на модела със различните процесори,ще дам малко лични впечатления.В нета има ревюта но са по стари.Преди време имах замалко Exynos версията и не бях особено доволен от камерата.Сравнено с S20 Ultrata ми 108 mp снимки имаха доста по малко детайл и много повече шум.Зума 3x на леко по кофти светлина имаше много повече шум от зума 4x на 20 Ultrata.Като цяло снимките бяха с доста по измити и ненаситени цветове спрямо 20 ката.Наскоро ми излезна добра оферта за малко ползван 21 Ultra със Snapdragon процесор.Взех за 1 ден от познат 21 Ultra със Exynos за да ги сравня.И двата телефона са ъпдейтнати до One Ui 4.1.Камерата на Snapdragon e с по добра обработка,малко по наситени цветове като цяло.Зума и 3x и 10x снимките са по изострени и с повече детайл и на по лоша светлина нямат толкова шум.Основната камера на закрито има много по малко шум в сенките от на Exynos модела.Toчно както е и в DXO ревюто за Snapdragona.108 mp снимки също са с повече детайл и по малко шум.Отделно от това при нормална употреба,браузване в нета,Yotube и снимки Snapdragon модела загрява по малко от Exynos,и батерията на Snapdragona държи една идея повече.Също така при тест на Antutu Снапдрагон изкарва доста по висок резултата.Явно въпреки всички ъпдейти и подобрения,обработката при снимки на Sd888 е по добра отколкото на 2100 модела,поне при S21 Ultrata.Естетствено остава проблема че SD888 модела няма гаранция тук.Но при пряко сравнение SD Модела явно е по добър от Exynosa.
Цитирай
#46

https://technews.bg/article-142703.html Ето една нова интересна статия относно именно прегряването, като се засяга реално и оптимизацията на производителите спрямо OS и чипа който се ползва. Самсунг именно тук е много назад особено с техните собствени чипове.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#47

Още малко впечатления,при снимане с Expert Raw и последваща обработка в Lightroom резултатите са сходни,явно при Jpeg обработката изостава Exynosa.Освен това при при по продължително снимане с Expert Raw и обработка после,Exynos модела се затопля осезаемо и топи батерията а Снапдрагона е студен и с по малко изразходвана батерия.В Технополис направих бързо сравнение със S21 Ultra Snapdragon и S22 Ultra.Както и очаквах при зуума на закрито при 10x даже 21 изкара по добра снимка.Снимките с основната бяха сравними,а 108 mp Мод,21 цата имаше повече детайли с повече шум,а 22 ката,повече мазане с по малко шум.При снимки на закрито обаче при Jpeg ,Exynos има яко шум,Snapdragona по малко но пак има и в това отношение,чиста S20 се представи по добре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 688757 за това мнение:
  • Dodcha
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)