Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S21FE SD888 батерия помощ
#1

Здравейте, преминах от с9 на с21фе, усещам странен проблем с батерията, след час и половина на включен екран през целия ден, завършвам с 21% батерия, след връщане на фабрични настройки промяна няма, синхронизация, нфц, и други темподобни неща са изключени. Дори в момента когато пиша тази тема виждам как батерията се топи. Cpu-z не показва нищо, статистиката на батерията показва 10%  консумация на Google Chrome всичко друго е нормално. Пробвах всякакви настройки и нищо, апарата е на 3 дни, зареждан е с отделно купено оригинално зарядно на самсунг 15вата. Извинявам се ако съм объркал раздела. Моля ако някой има решение или предложение да опитам нещо ново, или да го връщам обратно в зора от където е закупен. Благодаря за отделеното време на всички предварително
Поздрави.

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятен дрейн на батерията, може и да е дефектна. Провери я за всеки случай с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
Цитирай
#3

Health - Good 
Такъв резултат показва и cpu - Z  в инфото за батерията, възможно ли е този процесор просто така да си работи и да е нещо нормално за него. Като гледам из темите за него тук в нашия форум както и чуждестранни такива, има много противоречиви мнения. Но нищо конкретно за моя проблем...

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
Цитирай
#4

От колко време използваш телефона?

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#5

Днес е 4ти ден, странно паднал е 3% процента за цялата нощ, а обикновено пада с по над 10 15. Какво да го правя вече не знам  Huh

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
Цитирай
#6

Всички Samsung телефони през първите 3-4 дни се самообучават спрямо начина на ползване на телефона и батерията се топи по-бързо от нормалното. След тези няколко дни батерията става по-издръжлива така да кажем. Не казвам, че при теб телефона няма проблем, но ако искаш изчакай още ден-два и ако няма промяна тогава може да мислиш за дефектна бройка и да го връщаш според мен. 
Като някаква насока в меню Грижа за батерията ако влезнеш се вижда през тези дни на обучение самия статус, че все още събира данни и се обучава.
3-4% е съвсем нормален дрейн за една нощ.
Цитирай
#7

(2022-04-16, 06:34:13)Allinol написа:  Днес е 4ти ден, странно паднал е 3% процента за цялата нощ, а обикновено пада с по над 10 15. Какво да го правя вече не знам  Huh
Това си е нормален разход на батерията за през ноща, но и зависи какво има активирано през този период.

 
Цитирай
#8

Интересно .... в техно веригите няма бройки с21ултра.

Разопакован ли беше ?

Да не е бил мостра ? Макар, че ..... мострите май не бяха пълноценни апарати.

Това със само обучването е ала бала работа, обикновено минават 10ина дни преди да те уведоми, че ще приспива приложения.

Слагай всичко ненужно в deep sleep и набюдавай.

На Wifi трябва да правиш поне 8 часа екран. На вън заради калпавите модеми - 5-6.
Цитирай
#9

S21FE  не беше разопакован, аз срязах лепенките които държат капака на кутията. Ще го изчакам още 2 3 дни и ако няма промяна го връщам, притеснява ме само стоенето 1 месец в сервиз, и ако имам проблем с батерията и я сменят. От там нататък аз ще ползвам разглобяван телефон. Не че е кой знае какво но малко ще ме дразни тая мисъл.

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
Цитирай
#10

Уфф, спял съм като съм писал, прочел съм с21 ултра.


С21фе не е с особено издръжлива батерия.
4500мач са малко за 888
Цитирай
#11

Ами остана да се надявам след снощния ресет, батерията до няколко дена да се нагоди пък ще видим, ще пиша тук за финално заключение ако някой има моя проблем да се информира.

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
Цитирай
#12

Колега, аз използвам Fold 3 с SD888, и му трябваше около 10 дни преди батерия да се нормализира. Случвало се е първите дни, махам го от зарядното и след един час неизползван е паднал с 10%. Но след периода на адаптация, всичко е наред

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на maniaka198 за това мнение:
  • garyhobson
Цитирай
#13

Вече всичко е наред, батерията почна да се държи като на нов телефон, даже снощи го усетих как се нарича при интензивно ползване. Общо взето доволен съм от телефона, благодаря на всички за мненията

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Allinol за това мнение:
  • garyhobson
Цитирай
#14

Up, да допълня на 60hz,4g , и aod изключен удари 7 часа екран. Докато на 5g, 120hz и включен aod 2 часа и 33. Дано със следващите ъпдейти нещата се нормализират

LG Optimus L5 II - Black, 4.1.2JB
LG G3 16GB -  Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Allinol за това мнение:
  • garyhobson
Цитирай
#15

Да не пускам нова тема, моят S21 FE 256/8 SD888 също бързо точи, но е още 3-ти ден, та нямам забележки.

Но, забелязах друго - 2-3 програмки показват Capacity (reported by Android) 4370 mAh (и на друг ред declared 4500mAh). Не ми е включено зареждането до 85% в настройките, проверих. To и Charge counter-а след зареждане е към 3900-4000, ама айде - аз не мога да го разредя до 0.

Моделът е SM-G990BZAGEUX с EUX ROM CSC (от Емаг е купен, произведен 13.06.2022. Запечатан с всички лепенки и в някакъв вакуумиран найлонов пакет за сигурност.

Иначе съм предоволен, още го тествам, ползвам си Galaxy Note9 засега (той е на 3 години, вече омалява батерията).
Ще ми липсват био-сензора и писалката (за една писалка да дам обаче 1000 отгоре?). Жака за слушалки не толкова (Galaxy Buds 2 и Sony WH-CH700N от доста време). MicroSD картата реално я ползвах повече за бекъпи, което е леко безсмислено (при кражба на телефона или по-сериозна повреда и нея няма да я има), правя отдавна на РС бекъпите (освен тия облачните). За био-сензора, още ноември 2021 си взех Galaxy Watch 4 Classic BT (преди това Gear S3 Frontier), но си беше гъзарийка, щото с тия големи часовници не мога да спя или да седя вкъщи, а телефона си ми е подръка в 99 процента от времето.

Извинявам се, че стана леко мини обзор с леко мрънкане!
Цитирай
#16

След последната актуализация на chrome се появи някакъв голям дрейн и при мен спря като му чистих кеша рестартирах телефона, а май и деактивирах приложението за малко. Може и той да е имал роля в точенето, при мен беше зле.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)