Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на firmware на телефона
#1

Идеята ми е да се похвали някой разменил firmware на две марки телефони? И дали изобщо е възможно и от какво зависи? Малко яснота за хардуера и всичко останало ще е интересно
Цитирай
Аксесоари
#2

Най -вероятно няма да стане на две различни марки. Софтуера е предназначен за различни процесори, зарежда различни драйвери за видео карти и т.н. допълнително, може самия софтуер да гледа/търси какъв е телефона на който се инсталира и да спира ако не е правилния модел

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#3

Изобщо няма да стане, но можеш да ползваш някой Launcher за да смениш изгледа на устройството ако целта е да прилича на устройствата, които харесваш. То реално, освен визията, друго различно във firmware на телефон почти няма.
Цитирай
#4

Не си играй с огъня....страшно лошо може да си брикнеш "играчката",има си тяхно споразумение дори(копираха) компютърните гиганти да не си препикават продуктите,те им носят пари!!!Бачкал съм години в съпорт на големи компании,имах уволнени колеги,че помогнали дори по телефона..!Аз бих те посъветвал да си стоиш "кротко" на твоя софт!
Цитирай
#5

Смених по някакъв начин фърмуера и телефонът ми умря (
[-] 1 потребител изказва благодарност на cxfil за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#6

(2022-07-09, 19:56:17)cxfil написа:  Смених по някакъв начин фърмуера и телефонът ми умря (

Я поясни малко КАКВО ЗНАЧИ "УМРЯ"!!!!! Какъв е телефона и с какъв firmware си сменил какъв телефон!Иначе да гадаем може,но не ме бива да хвърлям на боб!
[-] 1 потребител изказва благодарност на stashekm за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#7

Той човека може само да ни информира.
Цитирай
#8
Sad 

(2022-07-12, 20:10:13)sapiora написа:  Той човека може само да ни информира.

Само дето без допълнително инфо...ще го "обрулят" с поне 20 кинта за диагностика в някой сервиз ей така без да има нужда!!!! Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)