Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Redmi 10 pro- проблем със свърване към компютър
#1

Здравейте, телефона е Redmi Note 10 Pro. Вчера ми се наложи да прехвърля няколко файла с музика от телефона на преносима флашка. За целта с кабел се ооитах да свържа телефона с лаптоп, където да прехвърля файловете и впоследствие да ги кача на флашката. Проблемът е, че телефонът не иска да се свърже с лаптопа. При свърване с кабела директно излиза иконата за зареждане и нищо повече. На предишния ми телефон редми 4х при свързване към компютър ми излизаше облак с няколко опции: зареждане; пренос на данни и можех да избирам някоя от тях. Сега не излиза никакво известие и телефонът е неоткриваем за лаптопа. Пробвах и с друг лаптоп и резултатът е същия- телефонът директно запичва да се зарежда, без да се свързва със самия лаптоп. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и как да се реши?
Цитирай
Аксесоари
#2

Kaто смъкнеш щората и натиснеш на индикацията, че се зарежда не дава ли опциите?
Другия вариант е в developer options да си пипал и без да искаш да си го оставил на Charge only

И... в 2022-ра не е нужен кабел, за да се прехвърля музика. Във вградения файлов мениджър има страхотен FTP сървър, в който безжично си достъпваш картата памет и по Wifi си мяташ каквото ти е нужно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • patronaroker
Цитирай
#3

При мен като го свържа, в известията трябва да натисна на :

Код:
Charging this device via USB
Tab for more options.

и там се появя това, което ти трябва.

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
[-] 2 потребители изказват благодарност на Antoan за това мнение:
  • patronaroker, suffer
Цитирай
#4

(2022-04-20, 08:34:45)Antoan написа:  При мен като го свържа, в известията трябва да натисна на :

Код:
Charging this device via USB
Tab for more options.

и там се появя това, което ти трябва.
Сега пробвах да го свържа последователно с нови два лаптопа ( XP и  Win10) и никакви проблеми. От нотификациите (при скролване надолу от горния ляв ъгъл) вече излиза опцията за прехвърляне и се получи веднага. Просто не знам какво му беше станало вчера. Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на patronaroker за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)