Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

МОЛЯ СПЕШНО ЗА СЪВЕТ ЗА ИЗБОР НА ТЕЛЕФОН!
#1

Здравейте! От няколко дни съм пред дилема,понеже останах без телефон-
Търся нещо в средния клас -колебаех се между няколко модела,но прочетох тук доста неща и проблеми,които
ме разколебаха! Първоначално се бях спрял на Xiaomi11 lite 5g NE , Xiaomi 11T, Poco F3 и накрая се насочих,към Samsung a52S 5G,
но тук четох,че прави доста бъгове след ъпдейта ! 

Ще съм изключително благодарен,ако ме насочите,към някой от тези модели или нещо друго в този ценови диапазон - 500-600лв.

Благодаря Ви, 
Светли празници на всички! Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vako_tubako за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами за тези пари правилно си се насочил - Samsung A52s

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • sapiora, TheWalking, vako_tubako
Цитирай
#3

Realme GT Master, Амолед екран, 256гб, 5г, 679лв в Емаг.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • hamilcar, TheWalking, vako_tubako
Цитирай
#4

(2022-04-21, 06:42:06)Victormihov написа:  Realme GT Master,  Амолед екран, 256гб, 5г, 679лв в Емаг.

Това Raalme по-добро ли е от а52s !
Цитирай
#5

(2022-04-21, 09:55:31)vako_tubako написа:  Това Raalme по-добро ли е от а52s !
Имат един и същ чипсет, камерите са горе-долу едни и същи, но при Realme GT Master липсва OIS. Realme GT Master няма стерео говорители, а качеството/ силата на звука е посредствено. Също така има сериозни проблеми с пропадане/прекъсване на звука при разговор - справка (4pda - брак и ремонт Realme GT Master Edition).

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Riger за това мнение:
  • TheWalking, vako_tubako
Цитирай
#6

(2022-04-21, 10:40:43)Riger написа:  Имат един и същ чипсет, камерите са горе-долу едни и същи, но при Realme GT Master липсва OIS. Realme GT Master няма стерео говорители, а качеството/ силата на звука е посредствено. Също така има сериозни проблеми с пропадане/прекъсване на звука при разговор - справка (4pda - брак и ремонт Realme GT Master Edition).
Колега от форума ми препоръча Xiaomi 11T или Motorola 20 edge,какво е твоето мнение?
 Вече тотално се побърках,а съм една седмица без телефон!  Bu
Цитирай
#7

В случая бих гласувал за Motorola Edge 20. Чист Android и чипсет Снап.

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora, TheWalking, vako_tubako
Цитирай
#8

Според мен Xiaomi 11T е по-добър от Moto 20 edge като хардуер - има стерео говорители с добро качество, чипсетът Dimensity 1200 има по-добри резултати от тестовете, в сравнение с Snapdragon 778G на Moto 20 edge. Ето сравнение от gsmarena: тук. За двата модела има доста ревюта и данни. Но пък чистият Андроид на Moto според мен е по-добър от украшенията на Xiaomi/MIUI.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Riger за това мнение:
  • TheWalking, vako_tubako
Цитирай
#9

(2022-04-21, 12:40:48)Riger написа:  Според мен Xiaomi 11T е по-добър от Moto 20 edge като хардуер - има стерео говорители с добро качество, чипсетът Dimensity 1200 има по-добри резултати от тестовете, в сравнение с Snapdragon 778G на Moto 20 edge. Ето сравнение от gsmarena: тук. За двата модела има доста ревюта и данни. Но пък чистият Андроид на Moto според мен е по-добър от украшенията на Xiaomi/MIUI.

Кой има по-добър дисплей? Smile
Цитирай
#10

Не може да се каже категорично - OLED срещу AMOLED е. Всеки от тях си има свои предимства и недостатъци. Edge 20 е с по-голяма частота на опресняване.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#11

(2022-04-21, 13:50:18)NoMaD написа:  Не може да се каже категорично - OLED срещу AMOLED е. Всеки от тях си има свои предимства и недостатъци. Edge 20 е с по-голяма частота на опресняване.

За Samsung Galaxy S20 FE, какво Ви е мнението,колеги ?
Smile
Цитирай
#12

В края на миналата година също се колебах между няколко модела, един от който беше Samsung Galaxy S20 FE 128/6GB. Четох пак в 4pda оплаквания от дисплея тук, но това не е причината, заради която реших да го пропусна. Вече е старичък модел и избрах по-нов телефон, но от А серията. Като гледам как падат цените например за S21 FE е по-добре малко да се изчака. За S20FE в момента цените за нов апарат са от 650 лв. нагоре, а за S21FE (модел от 2022 г.) - от 1000 нагоре.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#13

Лично аз не бих заложил на ксаоми телефони, най-бъгавия андроид телефон е това за мен.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#14

(2022-04-21, 01:01:30)vako_tubako написа:  Здравейте! От няколко дни съм пред дилема,понеже останах без телефон-
Търся нещо в средния клас -колебаех се между няколко модела,но прочетох тук доста неща и проблеми,които
ме разколебаха! Първоначално се бях спрял на Xiaomi11 lite 5g NE , Xiaomi 11T, Poco F3 и накрая се насочих,към Samsung a52S 5G,
но тук четох,че прави доста бъгове след ъпдейта ! 

Ще съм изключително благодарен,ако ме насочите,към някой от тези модели или нещо друго в този ценови диапазон - 500-600лв.

Благодаря Ви, 
Светли празници на всички! Smile

Взимай самсунга няма да съжаляваш мисля, че ще се включиш в бюджета
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#15

И аз съм на същото мнение за Xiaomi, по бъгав Android няма, освен ако не е за 1200+ лева

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#16

(2022-04-21, 01:01:30)vako_tubako написа:  ...........накрая се насочих,към Samsung a52S 5G, но тук четох,че прави доста бъгове след ъпдейта.....

Съжалявам, че чак сега прочетох това от първия коментар. Не бих казал, че има някакви бъгове след ъпдейт на SGA52S, след като наблюдавам две устройства от този тип. Даже се отказах да правя хард рисет след актуализация, всичко е точно. Аз имах единствено проблеми със свързан часовник от Самсунг - в подписа ми е. Обикновено е след актуализация на софта на часовника, като днес. 

P.S. Това са лични впечатления, не е препоръка.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#17

(2022-04-21, 22:55:18)Riger написа:  Съжалявам, че чак сега прочетох това от първия коментар. Не бих казал, че има някакви бъгове след ъпдейт на SGA52S, след като наблюдавам две устройства от този тип. Даже се отказах да правя хард рисет след актуализация, всичко е точно. Аз имах единствено проблеми със свързан часовник от Самсунг - в подписа ми е. Обикновено е след актуализация на софта на часовника, като днес. 

P.S. Това са лични впечатления, не е препоръка.

Батерията след последния ъпдейт,пада ли по-бързо при теб ?
Цитирай
#18

След последния ъпдейт и предпоследния (OneUI 4.1) нямам каквито и да е проблеми с телефона. Батерията преди и след актуализациете си е същата.

Добавено по-късно: ето снимка от днес за батерията на A52S:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#19

Здравейте,приятели! Моля да споделите,как стои въпроса с гаранцията,към А1 ,ако сте запознати ?
Намерих един телефон,който е нов, но дамата,която го продава има само гаранция
попитах за касов бон или фактура,но тя твърди,че няма,понеже са го дали на свекърва и от А1,вероятно при преподписване на договор.

Някой знае,ли дали ще важи гаранцията без тези дукументи?
Цитирай
#20

Без касов бон/ фактура е възможно телефонът да е взет на изплащане. Във форума има тема, ето тук.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Riger за това мнение:
  • jhoro, vako_tubako
Цитирай
#21

(2022-04-25, 14:36:48)Riger написа:  Без касов бон/ фактура е възможно телефонът да е взет на изплащане. Във форума има тема, ето тук.

Казва ,че е подарък от А1 и затова не са и дали фактура- тоест при преподписване,явно са и го подарили?
Цитирай
#22

Ако е подарък при преподписване го пишат примерно:
- Цена 1000лв
- Отстъпка 1000лв
Така ако един ден не си изпълниш договора, ти удържат сумата
Ако е спечелен от томбола или някаква игри може и да няма касова бележка, но в твоя случай би трябвало да има
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • Riger, vako_tubako
Цитирай
#23

(2022-04-25, 14:17:23)vako_tubako написа:  Някой знае,ли дали ще важи гаранцията без тези дукументи?

При Huawei - апарата се регистрира и гаранцията е „по IMEI“ от производителя (оторизиран сервиз). Фактура не е нужна.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 3 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • Compare, Riger, vako_tubako
Цитирай
#24

Тук не е ясно за какво устройство става дума. Но нещо не е точно с подаръка, касовата бележка, свекървата и пр. лакардии, както писаха колегите. Аз не бих рискувал да водя дела в съда за някакъв си телефон...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • vako_tubako
Цитирай
#25

(2022-04-25, 19:18:03)Riger написа:  Тук не е ясно за какво устройство става дума. Но нещо не е точно с подаръка, касовата бележка, свекървата и пр. лакардии, както писаха колегите. Аз не бих рискувал да водя дела в съда за някакъв си телефон...

Оказа се,че има фактура,но е към фирма! Поисках копие ,но и това отказаха- затова директно отказах!
[-] 1 потребител изказва благодарност на vako_tubako за това мнение:
  • Riger
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)