Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40 Pro vs Poco F3 vs Xiaomi Mi 11i или телефон до 800 лв
#1

Здравейте. Чудя се много кой от тези модели да избера или ако вие имате нещо на ум... Основен критерии тук е камерата...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei P40 Pro разбира се.

Huawei P30
Цитирай
#3

Принципно на там съм се насочил, но все пак...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#4

P40 Pro, най безпроблемния телефон от 3те ако изкл липсата на Google Play

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

(2022-04-21, 19:41:02)BGDropche написа:  P40 Pro, най безпроблемния телефон от 3те ако изкл липсата на Google Play
Липсата на Google-ските услуги обаче, не е нещо за подценяване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

Доколкото разбрах, се търси нещо като флагмански телефон с оптичен зуум и макс качество на камерата. Това за "флагманите" е въпрос на компромис - стар апарат с добри характеристики за чипсета и камерата или нов такъв (от 2022) с прилично качество. За новите устройства от среден клас бих препоръчал Moto 200G - има прилична камера и чип.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#7

Да качеството на камерата ми е важно и макро режима особено...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#8

Да впиша един въпрос, може да помогне и с избора на колегата, възможно ли е днес безпроблeмно да се инсталира Google Play и всичко нотификации да си работят нормално на Huawei P40 Pro? Или нещата става все по-сложни и по-трудни след всеки ъпдейт?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

Здравейте!
Аз ли нещо бъркам или цените са паднали драстично освен,ако не става дума за телефони втора употреба.Темата е за телефон до 800 лв. ,а тук коментирате P40 Pro,който трудно се намира под 1500 лв. (НОВ).


пп:погледни този,в момента е онлайн на добра цена (вмъква се в бюджета  Angel)
Цитирай
#10

Като възможност на камерите p40 pro е доста над останалите. След ъпдейта до emui 12 вече не ми се оттаде да го смъкна до 10 за качване на гугъл сървиси. На строй се за работа без тях. Като размер е по-малък от другите два и за мен е по-удобен за работа. Втория минус му е липсата на стерео за разлика от другите два. Не е болка за умиране, но покото и ми11и са с по-добър звук. Въпреки това моя избор е е точно хуавея. Успех.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#11

(2022-04-22, 08:12:29)cosera написа:  Здравейте!
Аз ли нещо бъркам или цените са паднали драстично освен,ако не става дума за телефони втора употреба.Темата е за телефон до 800 лв. ,а тук коментирате P40 Pro,който трудно се намира под 1500 лв. (НОВ).


пп:погледни този,в момента е онлайн на добра цена (вмъква се в бюджета  Angel)

Говорим за модели от Олх- ДА.
Няма кой да ти даде 1500лв за модел на 2г, било то и нов.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Да да говорим за втора употреба. Мислех, че по цената става ясно...извинявам се...като цяло става дума за телефон втора ръка...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#13

(2022-04-22, 09:11:59)Victormihov написа:  Говорим за модели от Олх- ДА.
Няма кой да ти даде 1500лв за модел на 2г, било то и нов.

Тогава няма,какво да се чудиш.Ако намериш читав "P40 Pro" направо го грабвай.
Успех.
Цитирай
#14

Имай предвид, че на p40 pro трудно му се слагат Гугъл и след всяка версия става все по-трудно и по-големи гимнастики.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

На този етап не ми трябват

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#16

(2022-04-22, 01:53:37)RiseOfTheLycan написа:  Да качеството на камерата ми е важно и макро режима особено...

привет.
п40 прото  е много добър телефон НО макрото му е зле спрямо разбиранията ми за макро
За другите снимки е много добър

(2022-04-22, 07:58:33)Victormihov написа:  Да впиша един въпрос, може да помогне и с избора на колегата, възможно ли е днес безпроблeмно да се инсталира Google Play и всичко нотификации да си работят нормално на Huawei P40 Pro? Или нещата става все по-сложни и по-трудни след всеки ъпдейт?

Не са толкова трудни, но ако няма опит човек направо е отказващо.
Аз лично, допоследно го ползвах с абсолютно всичко работещо.Даунгрейдва се до емуи 10, инсталира се гугъл.Да ама нотификациите се ебават.
Фрийзват се гугъл плей сървисите  и си бачкаш с аурора стор или апп галери.Всичко работеше топ.
След ъпдейта до емуи 12, само батерията се попрееба.Правех по 7 8 часa SOT , след ъпдейта макс ама макс 4 часа и половина.
Вероятно след ресет щяха да се оправят нещата, но само като се сетех за всичките гимнастики по даунгреуд,инсталиране, фрийзване, и тн и тн категорично бях решен, че няма да го ресетвам.
Иначе всичко си бачкаше 6+.
Телефона си е феноменален за мен.

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Друг модел, който втора ръка може да се намери до тези пари е huawei p40 pro plus. Огледах се и за такъв. Поне като ще даваш толкова пари да е топ.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#18

(2022-04-25, 13:46:04)galev_90 написа:  ... п40 прото  е много добър телефон НО макрото му е зле спрямо разбиранията ми за макро ...
А какво предлагаш в тази посока (макро-то)?
Цитирай
#19

(2022-04-26, 12:37:56)L1892 написа:  А какво предлагаш в тази посока (макро-то)?

Чесно казано не знам какво да ти препоръчам за макро.Мен никога не ми е било толкова важно и не съм търсил телефон специално затова... За мен по-интересно е телефона да има телефото отколкото макро..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#20

Въпрос на приоритети е, наистина. Също както при автора, и при мен качеството на макро камерата е много важно, защото я ползвам всекидневно. Имам ежедневен пребогат материал за сравнение с много други марки и модели, където картинката съвсем не е обнадеждаваща. Не че заснетото (в 99% е текст) не се чете, но има разлика между четете с напрежение и такова с лекота. Ако снимката се зуумне, често става още по-зле ...

Наскоро помолих @divna и тя любезно предостави снимка на текст, направена с Motorola Edge 30 Pro. Резултатът е добър, особено на общия фон, но не и особено блестящ - в горния и долния край фокусът се влошава спрямо този в централните части. Несъмнен плюс е, че не криви редовете, както се случва при прекалено много модели, при това съвсем не е от бюджетния клас, но може да е и по-добре.

В тази посока за мен фаворит си остава Nova 5T, снимащ в макро режим с поне 1 идея по-добре от P30 Pro.
Цитирай
#21

Document scan-a на п40п e отличен. Ако е за текст.
Макрото .... силно може да се нарече макро. Ако помните телефона излезе без макро режим, с един от ъпдейтните пуснаха някакво подобие на този режим, но не помня коя камера ползваше основната или UWide камерата, но за текст е отличен.
Цитирай
#22

Да...взех P40 Pro, но в последствие разбрах, че няма макро режим. По принцип до сега всеки модел на Хуавей, който съм ползвал е имал много добра макро камера...предполагах, че и този...и моя генерална грешка, че не съм се поровил за това...
Останах с увиснало чене. Имам S22Ultra и макрото му е превъзходно, но имах нужда и от още един с подобен режим...но за мой късмет няма да е с този модел. Иначе да телефона си е доста хубав няма спор. Снимките като цяло са супер нямам голяма забележка към тях, но това макро уби в мен всичко детско...

Иначе да казаха ми, че широкоъгълната камера можела да се ползва, но аз лично на успях дори да фокусирам с нея обекта...като ли да го снимам...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#23

(2022-04-30, 19:09:40)RiseOfTheLycan написа:  Да...взех P40 Pro, но в последствие разбрах, че няма макро режим. По принцип до сега всеки модел на Хуавей, който съм ползвал е имал много добра макро камера...предполагах, че и този...и моя генерална грешка, че не съм се поровил за това...
Останах с увиснало чене. Имам S22Ultra и макрото му е превъзходно, но имах нужда и от още един с подобен режим...но за мой късмет няма да е с този модел. Иначе да телефона си е доста хубав няма спор. Снимките като цяло са супер нямам голяма забележка към тях, но това макро уби в мен всичко детско...

Иначе да казаха ми, че широкоъгълната камера можела да се ползва, но аз лично на успях дори да фокусирам с нея обекта...като ли да го снимам...

Първо честито за покупката.
второ да не кажеш, че не знаеше.Предупредих те Smile
Не е перфектен телефон, но сaм човек може да види/усети на колко високо ниво е като цяло апарата Smile 
Как ти се струва липсата на гугъл?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#24

Да ти си казал, ама няма кой да види...не бях влизал...
Както и да е ще го мъча да снима макро няма де да иде хахха

Иначе апарата е хубав...за сега липсата на гугъл не я усещам, но това може да се дължи на факта, че се ползва само за снимки в момента...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на RiseOfTheLycan за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#25

За макро - телекамерата , за да я включиш даваш x3 зум.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)