Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия при 2 сим
#1

Здравейте,
От скоро съм с две сим карти и май батерията пада по бързо, така ли е или просто телефона е почти на две години и е нормално?

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

От телефона - не, по скоро е батерията. От картите не може да е, имаш само един радиомодул.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

(2022-04-22, 13:25:42)NoMaD написа:  От телефона - не, по скоро е батерията. От картите не може да е, имаш само един радиомодул.
Възможно, кара към 4-5 часа екран смесено, мобилни и wi fi плюс блутут

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Нормален СОТ за двегодишна батерия.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • dzivko, jhoro
Цитирай
#5

(2022-04-22, 13:25:42)NoMaD написа:  От телефона - не, по скоро е батерията. От картите не може да е, имаш само един радиомодул.
Така, точно от картите се оказа, минах на една сим и веднага лъсна разликата, поне час и нещо разлика във екран

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Картата може да има лош обхват, може оттам да идва проблема, а не от тяхната бройка. Пусни скриншот да видим, как държат мрежата.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

Дуал сим-а консумира повече заряд от 1 сим. Решения много - пренасочване на повикванията и disable на излишната карта.
-------
В офиса съм с кофти виваком обхват, активирал съм vowifi и автоматично минава на 2г обхват като се върже към офисната wifi мрежа. Другата сим карта държа на 2г/3г ауто и губя volte, но рядко я позлвам, даже се чудя, защо я държа активна.

това при huawei става с Tasker или Macrodroid
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • dzivko
Цитирай
#8

(2022-05-03, 08:43:20)NoMaD написа:  Картата може да има лош обхват, може оттам да идва проблема, а не от тяхната бройка. Пусни скриншот да видим, как държат мрежата.
Махнах я, просто тествах с и без нея...

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)