Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Соларна батерия за мобилен телефон - заслужава ли си?
#1

Здравейте, трябва да си взема външна батерия защото на телефона бързо се изтощава с мобилни данни, gps и навигация. Заслужава ли си да взема соларна батерия или няма да е необходимо? Мисля че 10000 mah ще са достатъчни. Ето описание на една, която гледам:
Водоустойчвост и прахоустойчивост IP68
Външната соларна батерия за телефон с капацитет от 10.000mAh се отличава с високо ниво на защита от вода, прах, пясък и замърсявания. Затова спокойно може да се ползва при всякакви условия навън.

Зарежда 2 устройства едновременно
Тази практична пауър банка може да зарежда два телефона едновременно, благодарение на двата USB изхода, с които е снабдена. Капацитетът ѝ от 10000 милиамперчаса е достатъчен да зареди популярния смартфон до 5 пъти!

Презареждане от слънцето
Щом зарядът ѝ се изтощи, соларната батерия може да се зареди от слънчевата светлина, което е много полезно в условия без електричество или контакт. Вземи я с теб в планината, при пътуване със самолет или с колата и не се тревожи, че любимите устройства могат да останат без батерия и ток.

Фенерче и компас
Тази соларна външна батерия разполага и с още две полезни функции – светещо LED фенерче и вграден компас. С тяхна помощ можеш навсякъде да намериш пътя нанякъде дори и през нощта!

Зареждане от USB (с вкл. в комплекта микро USB кабел)или от слънчевата светлина.
Може да захранва 2 устройства едновременно – има 2 USB порта.
Съвместимост с iPhone, iPad, телефони с Android, навигации, видеокамери и др.
Висока степен на защита от вода и прах: IP68
Подходящ подарък за пътешественик и планинар.
Характеристики
Соларно зареждане: 5V/200mA
Размер: 14 х 2 х 7,7см.
Размери с опаковката: 19,5 х 3 х 11,5см.
Цената е 60 лв и ме изкушава ако мога да я оставя на слънце и тя да се зареди[Изображение: a33b33393a3fa10471bfb6735a955f6c.jpg]

locke on
Цитирай
Аксесоари
#2

С 200 mAh/5V има да зареждаш с часове "съвременните" телефони.
По-добре си вземи външна батерия с повече (имам предвид поне 20 000) mAh и поне 1A/2A портове, а може и 2 x 2A.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Другата която гледах е обикновена батерия:
XIAOMI 24270 Xiaomi 10000mAh Mi 18W Fast

Product Features
Aluminum alloy metal cover
Super high structural strength withstands falls and bumps.
Easy-to-use small current charging function
Tap the "Check Battery" button twice to switch into small current charging mode to charge small current devices such as Mi Bluetooth Headset, Mi Smart Band, etc.
General
Product Type Power bank
Width 7.12 cm
Depth 1.42 cm
Height 14.7 cm
Enclosure Colour Black
Power Device
Voltage Required 5 / 9 / 12 V
Input Connectors 5 pin Micro-USB Type B
Input Connectors Qty 1
Voltage Provided 5 / 9 / 12 V
Output connectors Total 2: 4 pin USB Type A, 24 pin USB-C
Power Provided 18 Watt
Max Electric Current 3 A
Features 4 LED indicators, fast charging
Battery
Technology Lithium polymer
Voltage Provided 3.7 V
Capacity 10000 mAh - 37 Wh
Miscellaneous
Material Anodised aluminium

locke on
Цитирай
#4

10 000 mAh е за най-много за 2 (или 3) зареждания на "съвременен" смартфон.
Просто търси такава с по-голям капацитет (минимум 20 000 и нагоре).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

(2022-04-24, 19:24:01)centur написа:  10 000 mAh е за най-много за 2 (или 3) зареждания на "съвременен" смартфон.
Просто търси такава с по-голям капацитет (минимум 20 000 и нагоре).
Тук виждаме две неща - соларно зарядно и power bank.
Солерното зарядно си заслужава, но е според силата на светлината. Може да роти добре, а може и само да имитира.
Power bank е за резервен вариант. При положение, че телефон с 5000 mAh се зарежда веднъж на 2-3 дни ... какъв е смисъла, от 2-3 зареждания, от външната батерия?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

Тези соларни панели са евтини ментетс където за 5 часа ще ти заредят батерията колкото да ти зареди батерията на телефона около 5-6%

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

Бошлаф работа да тия соларни банки. Имам такава. Трябва да стои седмица на силно слънце че да зареди 5000ма

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#8

Ясно, щом няма да върши работа а и е толкова скъпа, ще взема обикновена външна батерия



(2022-04-24, 19:24:01)centur написа:  10 000 mAh е за най-много за 2 (или 3) зареждания на "съвременен" смартфон.
Просто търси такава с по-голям капацитет (минимум 20 000 и нагоре).

Какво имаш предвид под най много 2-3 зареждания? Няма да стоя с дни навън, трябва ми за да вдигне телефон с 50 или по малко % батерия

locke on
Цитирай
#9

(2022-04-25, 17:43:05)locke написа:  Ясно, щом няма да върши работа а и е толкова скъпа, ще взема обикновена външна батерия

Какво имаш предвид под най много 2-3 зареждания? Няма да стоя с дни навън, трябва ми за да вдигне телефон с 50 или по малко % батерия

Ясно е, че въпросът опира до „закърпване на поожението“ - не до няколко зареждани.

А за парите, днес мярнах това - Pxwaxpy Solar Power Bank 26800mAh £26.95
Не мисля, че е скъпо.

Пп. Ако външната батерия е 10 000 mAh, а вградената 5 000 mAh - няма да може да се зареди и два пъти, до 100%.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Много ми е чудно като се облещи този телефон на слънце до каква температура ще се загрее? Няма по-удонбо от външна батерия. Една добра батерия е 40 лв. и е с капацитет от 20000 ма/ч.
Цитирай
#11

Аз съм си решил "проблема" с батерия 10Ah, която зарежда (най-важното) и се зарежда бързо. С размерите и теглото на телефон е, компактна, лека и удобна. Вече около 3-4 години се подмята ежедневно в раницата.
Ако целта е да осигури няколко дни автономнос, то тогава със сигурност няма да свърши работа.
https://www.aukey.life/products/pb-y13-1...charge-3-0

Колкото до соларните батерии - не мисля, че там идеята е да зареждаш телефона докато зареждаш батерията. Соларно зареждаш батерията и след това си ползваш я power bank-а. Но с тези 200mA на 5V инпут, тези 10Ah ще се заредят (в перфектни условия) за около 10 часа.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#12

Внимавай каква марка батерия взимаш, вземи някаква реномирана, Anker, Huawei и т.н, че е пълно с ментаци и лъжливи капацитети - имам голяма батерия от Кауфланд.. уж 17 000мач, реално 5000 мач. Много лъжат с капацитетите, особено но нейм китайците.
Цитирай
#13

(2022-04-24, 09:48:05)centur написа:  С 200 mAh/5V има да зареждаш с часове "съвременните" телефони.
По-добре си вземи външна батерия с повече (имам предвид поне 20 000) mAh и поне 1A/2A портове, а може и 2 x 2A

С 200 mAh/5V се зарежда самата батерия от соларният панел а изходящият ток едва ли е такъв.
Според мен такава батерия ти трябва ако отиваш в планината за доста време и няма да имаш достъп до електричество.
Ако е за градски условия то по-добре без соларно зареждане,но поне 20 000мАh,но с PD .
Цитирай
#14

Преди няколко месеца си взех нещо комбинирано https://www.amazon.de/gp/product/B088X15...UTF8&psc=1
Има си и безжично зареждане както и чрез кабел така и соларка,като цяло съм доволен само още де не съм тествал соларката на пълно ,чакам лятото за солара.
Да определено ако се ходи на планина и няма други опции за зареждане на устройствата бих минал на солар зареждане, в противен случай директно безжично или с кабел си е най добро , на солара мисля че му трябва доста време докато го усъвършенстват така че да си зарежда отлично за някой друг час.Някой комбинирано устройство според мен си е идеално в случая.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

Безжичното никога не е добър вариант, особено за powerbank, лошо кпд и губиш много енергия в топлина.
Цитирай
#16

Константинов:
Колкото до соларните батерии - не мисля, че там идеята е да зареждаш телефона докато зареждаш батерията. Соларно зареждаш батерията и след това си ползваш я power bank-а. Но с тези 200mA на 5V инпут, тези 10Ah ще се заредят (в перфектни условия) за около 10 часа.



,,Малка" грешка в изчисленията.
10Ah=10000mAh
10000:200mAh=50 часа.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#17

(2022-04-26, 08:40:21)шерлок холмс написа:  Според мен такава батерия ти трябва ако отиваш в планината за доста време и няма да имаш достъп до електричество.

Поредна глупост!
Ако отиваш в планината е едно, ако отиваш в гората - друго! В повечето хижи си има нормално електричество.
Освен това - в планината гелефона се ползва по-малко, а моят - го зареждам на 4-5 дни.
Така, че - power bamk си е резервен вариант, без значение къде ще се ползва.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#18

(2022-04-26, 19:03:54)jhoro написа:  Поредна глупост!
Ако отиваш в планината е едно, ако отиваш в гората - друго! В повечето хижи си има нормално електричество.
Освен това - в планината гелефона се ползва по-малко, а моят - го зареждам на 4-5 дни.
Така, че - power bamk си е резервен вариант, без значение къде ще се ползва.

Ти сериозно ли написа това?Не целя заяждане,но нямаше как да не отговоря!И я кажи сега хижите къде са-в планината или гората?!?Ако отида на палатка в планината и съм в гора без хижари-къде съм тогава?.В планината или в гората?!?
Явно не правиш разлика от диво къмпингуване и излет до някоя хижа за 2 дни.
С power bank не зареждаш само телефон колега-а много други устройства.Аз например и дрона си зареждам.Други преносима колона,слушалки,часовник или навигация(ако не ползваш телефона за това).Има още много примери,но не ми се продължава.Дори и за ден да се изстрелям за риба си взимам батерията.И лодката-хранилка с нея мога да зареждам.
Тук обсъждаме solar power bank-удобството да ти се зареди от слънцето.Друг е въпроса,че този с 200мА входящ ток ще зарежда батерията сумати време.
А,че твоя го зареждаш за 4-5 дни-е все тая.Някои си го зареждат на 6-7 часа.Така,че с поредните глупости по полека!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)