Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi ще представи Poco F4 GT днес (26.04.22)
#1

Днес Xiaomi ще представи нов модел в бранда си Poco. Става дума за Poco F4 GT, който най-вероятно представлява вариация на анонсирания преди време в Китай Redmi K50 Gaming. 

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.gsmarena.com/poco_f4_gt-review-2411.php
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#3

Днес Poco представи днес новия си смартфон от висок клас Poco F4 GT, който е оборудван с доста приятен списък характеристики, начело с премиум чипсета Snapdragon 8 Gen 1 и има ново L-образно зарядно, което позволява телефонът да се използва за гейминг, дори докато се зарежда. Налице са и два раменни бутона, които правят игрите по-близки до тези на портативна конзола.

https://nixanbal.com/poco-f4-gt-e-geymar...ni-za-igra

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gazara74
Цитирай
#4

500 долара за  8 Gen 1 е страхотна цена.Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#5

И от мен много висока оценка. Много са се постарали и много хубава презентация - Ангъс винаги е на ниво и е удоволствие човек да го гледа и слуша. в телефона много добавена стойност и изобщо стойност за ниската цена.

Опитах се да обхвана всичко - POCO F4 GT – един от най-добрите геймърски смартфони с топ характеристики на достъпна цена

[Изображение: POCO-F4-GT-3.jpg]

Акцент са поставили върху устойчивата производителност - не само да се постигне, но и да се поддържа. Предвид по-високата производителност на централния процесор и 50% по-бързото рендиране на графичния - са преработили изцяло охлаждането, като са идентифицирали къде са горещите точки, раздалечили са ги максимално, добавили са по-големи VC-охладители и многслойна структура - графит и графен. За да не загрява, да не пари на пръстите и да няма лаг.

POCO F4 GT е първият от серията, който поддържа технологията 120W Hypecharge с 53 защити. Телефонът се зарежда до 100% за 17 минути, а по време на геймплей за 27 минути. Докато станете сутрин и си измиете лицето - той ще е зареден  Big Grin Конекторът е Г-образен- за да е удобно да се зарежда по време на игра.

Фликер сензора - за снимане на екран - не съм срещала при други телефони. Ясно е, че камерите не са приоритет, но обещат да останем доволни. Използват сензора на Сони, на който са заложили в POCO F2, който според тях е най-добре снимащия POCO F телефон Smile RGB нотификациите са много приятен гъдел.

Говорителите са 4 - симетрично разположени - 2 пищялки и 2 бас, има и 3 микрофона - разположени така, че при геймплей да не се запушват с пръсти. Абе мислено е. Ергономичността е на преден план.

На дясната рамка има 2 бутона, които се плъзгат, за да стартира геймплей, след което може да се използва, като контролер с двата бутона на рамката, които могат и да се персонализират за ежедневно ползване. Вибрационният двигател е нов, голям и с по-голям обхват на вибрациите. Може да се използва и за над 60 ежедневни сценария.

В кутията има кейс, зарядното (120W), както и преходник от Type-C към 3,5 мм, тъй като няма такъв отвор. Докато сме на липсите - няма слот за карта за памет и не е водоустойчив. Предвид това, че е геймърски - резонно не са били приоритет. Малко е тежък - 210 гр, но е изработен от премиум материали - стъкло отпред и на гърба и алуминиева рамка и с толкова хардуер - няма как да е перце.

Опитах се да изкарам предимствата, които съм оценила, но тук не мога да ги форматирам с отстъп. За повече деъайли в публикацията. Тук ще е наличен в началото на май Smile Интересен е и часовника, но него ще го гледам в следващите дни.
  • Високопроизводителен и ефективен чипсет – Snapdragon 8 Gen 1:
  1. централен процесор, базиран на архитектурата Armv9 с по-висока производителност;
  2. 50% по-бързо рендиране и 25% по-висока ефективност на графичния процесор;
  3. 100% по-бърз достъп до RAM и ROM паметта;
  • Оптимизирано охлаждане LiquidCool 3.0:
  1. позициониране на източниците на топлина в различни зони;
  2. използване на 2 парни камери с по-голям обем;
  3. многослойна система на охлаждане;
  • 120W HyperCharge бързо зареждане:
  1. първият POCO телефон, който поддържа технологията
  2. зареждане за 17 минути от 0% до 100%;
  3. зареждане за 27 минути по време на геймплей;
  4. Г-образен конектор за удобство в ръката;
  5. захранващ адптер в кутията;
  • Батерия с капацитет 4700 mAh
  • Геймплей, като с контролер:
  1. два допълнителни бутона, които могат да се персонализират
  2. CyberEngine с x-осен линеен двигател – по-голям и с по-голям обхват на вибрациите с над 60 тунинг опции в ежедневието;
  • 4 симетрично разположени говорителя:
  1. 2 високочестотни (пищялки)
  1. 2 нискочестотни (бас);
  • 3 микрофона
  • Безупречна свързаност:
  1. 5G;
  2. WiFi 6E (2,4 GHz, 5GHz и 6GHz);
  3. Антени от всички страни;
  4. Геймплей антени;
  5. Multi Link 5.0 за автоматично превключване към мрежа с по-ниска латентност
  • Фликър сензор – за предотвратяване ан трептенето при снимане на екрани;
  • Защитен кейс и преходник Type-C към 3.5 мм в комплекта.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • BBM, gazara74
Цитирай
#6

Изглежда много добре, но не съм сигурен, че си заслужава да сменя X3 Pro-то, който притежавам от миналата година, за този.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • divna
Цитирай
#7

Да, с относително нов и много добър телефон сте - няма смисъл Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

Здравейте, искам да попитам дали има адаптивно опресняване на дисплея и може ли да се ползват тези два физически бутона в CODM. Моля и да сподели някой как е живота на батерията и дали грее много при гейминг. Благодаря

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#9

Промоция на Poco F4 GT в германският амазон, за 462 евро= 906 лв. с включена доставка до БГ. Промоцията изтича тази вечер в полунощ, затова ако някой си го е харесал, има около 3 часа да поръча Smile 

https://www.amazon.de/-/en/Smartphone-He...r=8-5&th=1


Цитирай
#10

Вчера се сдобих с телефончето.Бутоните работят с CODM без грешка.Има адаптивно опресняване.За батерията още е рано да кажа,но с това 120 W зарядно няма да има проблеми.Ако има и други собственици,нека пишат и те.
Цитирай
#11

Устройството е много приятно за ползване, а батерията дуржи учудващо много за цял ден на слушалки (с преходника) и ползване на интернет и игра по един час на обяд се прибирам на около 40-45 процента. Дисплея е супер. За мен минус е мястото на бутоните за усилване и намаляне на звука и пауър бутона като решиш да заключиш и без да искаш натискаш бутин vоl down и power и прави екранна снимка. П.С. ако може да се направи раздел за устройството и да се сподели как се качва TWRP, как се руутва и да си коментираме там къстъм ромове магиск модули и така нататък.

Poco F4 GT 12/256
Цитирай
#12

Май ще си останем само двамата
Цитирай
#13

(2022-12-22, 23:44:15)rumends написа:  Май ще си останем само двамата

Май да! Иначе телефона е супер

Poco F4 GT 12/256
Цитирай
#14

Аз се замислям да ъпдейтна от Redmi note 8 pro на F4 GT.
Струват ли си 950 - те лева за това устройство?
Какви са Ви впечатленията след няколко месеца използване?
Как се държи сензора за близост при разговори?
Цитирай
#15

Аз не бих го взел. Според ревюта, тротва много (намаля производителността при загряване).
А относно сензора, нямам наблюдения точно над този модел, но имам Ф3 пак с виртуален сензор.
Препоръчвам изобщо да не се занимаваш с него, ту работи, ту не. А ако говориш на рамо изобщо и дума не става за сработване. Един познат постоянно цъкаше нещо по екрана, затваряше разговори, заглушаваше и подобни. Изтрая го няколко месеца и го продаде.
По добре се насочи към някой друг модел на Шаоми с реален сензор или Реалми, Самсунг и т.н.
Аз лично почти не говоря по телефона и не ми пречи толкова, иначе до сега да съм го продал.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#16

(2023-04-06, 22:29:24)bgbore_96 написа:  Аз не бих го взел. Според ревюта, тротва много (намаля производителността при загряване).
А относно сензора, нямам наблюдения точно над този модел, но имам Ф3 пак с виртуален сензор.
Препоръчвам изобщо да не се занимаваш с него, ту работи, ту не. А ако говориш на рамо изобщо и дума не става за сработване. Един познат постоянно цъкаше нещо по екрана, затваряше разговори, заглушаваше и подобни. Изтрая го няколко месеца и го продаде.
По добре се насочи към някой друг модел на Шаоми с реален сензор или Реалми, Самсунг и т.н.
Аз лично почти не говоря по телефона и не ми пречи толкова, иначе до сега да съм го продал.

На база отговора ти, май е по добре да се насоча към 12t Pro - с по нов процесор и с истински сензор, не виртуален Smile
Цитирай
#17

(2023-04-09, 15:03:56)jorimafia написа:  На база отговора ти, май е по добре да се насоча към 12t Pro - с по нов процесор и с истински сензор, не виртуален Smile

Добър модел е. Има физически сензор наистина. Само камерата му куца малко разбрах, ама няма перфектен телефон.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)