Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с приложение на Xiaomi redmi note 9A -MIUI 12
#1

Здравейте!
Имам проблем с приложение на Xiaomi redmi note 9A  - MIUI 12,
а проблемът е следния:
Тъй като искам да спра трафика във фонов режим на повечето приложения, на Xiaomi redmi 9A потърсих информация в нета - оказа се че това е възможно чрез определено приложение - със зелена икона със щит, гледах видеота на руски и английски -  и навсякъде е именувано като : "Защита" или "Security - а на моя телефон се казва "Оптимизация" но при мен явно е някаква разновидност на това приложение и няма тези опции, също и при мой познат с Xiaomi redmi 9C. Има други опции които не мога да отворя докато не се съглася да ми следят пакетите на трафика на данни и Wi-Fi.
Доста опции ги няма - важни опции чрез които да спра някои приложения да правят връзка с интернет във фонов режим. Версията на MIUI е - 12.018.
Дали не зависи от модификация на телефона или  от версията на MIUI?
Цитирай
Аксесоари
#2

    Виж в настройки / връзка и споделяне / използване на данни.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#3

Спирането на приложения да правят връзка във фонов режим не е това, което MIUI предлага.

Можеш да ограничаваш достъп до мобилни данни на приложенията - в смисъл да работят само на WIFI или да не ползват никакъв нет.
Също така можеш да направиш при заключен екран да не работят мобилните данни.
Останалото .... ААа намерих го.

Значи трябва да си пуснеш опцията за Data usage. Там има възможност за ограничаване ползването на данни (това, което говорех по-горе) и вътре има допълнителна опция за Background connection.

Eто как изглежда при мен:

https://youtube.com/shorts/xnSemvpJdSE?feature=share
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#4

Благодаря ви много за информацията!
Цитирай
#5

Има подобно приложение  NoRoot Firewall върши тази работа.

Huawei P30
Цитирай
#6

Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)