Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на ROM чрез FastBoot
#1

Здравейте, ползвам Xiaomi Mi11T Pro с инсталиран xiaomi.eu Телефона е с отключен bootloader и искам да премина към официален ром Индия или Индонезия. Въпросите са ми следните:
Xiaomi.eu го инсталирах по изключително лесен начин, след отключване на телефона и необходимите драйвъри на компютъра, чрез натискане на .bat фаила директно и компютъра си прави всичко необходимо. Сега обаче искам да премина към официален такъв ром и в интернет не намерих никъде дали е възможно инсталацията да бъде направена по същия начин или е необходимо ползване на miflash tool?
1. Възможно ли е така да се инсталира официален ром, който след това да си има OTA updates
2. Ако е необходимо ползване на miFlash tool има ли обяснение някъде стъпка по стъпка как се прави?
3. Индийски или Индонезийски ром е за предпочитане?
4. От къде е най-подходящо да се изтегли официален FastBoot rom за Mi11T Pro?

Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре ползвай ми флаш, въпреки, че в архива има .бат файл, ще имаш нужда от фастбуут файлове в същата папка или инсталирани глобално на компа
Цитирай
#3

(2022-05-09, 17:29:50)suffer написа:  Най-добре ползвай ми флаш, въпреки, че в архива има .бат файл, ще имаш нужда от фастбуут файлове в същата папка или инсталирани глобално на компа

Аз съм инсталирал xiaomi.eu чрез дабъл клик на .bat файла, някакви други драйвъри ли ще ми трябват или са си същите които разпознават телефона и при инсталацията на xiaomi.eu? Има доста сайтове от където да се изтегли фастбуут ром, но не знам от къде е най-добре.
Цитирай
#4

Драйвърите са същите. Начинът на работа на фастбуут зависо от това откъде и как стартираш стоковия .бат файл
Просто ползвай mi flash или Xiaomitool v2
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Aft3rsh0k, Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)