Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia 1 IV – новия премиум смартфон на Sony
#1


 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892, sapiora, scorceni
Цитирай
Аксесоари
#2

Изглежда страхотно, а най-вероятно и ще такъв на практика. Само дето тия 1399 евро у нас едва ли ще "струват" под 3000 все още нашенски лева.
Цитирай
#3

2999 официално от Сони България
Цитирай
#4

Аха! Е, забравили са само да закачат и неизбежните 99 стотинки накрая.
Цитирай
#5

Аз като фен на Сони от преди години, очаквах да намалят до минимум веждите от всички страни, но уви, едно към едно на външен вид като предишните два....колкото и да е подобрен 3000лв ????

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#6

На тази цена е dead on arrival. Просто несериозно.
[-] 4 потребители изказват благодарност на profile7 за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, scorceni, Victormihov
Цитирай
#7

Сони отдавна са минали на нишови телефони и таргетират фотографи, които им ползват фотоапаратите, поради което и всички свързани функционалности. Ползвам техен фотоапарат, но е по-евтин от телефона и нямам никакво намерение да инвестирам такава сума пари.

Иначе, при цена около 2К, щях да се навия. Като се почне от формата, през предната камера, сега и батерията. Единствено резолюцията на екрана ми се струва излишна и хабяща батерия...

Нямам проблем да си го позволя, но имам принцип, според който не бих дал толкова пари за телефон, който се ползва по 2 години. Игри не играя, фотоапарат имам, ако искам по-добри снимки. Таблет за записки и медия съдържание на път, също имам.

Дано продадат повече от 1 милион бройки тая година.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#8


Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#9

Изгледах поне 10 ревюта, и този телефон наистина се доближава до това, което бих купил за флагман. Ще изчакам да излезе официално в продажба и да минат поне 6 месеца. 3 бинки са много за който и да е телефон. В момента предното поколение е на цена около 2К свободна продажба в официалните канали...

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

(2022-05-11, 14:24:55)profile7 написа:  На тази цена е dead on arrival. Просто несериозно.
За хората, които се занимават професионално с мобилна фотография и клипове цената е сериозна, адеквата и напълно оправдана, защото качествения фотографски продукт изисква и техника на съответното ниво.

[Изображение: gsmarena-004-large.png]

 
Цитирай
#11

Сигурно е така, но за тия пари можеше поне нещо да добавят към него, а не само един гол телефон в кутията и нищо, няма кабел дори, а какво остава за друго, следващия да го дават в торбичка, за да спестят и от кутия.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 7 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dental.T, Dowper, georgieff21, sapiora, scorceni, VikeZ, _nib_
Цитирай
#12

(2022-05-15, 11:01:28)NoMaD написа:  За хората, които се занимават професионално с мобилна фотография и клипове цената е сериозна, адеквата и напълно оправдана, защото качествения фотографски продукт изисква и техника на съответното ниво.

[Изображение: gsmarena-004-large.png]

Ползвам абсолютно същия аксесоар, но за техен фотоапарат (беше много изгоден бъндъл, барабар с блутуут микрофон). Всички влогъри предлагат китайска алтернатива, която е на половин цена, а дръжката е телескопична. Иначе, който е решил да снима "сериозно" с мобилен телефон, да се насочи към гимбал.

За този аксесоар става въпрос: Ulanzi MT-40


В случая възможностите на камерата на телефона почти не ме вълнуват, стига камерата да е прилична. Но липсата на дупка в екрана, наличието на жак, слот за карта памет, дори лед индикатора за пропуснати разговори - всичко това е нещо, което търся в един телефон. Но докъде стигнахме, това да са екстри в телефон за 3К...
А Sony налагат камера в мобилен телефон, която да е с ръчни настройки, като влогърските им апарати и по-скъпите от алфа серията им. Малцина биха ползвали тия екстри. За останалите, кото описах има далеч по-голям пазар, но, за да оправдаят цената, са се хвърлили в нишовия сегмент.

Ще чакам да му падне цената до към 2К и може да се замисля, след 9-10 месеца. Бях го замислил да го искам като служебен, обаче май фирмения оператор не предлага Sony... Ще го мисля, след време. Че още съм скептичен да дам толкова пари за "екстри", които и сега имам за телефон за 600 лв.

За любителските ми напъни с ръчни настройки си имам апарат на Sony. Smile

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#13

Sony Xperia 1 IV - Ревю.

 
Цитирай
#14

Телефонът е интересен, но на тази цена няма как да се получат нещата, то на Сони им е ясно това. Ако с договор през оператор стъпваше около 1700-1900лв бих се замислил да го пробвам. Дизайна много ми допада, макар че има доста голями рамки.
Цитирай
#15

(2022-05-17, 10:51:51)martoo написа:  ... то на Сони им е ясно това. Ако с договор през оператор стъпваше около 1700-1900лв бих се замислил да го пробвам...

Нямам никакви съмнения относно качеството на модела, но на Сони нашенският пазар едва ли им е приоритет и са насочили моделите си в други посоки. А ако на оператор излезе в тия рамки, т.е. под 2000 лв., то ще е на максимално скъп план, който съвсем ще вдигне крайната цена, както обикновено се получава.
Цитирай
#16

С под 1% пазарен дял би трябвало или всеки пазар да ти е приоритет или никой.
[-] 1 потребител изказва благодарност на profile7 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#17

Очевидно не целят масовост вече. Високата цена, несъобразяване с тенденциите го показват, както и липсата на агресивна реклама също.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Напомнят ми на LG - уникални телефони, но без никакъв маркетинг, само за определени райони и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#19

Не мисля, че целта на Сони е стандартната "конфекция", за която има предостатъчно други производители. В случая имаме модел с огромни възможности, които обаче биха направили впечатление на съвсем ограничен брой купувачи. Несъмнено това е обмислен ход, независим от пазарния дял, който едва ли вълнува японците. Те са пределно наясно кое и как.
Цитирай
#20

Светът беше пълен с компании, които бяха наясно как: Nokia, HTC, LG...

А че Sony правят поредния неразбран* шедьовър, това е повече от ясно. Ограничиха си мобилното подразделение, колкото да не прави големи загуби. Това е. Ще го има докато някой ден някой шеф не се събуди с усещането, че ще ги отърве от мъките им. Пък може повече хора да почнат да снимат с камери за по $6К и да ползват телефон за $1,6К към тях... Даже е почти сигурно, че скоро ще е така!

*Всъщност е доста добро попадение, позиционирането е японско.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#21

Тъкмо се засилих на офертата за €1,448.40+WH-1000XM4 подарък, но имам колебания.
Иначе все хубави за мен неща - 3,5 жака, светлини за известия, липса на ноч, красив дизайн, голяма батерия, но 3 бона.

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай
#22

Ако някой се чуди, дали Sony има някакви планове за по-голям дял при смартфоните, отговорът е НЕ, а причината:

Sony се подготвя за революцията, свързана с метавселената


Цитат:Японският конгломерат Sony Group заяви, че е добре позициониран, за да играе водеща роля в метавселената – потапящи виртуални светове, които според анализатори значително ще разтърсят индустриите и ще оформят нови компании лидери, предава Ройтерс.

Метавселената е термин, отразяващ идеята, че потребителите ще прекарват повече време в онлайн симулирана среда. Въпреки че концепцията се развива, това стана една от най-повтаряните думи по време на брифинги напоследък и двигател на сделки в индустрията....

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#23

Sony Xperia 1 IV ще се предлага у нас за 2799 лв., като днес започва кампания по предварителните поръчки за него в Сони Център и Технополис. Първите клиенти ще го получат в пакет със слушалките Sony WH-1000XM4, чиято цена самостоятелно в момента е намалена на около 500 лв. Преордерът продължава до 12 юни, а продажбите започват на 13 юни.
[Изображение: 283800719-5746161978730666-6054877846133201284-n.jpg]

 
Цитирай
#24

Sony Xperia 1 IV - Обзор

 
Цитирай
#25

Тези дни Sony представи нова версия на своя флагмански смартфон Xperia 1 IV - Xperia 1 IV Gaming Edition, който е позициониран като геймърски модел. За разлика от Xperia 1 IV новият смартфон има 16 GB оперативна памет вместо 12 GB. Налични са 512 GB флаш памет. Новото мобилно устройство се базира на системата върху чипа Snapdragon 8 Gen1. Основната особеност на новия смартфон е поставеният в комплекта калъф с вентилатор Xperia Stream, който е съвместим само с Xperia 1 IV. Телефонът е оборудван с 6,5-инчов 4K OLED с честота на обновяване 120 Hz.
[Изображение: fb85c4cb-e419-49ce-b41f-93e3a2d82ef5.png]
Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)