Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Watch S1 Active - Първи впечатления
#1

Здравейте, колеги. Поръчах спортната версия от чисто любопитство и съм готов да отговоря на въпросите ви.

Записал съм и видео, но ще постна като имам време.


С две думи - много готина визия, доста интересни анимации. Постно меню и настройки през самия часовник.

Откъм спортна част всичко е опростено, а очаквах повече при бягане, колоездене и т.н - автопауза, например или повече настройки.
Сравненията ги правя директно с текущия ми GTR 3 Pro.

Плащанията не можах да ги подкарам, но още не съм тествал с Curve.
Само iCard (visa) и Revolut (Mastercard).
Бутоните са стабилни, Екранът е добър, анимациите ме кефят. Има готини циферблати
Засичането на извъртане на китката е доста акуратно. Шрифтът е достатъчно голям, четим. Още нямам впечатления от известията. Доколкото знам поддържа доста малко емоджита.
Хареса ми функцията за почистване на говорителя от вода.
Има възможност за инсталиране на 4 допълнителни арр-а.
Вградената каишка не е нещо особено, но много добре законтря при слагане, така че ще е стабилен на ръката.
Екранът е малко вдлъбнат в корпуса, така че ще е запазен при директно попадение ( дано не се случва никому).

Мина някакъв ъпдейт, който просто добавя Арабски и Еврейски в езиците на менюто.

Български не поддържа.
Вибрацията се усеща доста добре.

Реално би ми липсвало гласовото командване на GTR 3 Pro.

Както казах и по-горе: По-късно ще кача видеоматериал (необработен от отваряне + първи впечатления) + снимки (и скрийншотове).


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 7 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, divna, emzo, Ivan_Bonev, KenLii, nowhere, vanboy
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз вече ден и половина съм със S1, днес платих с часовника без проблем в Кауфланд. Гласовото командване може да се подкара, като се смени региона на Германия, реално с промяната на региона не се променя нищо друго, освен че Алекса се появява в приложението и може да се избере езика, пробвах на английски и няма проблем, единствено не разбирам за какво може да се ползва? Мислех си за повиквания, но като кажа на Алекса да се обади на някого ми връща съобщение, че устройството не поддържа гласови повиквания.

Забравих да спомена за плащането, че в приложението, като отида в Шаоми Пей и избера картата, там има опция да си видиш Транзакциите, но когато вляза няма нищо. Предполагам, че е бъг... има и някои други неща за доизкусуряване, но все пак да не забравяме, че часовника е доста нов модел. Примерно времето не знам откъде взима информация, но откакто съм го взел постоянно ми седи в София, че е гръмотевична буря, а то цял ден слънчево Big Grin

Каишките на не-спортната версия са просто страхотни.

Вибрацията потвърждавам, че е много добра, особено на Стронг няма как да се изпусне нещо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Обещаното видео:



Това е, което успях да запиша при първото отваряне. Първоначалните впечатления ги има и в пост 1, а тук смятам само да допълня с малко снимки:
[Изображение: 1Nl1WPx.jpg][Изображение: 0VrIWaA.jpg][Изображение: zEiOrJX.jpg][Изображение: uMRrpqw.jpg][Изображение: 9hNrS6Y.jpg][Изображение: W0HqUq8.jpg][Изображение: WALIySP.jpg][Изображение: wqESJiS.jpg][Изображение: KzfziuK.jpg][Изображение: uVyesPe.jpg][Изображение: BHIrOQh.jpg][Изображение: q8pE0TZ.jpg][Изображение: rjVC3wg.jpg][Изображение: yyqIAG8.jpg][Изображение: 01eNGDz.jpg][Изображение: xlaITfs.jpg][Изображение: ZDZayQ3.jpg][Изображение: sfQUcut.jpg][Изображение: 0w0NZD9.jpg]
[-] 13 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, divna, emzo, fotograd, greenandroid, Ivan_Bonev, KenLii, milstan, nikoi69, nowhere, nunevi, Riger, rumo
Цитирай
#4

Отново полезна и важна информация предоставена от suffer.
Дали си струва чакането за наследника на Stratos или директно да се ориентирам към Xiaomi Watch S1 Active
Цитирай
#5

И аз чакам следващ стратос, но за моите изисквания ще го очаквам с Amazfit GTR 3 pro.
S1 active го пускам да се продава, защото колкото и да ми харесва, ми влияе много арр-а и екосистемата на Amazfit. Поне си начесах крастата. Браво на Xiaomi за продукта
Цитирай
#6

Аз засега съм супер доволен от S1, единствено проблема с времето ме дразни... в момента телефона ми го дава 27 градуса в София, а часовника 19 т.е. приложението за време на часовника е абсолютно неизползваемо за момента. Но всичко друго е супер и нямам проблеми.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

Може би има значение как се синхронизира самия часовник с приложението и телефона, защото логиката е като се синхроинзира да взима за няколко часа напред и да показва какво би трябвало да бъде до 12, например, когато пак си тегли текущи данни и започва да си измисля до 16:00, до следващата "синхронизация".
Разбира се, зависи и от доставчика, зависи и от това къде се мери температурата
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • nunevi
Цитирай
#8

В моя моднат Zepp има настройка колко често да се обновява (синхронизира) времето


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Здравейте колеги,
могат ли да се водят разговори през часовника?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#10

@suffer всичко си му е нагласено и на часовника и на телефона, нямам идея кой му е източника, но очевидно не взима времето директно от телефона, което е тъпо. Ето в момента примерно и на телефона ми изписва 17 градуса и на часовника са 17 градуса, но на часовника пише, че вали дъжд, а това не е така, на телефона си показва, че си е облачно.

@milstan благодаря за мнението, но в Ми Фитнес имаш опция само за включване и изключване на времето.

@smileyy да, могат и с двата

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Be6i4, smileyy, suffer
Цитирай
#11

Здравейте,
Имам още един въпрос:
Възможно ли е да се връзвам със слушалки към часовника и да пускам музика от спотифай примерно? Идеята ми е във фитнеса да не се налага да си разкарвам телефона.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
#12

Не и ако се замислиш защо ....
Спотифай йок, но и да имаше, трябва да тренираш на до 10метра +- от телефона.
Цитирай
#13

(2022-05-26, 09:07:46)smileyy написа:  Здравейте,
Имам още един въпрос:
Възможно ли е да се връзвам със слушалки към часовника и да пускам музика от спотифай примерно? Идеята ми е във фитнеса да не се налага да си разкарвам телефона.

Можеш да свържеш слушалки към часовника, но няма доказателства, че има каквато и да е памет за музика, а за Spotify  - Oсвен ако не си с епъл Watch или някой истински смарт(wear OS), си остава варианта да си около телефона.
Дори на Гармин са така, че трябва да е около теб телефона.

Което поражда един въпрос:

Защо Xiaomi watch s1 има Wifi?

Aз си мисля за някаква синхронизация от часовника към телефона, ако не са един до друг, но не помня да съм виждал такава опция. 
В Amazfit stratos/Stratos3 го имаше като опция точно това, но също имаше и нещо като магазин за циферблати в самия часовник, имаше Mi home И пак имаше опция за качване на 2гб музика.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, nzim, smileyy
Цитирай
#14

Добър вечер при вас колко изкарва батерията?

Xiaomi Mi 11 Lite 5G / Xiaomi Watch S1 Active 
Цитирай
#15

От няколко дни съм с този часовник, как се вързва този часовник с телефоба!? Всичко съм изключил и пак е вързан, идват съобщения, обаждания и др.

Samsung A52s 5G
Цитирай
#16

Или спираш блутуута, или спираш на Mi Fitness достъпа до известия
Цитирай
#17

Аз да допълня малко темата.
Няколко месеца по-късно съм отново с този часовник и съм неприятно изненадан от много неща, въпреки които часовникът ми харесва:
- Не отчита VO2MAX
- Не отчита Training load
- Махнали са Енергията (която имаше в предните модели). Дори нищо да не значи този показател си беше готино
- Не могат да се махат неща от менюто с приложения в часовника
- Не можеш да излизаш от тренировката, за да платиш например. Трябва да я спреш, да платиш и пак да я пуснеш
- Няма автопауза при колоездене
- Няма лесен начин да пуснеш гласовите команди/Алекса, а и не са кой знае какво, че да си заслужава употребата, та затова си останах на регион България
- Няма как да си закача Xiaomi кантара към това приложение, а в регион Китай има някаква опция за везна, но май не е точно този модел. Писал съм фийдбек, дано се усетят Mi устройствата да стоят в Ми приложението
- Първото ми зареждане отне близо 3 часа?
- Не отчита дрямка
- Липса на PAI, a синхронизира стари PAI данни от zepp/zepp life

За сметка на това пък има неща, които много ми допадат:
+ GPS-ът локализира буквално за секунди
+ NFC плащанията
+ има нужния набор от спортове, но просто не е за спортисти, а за активни хора
+ това с предизвикателствата в приложението е забавно. Вчера за малко да изляза да бягам, за да си направя 8000-те крачки Smile
+ мигновеното синхронизиране на данните при връзка с часовника

В момента не се сещам за друго. Определено има още плюсове, но носталгията по по-старото и по-скъпото надделява през първата седмица. Поне изкарах повече от ден, което е постижение Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • divna
Цитирай
#18

Колега @suffer, би ли препоръчал към днешна дата S1 Active? Цената му се нормализира и започвам да се оглеждам. Конкретно съм набелязал S1, но откъм софтуер би трябвало да са почти идентични с актив-а.
Сега след като се върна отново към часовника, има ли нещо, което не работеше добре преди, а вече са го оправили с ъпдейт?
Цитирай
#19

Защо да не го препоръчам?
Много си е хубав часовника, просто не отговаря на моите изисквания за спорт и съвместимост с останалите ми аксесоари
Ако можех щях да съм с GTR 4, но пък нямаше да имам плащания Smile
Непретенциозен часовник, който работи, не лагва, не забива, навигацията хваща за секунди и Mi fitness изобщо не е лошо приложение. Просто съм малко затънал в екосистемата на Amazfit/zepp с повече от едно устройство, а мразя да имам 2 приложения за нещо, което може да се свърши от едно или 0 Smile

S1 освен, че е много по-стилен има безконтактно зареждане, може да се зарежда с reverse charge също.
Върви с две каишки в комплекта
Иначе трябва да са идентични.
Аз ще ползвам Active докато не изскочи нещо по-интересно на пазара.

Идеята на горния ми пост беше да ориентирам хората какво да очакват. Toва са си минусите за мен, въпреки които съм с този часовник
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, nikoi69, nzim
Цитирай
#20

Днес приятно се изненадах от напомнянето за раздвижване. Направили са го много приятно - появява се едно човече и нагледно показва какви упражнения трябва да правиш.
Много хубава функция, особено за хора които работят цял ден на стол.
[-] 2 потребители изказват благодарност на VesCo за това мнение:
  • divna, suffer
Цитирай
#21

Наистина е много готино, но ме гледат странно в офиса Smile
Цитирай
#22

Ползвам от месец часовника, доволен съм.Но има нещо което не мога да премахна.
Всеки божи ден в 6:30 има някаква аларма.
Всичко от всякъде съм изключил и пак се появява
Някакви идеи !?

Samsung A52s 5G
Цитирай
#23

Това се маха от sleep mode.
Направил си час за ставане и лягане където автоматично се спират и пускат днд и raise to wake.
И сутрин те буди с инфо за сън, прогноза за времето и т.н
Махнах го и аз, защото дразни и си настроих отделно днд и другата функция
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, nunevi
Цитирай
#24

Имам следния проблем - когато телефона се свърже с радиото в колата и имам изходящо обаждане се бъгва на къде да насочи разговора дали към часовника или към радиото и накрая го праща на никъде и разговора остава да се води по телефона, а телефона е закачен на стойка и е далече и нито аз чувам нито мен ме чуват. Този проблем обаче е само при изходящо обаждане , при входящо нямам проблем вдигам от волана и водя разговора през автомобила , сигурно защото прихваща от кой канал е дошла командата за вдигаме. Дали има някаква настройка , която да задава приоритет кое да се ползва.Това което намрима и ще пробвам е да забраня разговори към часовника , така може би проблема ще се реши, но дали ще виждам пак ,че ми звънят ще видим.

Xiaomi S1, Xiaomi Redmi Note 9
Цитирай
#25

Аз го имам същия проблем, много е дразнещо така.

Samsung A52s 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)