Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ относно изгубен IMEI
#1

Привет, някой може ли да помогне със съвет за възстановяване на изгубен IMEI? Синът ми си е играл и се е опитвал да си руут-ва телефона - е да го руутне не е успял, но е успял да му затрие и двата IMEI-a. Телефонът е Samsung Galaxy M32. Версията на софтуера му е RP1A.200720.012.M325FVXXU2AUH1. Тъй като е с МТК процесор опитах през MTK Engineering Mode, но там ми дава грешка - Cannot Find EngineerMod App. Mobile Uncle Tools изобщо не се стартира. Опитвам се да вляза в сервизното меню с код през dialer-а, но там няма нищо - само празни редове. Има ли начин да се оправи през Odin? Четох, че загубен IMEI може да се възстанови през Chimera, но лиценза е платен, не ми се дават 69 евро само за да оправя един IMEI.
Цитирай
Аксесоари
#2

Потърси в 4pda дали има инфо, но по принцип на МТК се ползва Maui Meta и още някои програми, но съм ги забравил вече кои бяха.
Цитирай
#3

Chimera е платена,но след 2-рото ползване(втори манипулиран апарат) Smile Инсталирай си я,свали си базата данни и ако софта разпознае чипсета на машинката,ще го флашне.
Цитирай
#4

Ако имате кутията на нея пише кои са imei. Ако само това ви трябва де

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
[-] 1 потребител изказва благодарност на rnaydenov за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Ще му трябва и това : https://androidmtk.com/download-writeimei-tool

Добре е да се прочете и тук : https://vergizmo.com/restore-lost-imei-number-android/
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#6

Доста време отделих днес, но прогрес - никакъв. по ред на номерата:

Miro2210 - оказва се, че Maui Tools вече се казва Modem Meta. за съжаление не мога да го накарам да се свърже с телефона, като проблема е в драйвера. опитвах с какви ли не драйвери - MTK VCOM Preloader, Samsung-ски, може би 5-6 драйвера смених и така и не се свързва. другия проблем е, че дори да се свърже ми трябва MD1_DB което не мога да намеря никъде. свалих официалния фърмуер, разопаковах tar.md5 файловете, но никъде в тях няма MD1_DB файл или името му е различно спрямо това, което търся. Свалях и някакви пакети с MD1_DB за различни видове MTK процесори, но точно този липсваше във всички, които свалих. Процесора е Helio G80 (MT6769), намирам за 6768 и 6770, но за 6769 няма никъде нищо.

vertexe може би преди е било така, сега в момента няма никаква опция за безплатно ползване, в момента в който опитам да флашна IMEI директно ми казва, че се опитвам да използвам фукция която изисква PRO версия и ме праща на сайта за плащане. някъде мернах, че до преди време е имало дори купон, с който е можело Chimera да се използва безплатно за два месеца, но вече няма такива екстри.

rnaydenov кутията не е налична, но на късмет IMEI-a (на едната сим карта, но на втората е лесно да се сети човек) го има на гърба на телефона.

BisVal, сигурен ли си, че това е правилният WriteIMEI tool, на линка горе пише, че е за флашване на IMEI на устройства със Spreadtrum/Unisoc чипове.
Цитирай
#7

Ма кратко не можеш да инсталираш драйвъра. Тоя телефон като с флашва, в какъв режим трябва да го вкараш? Преди по спомен(на стари телефони, не на твоя) си трябваше комбинация от клавиши и имаш определено време в този режим, ако не започне флашване, влиза в друг режим, който не ти трябва и е с друг драйвер.
Май имам спомен, че съм писал някъде за флашване на мтк, ше потърся.
Цитирай
#8

Хм..гадинки Smile Имам я химерата,изгорил съм 2 флаша,дава ми още един,закачих един хуавей за проба-пуска ми флаша,остава да натисна само "Begin".От около година и 6м.е на компа...ама не съм ъпдейтвал,въпреки постоянните ревове...усетили са се Smile
Цитирай
#9

Усетили са се определено, единствения вариант през химера е срещу 69евроSmile иначе продължавам да го мъча, въпреки, че е с мтк процесор гадините от Самсунг не позволяват да се пипа с никакви мтк инструменти - по никакъв начин не може да се закачи за маиу/модем мета, не може да се вкара в meta mode, няма и md1_db. През один успях да го флашна със следващият фърмуер. Започвам да мисля, че ако нацеля точното CSC ще стане, в режим за флашванв през один ми показва, че е с EUX CSC, в момента е с PHE, дребния набарал някакъв уж руутнат ром и го засилил през один, оказва се че е първа версия на официалния фърмуер за Испания. Лошото е, че не намирам EUX ром за него, излизат ми само локализирани.
Цитирай
#10

(2022-05-17, 18:25:21)d_ave написа:  Усетили са се определено, единствения вариант през химера е срещу 69евроSmile иначе продължавам да го мъча, въпреки, че е с мтк процесор гадините от Самсунг не позволяват да се пипа с никакви мтк инструменти - по никакъв начин не може да се закачи за маиу/модем мета, не може да се вкара в meta mode, няма и md1_db. През один успях да го флашна със следващият фърмуер. Започвам да мисля, че ако нацеля точното CSC ще стане, в режим за флашванв през один ми показва, че е с EUX CSC, в момента е с PHE, дребния набарал някакъв уж руутнат ром и го засилил през один, оказва се че е първа версия на официалния фърмуер за Испания. Лошото е, че не намирам EUX ром за него, излизат ми само локализирани.

Няма ли сервизни Firmware-та за тоя телефон?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#11

Compare, какво ще рече сервизен firmware?
Цитирай
#12

Ами и аз не мога да ти обясня точно какво ще рече сервизно фирмваре ,но след флаш знам и съм го правил доста пъти оправя BaseBand ,unknown IMEI ,Null/Null ,обхват нали в зависимост какъв е проблма .Ако е хардварен няма оправия ,но в твоя случай си е софтварен.
Потърси в нета сервизно фирмваре за тоя телефон и пробвай да го флашнеш с одина не е 1 файл а са 4ако не се лъжа.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#13

ще потърся. впрочем нещо интересно - свалих няколко фърмуер-а с различно CSC и след флашване CSC-то продължава да е PHE - Испания. след флашване телефона стартира автоматично на испански и дава испанско съобщение, че иска сим карта.
Цитирай
#14

(2022-05-18, 15:37:39)d_ave написа:  ще потърся. впрочем нещо интересно - свалих няколко фърмуер-а с различно CSC и след флашване CSC-то продължава да е PHE - Испания. след флашване телефона стартира автоматично на испански и дава испанско съобщение, че иска сим карта.

Знам че се намира доста трудно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)