Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Moto g(100) ghost touch
#1

Привет, имам въпросния телефон, а той от своя страна има въпросния проблем Big Grin (прикачвам и снимка). Някой сблъсквал ли се е с него и решавал ли го е? В гаранция е, мога да го пратя в сервиз, но това е последното нещо, което бих опитал. Factory reset не помогна. Обмислях да сложа Lineage OS, но четох, че гаранцията отпада. В момента съм с Android 12 S1R32.41-20-16, но и при Android 11 си го правеше.
Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

https://themobilequery.com/motorola-moto...ost-touch/ Пробвай някои от тези решения.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Благодаря, колега, всичко без смяната на тъч/дисплей съм пробвал от линка и няма ефект.
Цитирай
#4

С Nova Launcher ли си или така ми се струва?
Ако е така, пробвай да го деинсталираш временно
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай
#5

Да, с него съм. Изключително странно! Има такъв дефект в него?!
Цитирай
#6

Някъде бях чел, че създава проблеми
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай
#7

Странното е, че телефонът го прави навсякъде - настройки, лаунчър, браузър, няма граници.
Цитирай
#8

Деинсталирай нова ланчъра и виж дали пак го прави
Може да бъгва нещо от инсталацията на ланчъра
След това пак можеш да си го инсталираш
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай
#9

За обмислящи покупка на модела, в Ардес е много намален, 679 лв.
Цък
Цитирай
#10

Здравейте, учудващо, но наистина Nova Launcher е бил в основата на проблема. Откакто предложихте да го изтрия, ползвам този, с който идва устройството и нямам и помен от подобно поведение. Благодаря на всички!

Иначе, бих препоръчал телефона на всеки, който е готов да приеме факта, че е изкуствено осакатен (липса на поддръжка). Мен това ме спира да си купя отново Motorola.
Всички плюсове и минуси са коментирани във форума и страници с обзор.

Един огромен за мен плюс е, липсата на ШИМ(PWM) в дисплея. Общо взето и това ме убеди да го купя. А след като поучи Android 12, честно казано, толкова адекватен андроид телефон никога не съм имал!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rodi1i за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

Сега видях, че си бил с Нова 7. Наистина има нещо недоизпипано в тази версия.
Имах проблеми с нея и с А10, и с А11.
В крайна сметка сложих предната, 6.2 и вече втора година, на 4 Мотороли, работи перфектно и не създава никакви проблеми.
Че и на един стар Леново таблет с А8.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай
#12

Здравейте, понамаляха проблемите, след като изтрих Nova Launcher, обаче все пак не изчезнаха. Както и да е, от два месеца съм със Samsung Galaxy A34, на който от ден едно сложих въпросния Launcher, от една страна, защото ми харесва, от друга - да тествам. До момента не съм имал такъв проблем с телефона, та го отдавам на дефектен дисплей в Motorola. Давам яснота, честно казано не беше никак лош телефон, само да имаше по-добра поддръжка и това с дисплея... Много ме дразнеше.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)