Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колекция от ретро мобилни телефони - въпрос
#1
Question 

Здравейте,

Преди 4-5 години почнах да колекционирам мобилни телефони от предишното поколение (тези с хардуерните бутони). Обаче, предвид факта че колекционирам и нещо друго (diecast модели), се оказа, че мястото е кът. Мислех, да си купувам витрини, но по-разни финансови причини това отпадна и няма шанс да се реализира в близките години. И сега тези телефони стоят прибрани в 3 големи кутии и така просто няма смисъл. Та се чудя, дали има къде да се опитам да ги продам (освен в OLX-а, разбира се) - не знам в България да има някакъв форум на колекционери точно на тази тема. За да е още по-забавно, ги нямам и никъде описани като списък (доста са; трябва да седна и да ги опиша). До последно, почти всички от тях работят (без 3-4), като имат и зарядно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Освен в olx, можеш да пробваш и тук, и в други сайтове/форуми
Ще имаш по-голям успех, ако ги снимаш всички, а не само да обявяваш какво продаваш
Цитирай
#3

(2022-05-15, 11:41:07)solo5 написа:  Освен в olx, можеш да пробваш и тук, и в други сайтове/форуми
Ще имаш по-голям успех, ако ги снимаш всички, а не само да обявяваш какво продаваш

Да, разбира се - това е повече от ясно (по принцип, каквото и да продавам, гледам винаги да давам максимум информация (снимки и описание)).
Цитирай
#4

Ибей.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#5

Може да пробваш да ги продадеш в Австрия като колекция може би ,ще ти съдействам максимално с каквото мога и то без възнаграждение,комисионни .Mога и без тях да се справя. Smile

Но ще падне работа ,снимки ,описание на телефона, цени .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

(2022-05-15, 13:23:55)Compare написа:  Може да пробваш да ги продадеш в Австрия като колекция може би ,ще ти съдействам максимално с каквото мога и то без възнаграждение,комисионни .Mога и без тях да се справя. Smile

Но ще падне работа ,снимки ,описание на телефона, цени .

Това е доволно добро предложение! В интерес на истината и аз предпочитам да ги продам наведнъж (макар че, не вярвам че мога да го постигна). Но бих пробвал. А комисионна ще дам (не е приемливо да вложиш труд и усилие, за тоя дето клати дърветата). Ще почна да ги снимам (което неминуемо ще отнеме време) и описвам. Неясен обаче е въпроса, как точно ще ги изпратя дотам (не, че съм стигнал до този момент, но се чудя).
Цитирай
#7

От Австрия за EU страна всеки картон е застрахован автоматичекси и почети нищо не струва ,но от България към Австрия си нямам и на идея.
Не знам и аз как ще стане изпращането ,но предполагам че няма да има никакъв проблем.
Има доста фирми който извършват пощенски услуги със допълнителна застраховка и няма да има никакви проблеми.Това мисля че е най малкия проблем.
Като направиш снимки и извлечеш данни от някой достоверен сайт ,ще попитам и в някой друг музей ,искренно се радвам ако ги вземат.
А другият вариянт е в сайт за продажби на всякакъв вид стоки.Ще ми е забавно и се радвам ако ме включиш в продажбата . Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

(2022-05-15, 16:54:22)Compare написа:  От Австрия за EU страна всеки картон е застрахован автоматичекси и почети нищо не струва ,но от България към Австрия си нямам и на идея.
Не знам и аз как ще стане изпращането ,но предполагам че няма да има никакъв проблем.
Има доста фирми който извършват пощенски услуги със допълнителна застраховка и няма да има никакви проблеми.Това мисля че е най малкия проблем.
Като направиш снимки и извлечеш данни от някой достоверен сайт ,ще попитам и в някой друг музей ,искренно се радвам ако ги вземат.
А другият вариянт е в сайт за продажби на всякакъв вид стоки.Ще ми е забавно и се радвам ако ме включиш в продажбата . Smile

Задължително ще те включа - сам няма да се справя, това ми е ясно. И безкрайно благодаря за предложението! Smile
Цитирай
#9

Попадал съм на ретро неща в този сайт.
https://balkanauction.com/bg/

:: respect
Цитирай
#10

Колега аз имам сериозен интерес. Маниак съм на тема ретро телефони и по точно два сегмента и една определена марка: Флип модели, джобни компютри и Blackberry, ако имаш такива драсни на лично да разменим мейли за да ми изпратиш малко снимки.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#11

(2022-05-16, 12:17:05)justvank0 написа:  Колега аз имам сериозен интерес. Маниак съм на тема ретро телефони и по точно два сегмента и една определена марка: Флип модели, джобни компютри и Blackberry, ако имаш такива драсни на лично да разменим мейли за да ми изпратиш малко снимки.
Здравей колега,

Флип модели имам най-много 1-2 (малко наизуст говоря, ще проверя), Блекбери в колекцията нямам, а иначе джобните компютри (от тип Нокия Навигатора) за съжаление нямам (много им се точех, но и много пари бяха и така не се сдобих с такъв). Имам един, тип палм (мисля, че е първото HTC), в перфектно състояние, обаче на немски е windows-а му (надали това е драма).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)