Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Миграция от Йетел към А1 или Виваком
#1

Здравейте,
Абонат съм на Йетел от много време назад. Но през последната година, положението с покритието на мобилната мрежа е направо отчайващо. В градът в който живея, в 80% от времето съм на една черта от пет възможни, като в останалото време стига до 3 максимум, като е изключително нестабилно и се мени постоянно. Ползвам телефона на 4 и 5g, в зависимост от това, на коя от мрежите има по-добър обхват. Все по-често ми се случва да не ме чуват добре, казват ми, че прекъсвам, а понякога и на мен ми накъсва. Много ми е неприятно, защото през 2022 г., трябва да се занимавам с покритието на оператора, все едно сме в зората на мобилните телефони.
Отделно, добре известно е, че лошото ниво на сигнала амортизира телефона значително, във всяко едно отношение.
Положението с покритието е подобно и при други хора, абонати на Йетел.
Само покритието на оператора ме ядосва. Ползвам план Тотал+, в който има достатъчно от всичко - и мегабайти и разговори, на добра цена - 24 лв.
Напоследък слушам реклами на Виваком, за пренос на номер към тях. Ама нямат никакъв подобен на моя план, като цена, съответно мегабайти и разговори.
При А1 положението е същото.
Интересното е, че преди време, като чуеха, че искат да си пренесеш номера при друг оператор и те засипваха с добри оферти от другия оператор. Сега няма никакви преференциални условия, даже обратното. При нито един от двата други оператора, не намирам план, който да е дори подобен на моя.
Нямам претенции към кой от оставащите два да премина. И при двата покритието е добро, което всъщност търся, въпроса е някой от вас дали знае за някакъв план, който да е на цена около моя, с около 10 гб. интернет и около 1000 национални минути. Може да се мръдне и малко нагоре като цена, ама като им гледам офертите и се отказвам.
Всякакви идеи са добре дошли.
Благодаря!

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре ходи на място в офис и се пазари. Тия оферти на сайтовете са кофти
Цитирай
#3

Има ли го това още със скритите оферти?
И по какъв начин да ги омагьосвам, та да ги покажат, ако има такива?
Защото преди време правих опити във Виваком, ама се държат като "комунист на разпит" - няма назад. Казва " това, което виждаш, това го има. Не можем да предложим нищо друго".
И до там.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Върви в офис и кажи, че не си доволен от сегашния си оператор и искаш да се прехвърлиш. Разгледал си офертите на сайта, но не ти харесват. Питаш имате ли някакви спец предложения за прехвърляне. Може и да не стане от първия път, но пробваш в друг офис и така, докато стане.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • sapiora, truewarrior22
Цитирай
#5

Има развитие по темата, в А1 ми предлагат за 21 лв/месец за целия срок на договора неограничен интернет за първите 5 месеца, след това стават 15 гб. Минутите за разговор са неограничени. Мисля да се възползвам.
Ако някой е наясно и му се пише, може да каже какви са условията за пренос от предишният оператор - Йетел.
Доколкото знам аз, дължа за три месеца неустойка - три месечни такси. Питам тук, защото от Йетел ще ми измислят сигурно какво ли не.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2022-05-24, 14:18:38)truewarrior22 написа:  Доколкото знам аз, дължа за три месеца неустойка - три месечни такси. Питам тук, защото от Йетел ще ми измислят сигурно какво ли не.

Ако си купил устройство от тях с план - ще трябва да заплатиш разликата. 

Пример: ако телефон струва на свободна продажда при оператора 2500 лв., а на "промоция" с подноване на план за 2000 лв. (дори да си го платил в брой или на изплащане) ще заплатиш въпросните 500 лв. разлика при "напускане", защото не са минали 24-месеца.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • fu4ko, truewarrior22
Цитирай
#7

(2022-05-24, 14:18:38)truewarrior22 написа:  Има развитие по темата, в А1 ми предлагат за 21 лв/месец за целия срок на договора неограничен интернет за първите 5 месеца, след това стават 15 гб. Минутите за разговор са неограничени. Мисля да се възползвам.
Ако някой е наясно и му се пише, може да каже какви са условията за пренос от предишният оператор - Йетел.
Доколкото знам аз, дължа за три месеца неустойка - три месечни такси. Питам тук, защото от Йетел ще ми измислят сигурно какво ли не.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Това звучи доста добре като оферта. Как се казва този план поне казаха ли ти и как ги омая за тази цена, защото и аз искам да се махам от моят оператор ?
Цитирай
#8

Не попитах за името на плана, буквално ми предложиха това, което съм написал. Просто отидох в офис и попитах. Вероятно е оферта валидна при пренос на номер.
Но разпитвай и обмисляй добре каквото ти предлагат, защото сега се оказа, че А1 нямат 5г клетка за района, както и Йетел. А точно това мен ме ядосва - покритието.
От Йетел обещаха, че до август ще инсталират такава и положението ще се подобри.
Виваком имат, но това, което предлагат изобщо дори не се доближава до това, което ползвам. Минутите не запомних, но интернета е 6 гб. за 24 лв/месец.
Неустойката от Йетел ми излиза 95 лв. За сега оставам при тях, надявам се да се оправят нещата, ако това за клетката е вярно.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • zarere
Цитирай
#9

Благодаря ти за информацията, 5G не ползвам, така че това няма да е проблем.
Цитирай
#10

(2022-05-24, 14:18:38)truewarrior22 написа:  ... Доколкото знам аз, дължа за три месеца неустойка - три месечни такси. Питам тук, защото от Йетел ще ми измислят сигурно какво ли не...
Йетел може да си измислят какво ли не, а ти виж в договора си клаузата за прекратяване на договора по взаимно съгласие и се позови на нея. Ако я няма, този договор не струва и 5 пари и в съда ще падне за 10 секунди.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай
#11

Ще използвам темата да попитам. А ако имам лизинг към Йеттел на Смарт часовник, но не към тарифният план а като допълнителен лизинг, без никакви отстъпки и специални цени как се процедира? Плащам синодтатъка от 500лв, прехвърлям номерата плащам 3 вноски и чао?

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#12

(2022-05-24, 14:18:38)truewarrior22 написа:  Има развитие по темата, в А1 ми предлагат за 21 лв/месец за целия срок на договора неограничен интернет за първите 5 месеца, след това стават 15 гб. Минутите за разговор са неограничени. Мисля да се възползвам.
Ако някой е наясно и му се пише, може да каже какви са условията за пренос от предишният оператор - Йетел.
Доколкото знам аз, дължа за три месеца неустойка - три месечни такси. Питам тук, защото от Йетел ще ми измислят сигурно какво ли не.

Aко може и аз да те светна нещо...Ако е за А1 опитай да се намърдаш в някоя бизнес група.В момента за 24лв.на месец имаш 27гб нет и неограничени минути навсякъде..+ 8гб в ЕС и мисля имаше 40мин.към номера в чужбина... 

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

Redmi 11s 5G
Цитирай
#13

аз също минах с един от телефоните си от Yettel към a1 и и не се вслушах в препоръките на форумните колеги които съветваха преди да сменя оператора да взема карта на този към когото мисля да мигрирам и да проверя обхвата и интернета оказа се че на мястото където живея Yettel имат по-добър обхват повече няма да коментирам откакто се обърне каруцата пътища много така че нямаш ли обхват нямаше интернет ако ще и плана да ти е без пари тогава файдата
е никаква просто вземаш една карта на приятел отиваш тестваш и вземаш решение

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай
#14

А трябва да си го подновявам, но смятам да си стоя на Йетел. Най бързата мобилна мрежа с най бърз интернет - 400 vs. 100 на А1, Vivacom 300 с тъпи приложения и забиващи тв мобилни канали, които баш на телефона ли ще гледам, и цените им са по високи. Приентирал съм се към Унлимитед с 300mbps за 44лв, с 400mbps e 50лв. Vs. 52лв. Виаком с 300. Всичко е нeограничено и при трита оператора на Unlimited
Цитирай
#15

На А1 5г си е отлично стигал съм до 1100Мбпс на телефона, нямам толкова бърз кабел да пробвам с тетер на компа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)