Анкета: Използвате ли опцията RAM + на устройството си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, при нужда я използвам
7.89%
3
7.89%
Не я използвам, стоковата RAM е напълно достатъчна за нуждите ми
55.26%
21
55.26%
Устройството ми не предлага подобна опция
34.21%
13
34.21%
Друго
2.63%
1
2.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли опцията RAM + на устройството си?
#1

[Изображение: a-1.jpg]

Използвате ли опцията RAM + на смартфона си?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

По-скоро използвам KillApps и не използвам рам+
Цитирай
#3

Не, нямам такава опция, но 8 "класически" ГБ засега ми стигат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

Нямам такава опция, но все пак тела ми е със 6 и никога съм нямал проблеми.  Cool
Цитирай
#5

Не,защото телефона няма тази опция (Redmi Note 8 Pro-Indonesia ROM).
А и наличните 6 GB за сега са ми достатъчни!

GP8P
Цитирай
#6

Да си призная използвам я, но не намирам разлика нито в размера, който ще задам, нито в изключено положение на опцията.
Включих я от любопитство няколко дни след покупката на телефона, изредих за по няколко дни всяка от възможностите, но разлика не видях в ежедневието си на използване.
Така или иначе съм го оставил на максимума от 8GB и ако не друго, то поне не вреди. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • jhoro, milenvn
Цитирай
#7

Не, не ползвам тази опция, за момента 8GB са ми напълно достатъчни.

Поправете ме ако греша, но доколкото разбрах чрез RAM + се задава максимален допустим размер на swap файла, който да се създаде на постоянната памет на устройството в случай когато физически достъпната RAM памет е заета на 100%.

В един от сайтовоте които посещавам (за съжеление не помня кой точно), наскоро бяха правили тест на тази функция и по-спомен това бяха заключенията:
 - Телефон с 4GB RAM памет - има положителен ефект. Телефонът се усеща доста по-пъргав и отзичвив на командите на потребителя.
 - Телефон с 6GB RAM памет - няма разлика за нормални потребители. Има положителе ефект за пауър потребители и геймъри
 - Телефон с 8GB+ RAM памет - няма разлика за нормални потребители. Има положителен ефект за пауър потребители и геймъри.*

* Не знаех, но имало ютюбъри, които използвали само телефон, включително и за редактиране на видеата които качват. Така че, предполагам за тях и хардкор геймърите лимит за RAM и процесор няма.

Все пак, трябва да се има предвид, че вътрешната памет на телефона, пък било и UFS3.x, е доста по-бавна и от най-бавната RAM слагана в съвременните телефони, така че, ако усещате подобрение активирайки тази опция, то това е сигнал, че или трябва да промените навиците си или да си купите нов телефон.  Angel



Поздрави!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
[-] 4 потребители изказват благодарност на SE Neo V за това мнение:
  • bl0odline, free, jhoro, milenvn
Цитирай
#8

(2022-06-06, 15:17:18)SE Neo V написа:  Поправете ме ако греша, но доколкото разбрах чрез RAM + се задава максимален допустим размер на swap файла, който да се създаде на постоянната памет на устройството в случай когато физически достъпната RAM памет е заета на 100%.

Не грешиш - много е точно обяснението.

Темата се получи хвалене - на кой колко му е голям ... размерът на RAM-а.
Все още има доста апарати с 3, 2, че и 1 GB RAM.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • Compare, milenvn
Цитирай
#9

(2022-06-06, 15:17:18)SE Neo написа:  * Не знаех, но имало ютюбъри, които използвали само телефон, включително и за редактиране на видеата които качват. Така че, предполагам за тях и хардкор геймърите лимит за RAM и процесор няма.


Преди известно време ми се наложи да редактирам някой друг видео клип от камерата в къщи и докато се лутах в интернет пространството чрез някой друг тест и аз това установих че под андроид се работи доста бързо и без проблемно от колкото под виндовс ,въпреки че компютъра ми е сравнително бърз с 32гб рам а телефона е с 12гб.Беше отдавна и ако не се лъжа имаше доста разлика във времето за обработка на файла ,ако на компютъра траеше 45мин. то на телефона 15-20мин. ставаше на въпрос за огромна разлика на време от което и си останах много доволен от андроида и от телефона.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

След като преминах на Android 12 въпросната опция се появи и при мен (+ 3GB), но засега не ми се налагало да я ползвам, оперативната памет ми е достатъчна на този етап също.

 
Цитирай
#11

Аз я използвам от днес Big Grin но тя си беше автоматично включена та не мисля да я изключвам, евентуално ако се товари батерията може да я махна.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Активирах я след като прочетох тук. Не знам колко е ефективна, но колкото повече - толкова повече ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)