Анкета: Ще си купите ли iPhone след като вече ще поддържа български език? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, това беше причината да нямам iPhone досега
7.94%
5
7.94%
Не, българският език не е причината да нямам iPhone
80.95%
51
80.95%
Да, но и заради другите новости в iOS 16
6.35%
4
6.35%
Не, iPhone на български език ще е доста странно
0%
0
0%
Друго
4.76%
3
4.76%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще си купите ли iPhone след като вече ще поддържа български език?
#1

[Изображение: ef06d9c62f4a940ba17debaf208f0e52-L.jpg]

Ще си купите ли iPhone след като вече ще поддържа български език?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Липсата на Български език до сега,не е било причина да не си купя айфон,но вече с iOS 16 са го добавили,което е много добре,крайно време беше.

Huawei P30
Цитирай
#3

Подръжката на езика - означава ли, че не мога да му говоря „на майка“?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Ако те е родил - 100% Smile Smile Smile
Много задълбавате, всичко е в итерес на потребителя/тоест ние/

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Могат да го махнат в следващият ъпдейт, вече им теглих майната.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

Не мисля, че ще премахнат нещо, което са сложили. Освен ако не пречи на по-голямата част от ползвателите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Не, но не бих си купил телефон под Андроид без българско меню.
Цитирай
#8

Не,не бих си купил отново Apple телефон,някак си са ми ограничени,в смисъл я няма тая свобода както при андройда.Някак си доста по лесно се постигат жаланите настройки,като например инсталиране на апк,настройки на мелодии...!
Имах за тест само Apple iphone 7 plus 128gb ползвах го година и не можа да ме грабне ,а ми се искаше нещо ново и интерестно с което Apple да ме грабне,но уви карам си със самсунгчето без да се оплаквам много много.До сега не съм ползвал българско меню за по дълго време от 12часа,не заради другото но просто не му разбирам чак толкова.Може би 87,7% Smile и ми изглежда мнооого странно телефона на български език.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#9

На този етап аз виждам 1 разлика в андрото и епъла. При свързване с компютър диска не се вижда като папка. За мелодиите въобще не си прав, но си мисля, че си минал 13 години, и някяк си няма да ти отива телефона да ти звъни с "радка пиратка" Smile Smile Smile Аз бих пробвал/с или без бг меню/. Кога? Ще дойде и това време!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Българския в техниката е за аматьори. Съкращенията са убийствени в повечето случай, нещата много по добре се разбират когато са на 'main' езика си т.е Английски.
Така че все тая, нищо не ползвам на Български, безумно е.
Има смисъл само ако не знаеш език /английски/, но тогава като цяло си доста ограничен откъм всичко, не го разбирам при младите хора особено. (под 40г.)

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

(2022-06-08, 12:37:01)pepy1 написа:  На този етап аз виждам 1 разлика в андрото и епъла. При свързване с компютър диска не се вижда като папка. За мелодиите въобще не си прав, но си мисля, че си минал 13 години, и някяк си няма да ти отива телефона да ти звъни с "радка пиратка" Smile Smile Smile Аз бих пробвал/с или без бг меню/. Кога? Ще дойде и това време!

Няма и youtube vanced Big Grin (радка пиратка е супер)

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Миналата година взех един XS втора ръка, за да видя как стоят нещата с iOS. Мъчих се един месец и го разкарах. Като хардуер нямам никакви забележки, обаче не успях да свикна със софтуера. Отделно и цената не е за пренебрегване като фактор.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#13

(2022-06-08, 13:25:25)Victormihov написа:  Няма и youtube vanced Big Grin (радка пиратка е супер)

https://youtubevanced.com/vanced-for-ios

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

Абсурд Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#15

Колега, казвам ти от личен опит, никога не казвай никога!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Езика играе голяма роля при по-възрастните, но при младите, мисля че са свикнали с английския. Забелязал съм, че при по-възрастни хора с Айфон, езика е настроен на руски.

Има много неща, които не ми харесват в марката, но съм силно впечатлен, че са добавили едно нещо в iOS 16, което не е за пренебрегване: да си видиш паролата на Wi-Fi-я. Това си е подобрение в моите очи.
Цитирай
#17

(2022-06-09, 10:22:40)pepy1 написа:  Колега, казвам ти от личен опит, никога не казвай никога!

Е, никой не е написал "никога". Преди време ми подариlха накакъв от 11 серия. Дори не го отворих и замина за продажба. Няма интерес Smile Нещо като Линуксите по комповете Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#18

(2022-06-10, 08:21:07)airbus написа:  Е, никой не е написал "никога". Преди време ми подариlха накакъв от 11 серия. Дори не го отворих и замина за продажба. Няма интерес Smile Нещо като Линуксите по комповете Big Grin

Нещо „като“, ама с обратен знак!
Колкото „Линуксите“ са отворени - толкова iOS е „заключена“!
Руутването при тях ... не е много възможно.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#19

Без пари да ми го дадат, няма да го ползвам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • airbus, _nib_
Цитирай
#20

А не не не, в никакъв шанс iOS на Български език.
Превода е уникално зле на някой места и просто изглежда смешно, лично си мисля и знам че ще го оправят защото това е Developer Beta 1-ва версия

Airplane Mode - Режим Полет
Translate - Преведи
Night Shift - Нощна Смяна / По-малко топло / Повече топло
Reset Face ID - Ресетирай Face ID

Сякаш са го превели с техния си преводач.


[Изображение: E539-F406-F2-FF-4537-ACAB-4-DE86608187-D.jpg]
[Изображение: 35-E02273-FC7-E-41-E4-AD22-75-D624408819.jpg]
[Изображение: 4765-F159-B3-FC-4-E9-C-A569-E277-E588-EFDB.jpg]
[Изображение: E0697-C9-C-7244-4099-857-B-719002-E62467.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • airbus, Riger
Цитирай
#21

Всичко е до предпочитания.
Аз съм свикнал iPhone да ми е на английски, не че съм имал голям избор, а сега с българския, от години хората се надяват и накрая го добавиха, което е добре. Ще го пробвам, надявам се да усъвършенстват превода до финалното издание на iOS 16.
А на телефоните с Android съм свикнал да ги използвам на български и ще ми е странно да са на английски, поне в началото.
Но Apple ще добавят английски и на компютрите и таблетите, и може би за лаптопа ще е добре, въпреки че може да е още по объркващо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#22

Аз няма да си купя iPhone заради това, че ще има български език. Засега Андроид като че ли дава по-голяма свобода, в сравнение с Apple. Андроидът на Samsung и iOS на Apple изискват среда, свързана с бренда. Тоест вземи телефон, часовник, таблет, лаптоп, слушалки, кабели и пр. джаджи, свързани към бренда. Само за едни 20К лева минимум за пълно шастие.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#23

Като кажете “свобода” все едно сте в затвор деее..

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

(2022-06-17, 13:59:59)pepy1 написа:  Като кажете “свобода” все едно сте в затвор деее..

Ами баш затвор си е , иначе нямаше да има понятието "iOS jailbreaking"  Big Grin

И според мен това да нямаш свободен достъп до всички папки и дялове в паметта и да е необходим допълнителен софт върху PC за целта си е баш затвор ... за добро или за лошо .
 Ползвах само един модел iPhone 7 когато излезе и не съм имал никакви оплаквания от него . Предимството  на iPhone  е самия софтуер , забелязах че е безупречно оптимизиран и работеше без никакво замисляне с инсталирани над 200 приложения на него и само с 2GB RAM  . 
Но от друга страна и Android вече не е това което беше , последните версии са почти безпроблемни и доближаващи се до работата на IOS макар с цената на повече RAM и мощни процесори , най-вече при флагманите . 
Примера със сегашния ми P30 Pro е такъв , вече трета година не виждам причина да го сменям с по нов . 

И да не съм офф , българския език никога не ми е трябвал в телефон , PC и други такива .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на achodemo за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#25

То иначе няма рутинг за андрото Smile , и в много от случаите има брикинг след това. Както и да е. Този превод от иос-а ми прилича като на сони-ериксон и нокиите от едно време. Не че на някои от андроидите не е така и сега, но е значително по-добре от това което видях по-горе.
Правих едини неща по хуавей лаптоп на един колега. Някой му го беше направил с уиндоус на български, няма такива термини Smile Smile Smile . Добре, че сравнявах с моя комп. Не ни е лош езика, просто трябва да се правят точни преводи, а не с гугъл преводач! Компании за милиарди, нямат пари да платят на преводач за истински превод. Те не са изключение де.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)