Анкета: Според Вас електромобилите по-вредни ли са за околната среда от колите с ДВГ? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, по-вредни са
34.48%
10
34.48%
Не, не са по-вредни
44.83%
13
44.83%
Все още не мога да преценя
20.69%
6
20.69%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас електромобилите по-вредни ли са за околната среда от колите с ДВГ?
#26

Малко вицове за електричките от нета:
Какво е общото между човек с диария и собственик на електромобил? И двамата се надяват да стигнат до мястото, към което са се запътили.

Чухте ли за новия немски електромобил? Нарича се VoltsWagon.

Apple планира да произвежда електрически автомобили. Когато колите им се появат, те ще са напълно автономни. Воланът ще е екстра опция и ще се продава отделно за 5000 USD.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако се поинтересуваш малко, ще видиш, че на въглищните електроцентрали в България им взимат тока само ако има потребление, което не може да се поеме от аец, вятър, вода и соларен панел в дадения момент. Едно време може и да са били основен доставчик на ток, но не и сега.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#28

(2022-06-14, 20:44:53)gazibarev написа:  Не били вредни ли? Я да сметнем за един мегаватчас електроенергия колко въглища заминават в ТЕЦ?

Все едно - електроенергия се произвежда само в ТЕЦ!!!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#29

(2022-06-14, 20:44:53)gazibarev написа:  ...... Но 1 kW топлинна не е 1 kW електроенергия а е в най добрия случай  около 500W. .....

За съжаление и в най‐добрия случай не се постига това. КПД-то на бг ТЕЦ-овете е около 40%.

(2022-06-14, 21:40:44)pepy1 написа:  Ако се поинтересуваш малко, ще видиш, че на  въглищните електроцентрали в България им взимат тока само ако има потребление, което не може да се поеме от аец, вятър, вода и соларен панел в дадения момент. Едно време може и да са били основен доставчик на ток, но не и сега.

Тук си в голяма грешка. АЕЦ и ТЕЦ са базови мощности. 
Не може да се изключва един или повече блокове в ТЕЦ, само защото има много вятър, слънце и вода. Ресурса на една парна турбина е до 10 пуска годишно, за да може да се експлоатира 30 години. 
А самия пуск от студено състояние на един блок от маришкия басейн отнема от 8 до 16 часа.

1916 
Цитирай
#30

Милс, аз не съм специалист, просто казвам това което съм чел от енергийни експерти. Въглищните централи в днешно време запълват дупките в енергийния микс. И това е заради "европата" . Както и да е, бих си взел Тесла, ама нещо не ми е гласуван такъв бюджет. То моя парламент беше от 5 депутата, имаме 3 отцепника и те така.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, milss
Цитирай
#31

Офтопик.

https://youtu.be/Q3RCdrh666w

Ако някой се интересува от процедурата на смяна на модули на батерия за хибрид , има клипче от човек които се занимава с това.
На електрическа смяната на батерия е много по-сложно и доста по-различно, там батерията е голяма и се намира по-принцип на пода на колата.


https://youtu.be/T-MxNpVxIqc
Ето и смяна батерия на тесла, разликите с хибрид са очевадни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)