Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смарт часовник и Bluetooth в автомобил?
#1

Незнам колко е тъп въпроса, но понеже не съм наясно със смарт часовниците ще се осмеля да попитам преди да си купя такъв.
Как стои въпроса с Bluetooth връзката в автомобила между телефона и колата когато имаш и смарт часовник? Мисълта ми е след като телефона е свързан постоянно с часовника, какво става когато се качиш в автомобил с Bluetooth? Ще прехвърли ли телефона връзката към автомобила или ще си остане вързан към часовника? Все пак по-важно ми е да мога да водя разговори през уредбата в колата.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Дори началните версии на Bluetooth стандарта поддържат до 8 (1+7) устройства едновременно/паралелно. Преди WiFi имаше Bluetooth multiplayer игри, сега са вече през wifi/internet.

Все пак това са и различни bluetooth протоколи - с часовника: серийна за обмяна на известия/управление и с колата: аудио за музика и/или аудио за разговори.

Вече, ако и часовника ти има говорител и микрофон за аудио разговори - към даден момент може към едно устройство аудио за разговори да е активно/да ги сменяш.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
#3

Благодаря за отговора.
Модела часовник който съм си харесал също има микрофон и говорител, съответно и той може да приема обаждания.
Т.е. да те разбирам, че и часовника и автомобила едновременно ще са свързани към телефона и от което устройство вдигна от него ще говоря, като няма да си пречат по никакъв начин?

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Точно така. И можеш по време на разговора да превключваш между устройствата. Естествено винаги можеш да нацелиш каръшки модел

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • SXS
Цитирай
#5

Ами харесал съм си Huawei GT 3. Дано не е от каръшките както казваш.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Според моя опит с часовниците, не бих си взел повече часовник без е-сим.Още повече ако се ползва за спортуване. Като тръгна да бягам си взимам само лична карта и часовник за да не ми се размята нищо по джобовете, Същото е и с повечето спортове. .Също и да поддържа google pay или подобно. И от там нататък гледам другите неща. Но това е според мен.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

Телефон Huawei, часовник Huawei GT 3 и старичка Тойота. Който бутон натисна, оттам се приема разговора - от колата или от часовника.
[-] 1 потребител изказва благодарност на asar_bg за това мнение:
  • SXS
Цитирай
#8

(2022-06-12, 05:12:57)SXS написа:  Благодаря за отговора.
Модела часовник който съм си харесал също има микрофон и говорител, съответно и той може да приема обаждания.
Т.е. да те разбирам, че и часовника и автомобила едновременно ще са свързани към телефона и от което устройство вдигна от него ще говоря, като няма да си пречат по никакъв начин?

Не, в даден момент само към едно устройство Bluetooth headset/hanfsfree протокола да изпраща/приема разговор/микрофон.
В Bluetooth настройките - това устройство също има настойки: Calls/Headset/Handsfree/Повиквания

Пример:
Може да свъзран към часовника, за да обмененя извстия + може съм Bluetooth слушака за Повиквания + към колата - за да слушашш музика + Bluetooth кавиатура + Bluetooth мишка (всичи едноременно/паралално).

Щом и часовника има говорител/мирофон - може към него да са и Повиквания или към колата.

Повиквания по подразбиране може да са само към едно устрйство и се променят от Bluetooth менюто на телефона или от последното свъзано аудио устройство поддържащо и Повиквания (защото примено има Bluetooth коланки, които поддържат само Bluetooth Audio/Music, но нямат Bluetooth Calls/Headset/Handsfree/Повиквания.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#9

@"Чо Smile"

При мен и двете връзки са едновременно активни за разговори, затова изборът от коя да го приема не е проблем.
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на asar_bg за това мнение:
  • SXS
Цитирай
#10

Щом колегата с GT3 потвърждава, това е добре. Значи са се размислили тези от Huawei. Аз имах Huawei Watch 3 и това ми беше основния проблем. Като се кача в колата и вдигна от нея, разговора минаваше автоматично на часовника и това ми късаше нервите. Бях чела и друго подобни оплаквания. Но телефона ми не беше Huawei, може и това да е била причината.... Дано при GT3 го няма този проблем...
Цитирай
#11

Ето го и проблема.
Когато съм в колата и реша да избера някой от аудиоуредбата на автомобила (фабрична), избирам го и разговорът всъщност отива към телефона. Т.е. часовника бърка системата. Трябва да си бръкна в джоба и от телефона да прехвърля разговора към авромобила, за да продължа разговора. Ако дойде входящо повикване мога да го вдигна от където си искам, но при изходящите е проблем.
Часовника е Xiaomi S1, телефона също е Xuaomi, колата Мазда.
Някаква идея какво да направя? Да задам някакви приоритети и щом Bluetooth-a на колата е наличен винаги при него да отива телефона?

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Има решение на проблема с автомобила. Вижте темата за Huawei GT2 pro. Благодаря на колегата който го е открил.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Според мен е от колата, не съм имал такива проблеми на предния ми автомобил, но на този имам.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#14

Ами аз съм с две коли с фабрични Bluetooth Мазда и Форд, и още едно Пежо с тези които се слагат в запалките. И на трите е едно и също, така че не мисля, че има общо с автомобила.

Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)