Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на ново XIAOMI до 500лв
#1

Сори за новата тема, видях че има няколко не много развити в раздела но от 2 години съм тотално извън час понеже нямах никакви проблеми със стария.

Изисквания: 

0. Да има жак за слушалки 
1. FM радио
2. Малък размер ( знам че няма по-малки от 6,4'' но да не е повече) 
3. Добра батерия (стария издържаше 2 дена нормална употреба и 1 цял ден по-силна употреба)
4. Да издържи 3-4 години (redmi 4x 64/4GB издържа 4 години и половина почти) 
5. Вид дисплей не ме интересува, т.е. аз разлика не правя. 
6. РАМ- стария ми беше с 4ГБ и никога не е използвал повече от 2ГБ, нужни ли са ми 6ГБ? 
7. РОМ- стария ми беше 64ГБ и беше малко, но скоро му купих 128ГБ SD CARD и така си карах. В тоя ред на мисли трябва ли ми въобще 128ГБ РОМ щом ще съм с карта?
8. Задължително слот за SD card, ако има + 2 сим карти още по-добре.  
9. Камера- щом redmi 4x ме устройваше значи всичко ново ще ми е добре. 
10. Пръстов отпечатък.

За какво го ползвам:
1. Слушалка/разговори
2. Интернет
3. Ютуб
4. Фейсбук 
5. Навигация 
6. Мултитаскинг- навигация, ютуб и интернет едновременно ми се случва често. 
7. Без игри. 
8. Музика на някой плеър
9. Филми на някой плеър
10. WI-fi (стария ми имаше някои слабости в wi-fi свързаността и като цяло с интернет свързаността) 

Дефакто отворих няколко сайта и видях че в момента са актуални
* REDMI 10, REDMI 11, (вече какви са разликите в NOTE S или само S или PRO )
* POCO M4 PRO 128/6GB го има в момента за 445лв в citytel.бг

Според Слави Клашъра, Redmi NOTE 11 е най-доброто в момента цена-качество Big Grin
дали е вярно

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих хвърлил едно око на Xiaomi Redmi Note 11.

 
Цитирай
#3

(2022-06-13, 15:17:01)NoMaD написа:  Бих хвърлил едно око на Xiaomi Redmi Note 11.

А някакво мнение относно рамта имаш ли, 4 или 6ГБ. Стария ми беше с 4 и никога не е ползвал повече от 2ГБ рам и се чудя дали в перспектива има смисъл от 6 защото в следващите 2 години едва ли ще ми е нужна. Дефакто от рамта може да се спестят едни 40лв 
И някакво мнение за РОМ-та дали да е 64 или 128ГБ вградена при положение че наскоро си взех SDcard 128ГБ и ако е ок бих си я ползвал. Та и от РОМ-а мога да спестя едни 40лв. 
Над това си мисля в момента. Има ли резон да спестявам от тези 2 неща или ще си създам главоболия?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Aз дълго се колебах какво да взема. Xiaomi Redmi Note 11 или 11S, но взех 11 128/4 GB в началото на Март (Poco M4 Pro излезе по-късно). Доколкото си спомням Redmi Note 11S 128/6 GB тогава беше доста по-скъп от сега, но може и да бъркам. Аз предпочитам Snapdragon, но това не е толкова важно. Също така и разликата в мегапикселите на камерите за мен не са от значение. Ако трябваше да избирам сега, пак бих взел същото.

Сега погледнах citytel.bg. Ето цени:
- Xiaomi Redmi Note 11 128GB + 6GB RAM - 459 лв. или 128GB + 4GB RAM - 389 лв. (Qualcomm SM6225 Snapdragon 680, камера - 50 MP)
- Xiaomi Poco M4 Pro 128GB + 6GB RAM - 445 лв. (Mediatek Helio G96, камера - 64 MP)
- Xiaomi Redmi Note 11S 64GB + 6GB RAM - 429 лв. (Mediatek Helio G96, камера - 108 MP)

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#5

При румънците Note 11 - 6/128 веднъж го видях на промоция за 380 лева и се чудех дали да го купувам, защото стария ми Redmi6Pro все още ми върши работа, а за мен е от значение и размера. В момента светлосиния държи 419 лева твърдо, до скоро не предлагаха друг цвят. От скоро черния го предлага свързан търговец за 437 лв, като бях го забелязал да падне до 428 лв. От утре им започва промоция, но понякога цените са по-високи на промоция - тарикати.
П.П. Бях си купил Redmi Note 10 за 290 лв. пак от румънците, но го подарих на приятел и повече не го видях на такава цена, а и той скоро след това изчезна навсякъде.
Цитирай
#6

така в Buybest.bg Redmi Note 11s 64GB 6GB е 368лв
НО като провериш за този магазин в гугъл има много много лоши мнения за някакви номера които правят, буквално пресните мнения са от преди 3 дни, преди месец и преди няколко месеца. Пращали дефектни неща и после не връщали парите защото си разопаковал кутията а те ти били пращали запечатана кутия с тяхна си лепенка а не от фабриката

Та в технополиса същия е 470лв.
Сега съм в чуденка от сайт или от технополис.
Утре мисля да купувам.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

(2022-06-13, 15:25:33)nehranimaiko написа:  А някакво мнение относно рамта имаш ли, 4 или 6ГБ. Стария ми беше с 4 и никога не е ползвал повече от 2ГБ рам и се чудя дали в перспектива има смисъл от 6 защото в следващите 2 години едва ли ще ми е нужна. Дефакто от рамта може да се спестят едни 40лв 
И някакво мнение за РОМ-та дали да е 64 или 128ГБ вградена при положение че наскоро си взех SDcard 128ГБ и ако е ок бих си я ползвал. Та и от РОМ-а мога да спестя едни 40лв. 
Над това си мисля в момента. Има ли резон да спестявам от тези 2 неща или ще си създам главоболия?
За тези изисквания, които си посочил, 6GB RAM ще ти стигнат, ако моделът има и опцията RAM+ - ще е още по-добре при нужда. 128 GB флаш памет ще са напълно достатъчни за ежедневните ти нужди, освен ако не качваш много снимки или HD мултимедия разбира се.

 
Цитирай
#8

Оппа, хора, ами Note 11, 11S няма пръстов отпечатък.
Споменете ми някой модел с пръстов.... да кажем може малко да надскочим 500лв

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

Kaк да няма пръстов отпечатък?
Просто е вграден в Power бутона.
Супер удобно решение. Много по-бързо от тези в дисплея.
Цитирай
#10

Redmi Note 11S вече е в ръцете ми 128/6Гб пише че има +2ГБ рам при нужда, което направо си значи че е 8ГБ рам.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#11

Не знам защо S версията, но Честито!
Цитирай
#12

(2022-06-14, 11:47:41)suffer написа:  Не знам защо S версията, но Честито!

Мерси за помощта! 
Взех го от техното а нямаше 11-ка  с 6ГБ рам

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#13

Здравейте,
Време е да сменя стария телефон Redmi Mi A2 Lite (пукнах дисплея, почна да се отлепя тъча и на места не работи) и мисля че не си заслужава ремонта.
Новия ще се ползва за същите неща като колегата.
Бях се спрял на модела  Redmi Note 12, но неможах да намеря от къде да го закупя от тук(не искам да поръчвам от али-то) и се насочих към други.
Колебая се между два телефона:
1. Redmi Note 11 4gb / 64gb ( Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm)) - 350лв.
2. Redmi Note 11S 5G 4gb / 128gb (MediaTek MT6833P Dimensity 810 (6 nm))- 400лв.
Прилагам сравнение между двата телефона Note 11 vs 11S 5G.
Аз клоня към ноте 11 заради процесора (ако беше с 128гб няма да го мисля), но като потърсих информация за двата, медиатека излиза по-добър.
Телефона може би ще се взима от мобилен оператор.
Може да предложите и някои друг модел за около тези пари 400лв.
Кои от двата е по-добрия избор?
Цитирай
#14

Ако няма да го отключваш, флашваш - може и да не ти трябва снапдрагона.
Не знам как ги гледате тия цени от по 350-400лв.
Вече на два пъти купувам ноут 11 на 300 от ОЛХ и до 300лв това е най-доброто, което може да се вземе напоследък.
Миналата година беше Redmi 9t (защото бяха доста завишени цените иначе можеше с повече зор да се намери и за 200, но имаше голяма дупка между него и redmi note 9 pro, poco x3 и т.н)
Сега дупката е между 400 и 600 а там избор има много Poco x3 pro (snapdragon 860) голяма тухла, но производителен (IPS Дисплей)
Poco f3 (трудно но не непостижимо(снапдрагон 870, поддръжка на андроид 13 , АМОЛЕД и т.н)
Poco x4 pro/ redmi note 11 pro 5g (един и същ хардуер, 5Г, амолед, снап 695)
Вероятно могат да се намерят Mi 10t lite (5G, IPS, snap 765) Mi 11 lite, mi 11 lite 5g, mi 11 lite 5g (new edition)
Много е важно да се разрови правилно пазара и да се вземат актуалните цени на всичките модели. Тогава се вдига изборът.
Redmi note 11 го препоръчвам на хора с ограничен бюджет, които искат малко по-малък телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#15

добе е за сега 11S, но се е случвало да ми засича на една игра, и то играта е табла. Но рядко.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)