Анкета: Ще изместят след време сгъваемите смартфони стандартните модели? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разбира се. Отначало никой също не вярваше в устройства с голями размери
17.86%
15
17.86%
Ще заемат съществен дял наравно с класическите модели
17.86%
15
17.86%
Ще заемат много малка пазарна ниша
33.33%
28
33.33%
На брандовете ще им писне и много скоро ще забравят за подобни модели
10.71%
9
10.71%
В скоро време смартфоните ще бъдат заменени от нещо съвсем различно
16.67%
14
16.67%
Друго
3.57%
3
3.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще изместят ли сгъваемите смартфони след време стандартните флагмани?
#1

[Изображение: OIP.jpg]

Ще изместят ли сгъваемите смартфони след време стандартните флагмани?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Може би ще намерят мястото си на пазара, стига да спаднат цените им до ниво на поносимост и/или съпоставимост. Изключая разговорите, на повечето потребители вероятно ще им е по-удобно да ползват останалите възможности на по-голям екран, вместо да се взират в малък или миниатюрен.

Аксиома е, че където има движещи се части, има и механични повреди, но предполагам, че сегашните няколко модела, а и бъдещите повече, ще изкарват без проблеми поне гаранционния си срок по отношение на сгъване/разгъване, че и отгоре.
Цитирай
#3

Абсолютно ще ги изместят, следващият ми телефон вероятно ще е такъв.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

Гласувах с друго. Нямат шанс да изместят сегашните телефони. Имат си някаква нисша, но е минимална. Статистиката за покупките на такива телефони, особено в България е..,

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Аз си играя с мисълта за сгъваем телефон от известно време, но някак си съм сигурен, че след година ползване вече екрана ще се е прекъснал на сгъвката.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#6

Изместват ги, размера е най-важен, но тук обратното- да е малък (за джоб 5 инча максимум)
Или другото ми мнение че всеки ще има по 2 телефона и сгъваемия ще е за работа/пътуване който може да стои цял ден в джоба.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#7

(2022-06-15, 07:36:43)nehranimaiko написа:  ... Или другото ми мнение че всеки ще има по 2 телефона и сгъваемия ще е за работа/пътуване който може да стои цял ден в джоба.
2 телефона = 2 джоба -> това не е решение, няма само телефони да разнасям. А и си е всякак неоправдан двоен разход, защото повечето днешна техника, особено от ниския и средния клас, днес едва изкарва гаранционния си срок.

Идеята за двоен апарат, който да се ползва според нуждите е много добра, въпросът е в изпълнението - като гледам данните на Samsung Galaxy Z Fold3 5G , да речем, с тия данни за батерията (Endurance rating 75h) ...
Цитирай
#8

100% ще изядат пазара. Естествено ще си има фенове на бар телефоните, но ще станат нещо като олдскуул, аутлет , да си го кажем направо аутсайдери. При възможността да носиш нещо малко пък Гооолям да го вадиш, баце...тва си го има и в природата , начи е добро.
Сега сериозно ДА! Имам Фолд, но идеята на Флип е много по ефективна за нормалните потребители. И най накрая правят революция на тема комфорт след лудостта по тия над 6 инч. лопати.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Има много апарати под 6 инча

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Да беше сложил и опция " Не, няма да изместят." та да я избера...
Цитирай
#11

Мисля, че опцията "Друго" в анкетата ще ти свърши работа.

 
Цитирай
#12

Не ми върши. "Друго "не е "Не"
Цитирай
#13

Честно казано, прекалено са рискови с това отваряне - затваряне на дисплея. И този механизъм, дето е като "панта" е много странно усещането (в лошия смисъл). Пробвал съм Motorola RAZR и не останах особено впечатлен. Мисля, че стандартните смартфони имат все още своя потенциал, надявам се само да не продължават с тези размери, че почнаха да стават таблети.
Цитирай
#14

Според разпространено днес писмено изявление на президента на Samsung Electronics, TM Roh е настъпил момента сгъваемите устройства да станат масово достъпни. Той споделя, че за 2021 г. общо на световния пазар са били доставени близо 10 милиона смартфона със сгъваеми дисплеи.

https://nixanbal.com/sled-10-mln-prodazh...nat-masovi

 
Цитирай
#15

В момента в който излезе сгъваем Айфон- край. Всички ще луднат по него.
Очаквах от Шиаоми евтини решения на сгъваеми телефони и да "превземат" пазара, но уви, изгубиха посока напълно.
Като цяло китайските марки станаха доста "скучни".

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche, Sho Gun
Цитирай
#16

Samsung знаят, че в даден момент Apple ще покажат такъв модел и явно гледат да са новаторите , както при touch-а новатор бяха Apple.

Дали ще ги изместят? Да, когато Apple извадят такъв момент. Те махат зарядното - и другите го махат. Махнаха жака за 3.5 мм , и другите го махнаха. Ако утре махнат дисплея и него ще махнат, ха-ха. За съжаление всички правят това, което правят ябълките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#17

Колкото повече ги гледам в корейски сериали, толкова повече ми харесват честно казано. Определено ще се наложат в един момент като станат достатъчно нечупливи, с добри размери и цена.
Цитирай
#18

Напредъкът в технологиите, подобренията в дизайна и производителността на смартфоните с гъвкави OLED екрани допринесоха за нарастващата популярност на тези устройства. Все още делът им от целия пазар на смартфони е пренебрежимо малък, но се очаква, че след две години делът им ще достигне 2,5% от целия пазар.

https://technews.bg/article-146077.html

 
Цитирай
#19

Пффф, абсурд, на всяко едно ревю на тея сгъваемите боклуци следам, как след като влязат болуци между екрана и след това като се затвори, се драска, защото екрана е ултра фин. Чудят се какви работи да измислят за пари вече.  Bu
Цитирай
#20

(2022-08-31, 11:34:41)Polad112 написа:  Пффф, абсурд, на всяко едно ревю на тея сгъваемите боклуци следам, как след като влязат болуци между екрана и след това като се затвори, се драска, защото екрана е ултра фин. Чудят се какви работи да измислят за пари вече.  Bu

Не съм забелязал такива феномени.
Гледа видео някъде ли,просто си реши така и си каза да споделиш ли ?
Хубаво е да се пази от пясък иначе не съм забелязал да има някъв проблем по темата.
Цитат:
след като влязат болуци между екрана и след това като се затвори, се драска.

Да допълня, имат оригинално фолио залепено което може да се смени по всяко време след драскотина .
Тепърва ще се сменят че взеха да се разлепят.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

Аз го карах на морето моя Z Flip 3 и се набута с един тон пясък, отвсякъде. Една мивка по късно беше като нов, престраших се щото нали имат защита вече за тия пясъци и не влизат, следователно не влезна нищо. Но пък почна да му се отлепя екрана от дясната страна над сгъвката за 3 месеца ползване, и го махнах.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#22

Ползвам Фолд от как излезе 2. Сега тази 2ка е в мой колега. Работата ни е свързана с прахоляк и стружки. Вече година и половина този телефон в тези условия е още като нов. Аз минах през 3ка и сега вече 4ка. 3ката съм я изтървал без калъф на дървен под няколко пъти. Няма следа. Фолд 3 и 4 като излязоха в Германия първите седмици не можеш да се вредиш да купиш. Разграбват се партидите за часове. Дисплея на сгъвката вероятно ще умре, но първо - има си гаранция. Второ - като мине гаранцията след 2 год. вероятно ще се продават на по ниска цена точно заради риска. Но ниската цена 2ра ръка ще ги направи още по популярни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Be6i4, SE Neo V, Victormihov
Цитирай
#23

Сгъваемите телефони бяха представени пред света с фанфари през пролетта на 2019 г. Още преди това имаше много коментари, големи очаквания, разгорещени анализи. Очакваше се сгъваемият смартфон да е устройството, което ще съживи пазара, ще направи телефоните по-привлекателни, ще остави в историята обикновения монолитен смартфон.

https://technews.bg/article-146795.html

 
Цитирай
#24

Така, да остави в историята каквото и да било - надали, но е хубаво да се види присъствието на Z Flip и Fold - имам познати със тези модели, една колежка ползва Z Flip още първия от както излезе и си го ползва и до сега - никакви проблеми с него.

Вярно, скъпи са ама като гледам новите iPhone 14 Pro и особено Pro Max то Fold-а може за мине за Lite версия пред втория - под 4500 , че и по 5 бона за 512GB/1TB Pro Max. То това вече е....

Та смисъл, не са най-скъпите. Плюс това цени за ремонт... ми изпуснете S22 Ultra и само защото не е foldable очаквайте да е по-евтин екрана...

Отдавна цените за ремонт са колкото или близко до цената на целия телефон и направо ходите да си купите друг. Всъщност даже си мислих, че сервизите са на изчезване и просто като се счупи го сменяш, а стария...можеш да го продадеш, има хора, които просто не ги бърка да си работят със телефон със напукано стъкло и даже не е до финансите - не ги бърка просто и им е все тая.

Та това е някаква хейтърска новина за мен, Fold 4 е брутален, тия дни пак го гледах във техно веригите - аз просто нямам нужда от такова у-во, но това е мини-лаптоп, таблет, смартфон и каквото още се сетиш, плюс работи и със S Pen. А,да относно хлъзгавостта - ми всичките са такива, затова си слагаш кейс. S22+ какъв мислете, че е....без кейс сам си се разхожда по масата.

Та общо взето последната простотия. Някой май иска fold ама няма пари...

А,да - друга позната ползва Huawei-ския Mate XS също от 2020. Никакви проблеми, сложила си е даже GSpace и си е подкарала Google apps без ядове.

Пък и дай да спрем развитието защото на някой му било скъпо. Ми навремето и Sony Ericsson K810 или Nokia N95 ми бяха скъпи, ама не съм ревал , нали... развиват се камерите, това бяха 3.2MP и 5MP Carl-Zeiss камерафони за времето си. А като излезе iPhone, нима ремонта на екрана му не беше колкото половината смартфон, при положение, че още ползвахме Sony Ericsson-и, Nokia, HTC с Windows Mobile и т.н. Ама не сме спрели развитието...

После Samsung като почна с AMOLED-ите, които са много по-скъпи от стандартните TFT-та (по онова време дори IPS беше лукс) и не можеш да смениш само стъклото, сменяш целия екран. Нима не бяха скъпи за времето си ремонтите на Galaxy S,S2,S3 например...?

Всяко време си носи развитието, това искам да кажа. Винаги това по-нишовото ще е по-скъпото, но дай го отречем... то и Rolls-Royce е нишово и ремонтите не са им по левче, дай да ги отречем...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#25

Въпрос на няколко години е.
Общо взето производителите удължават агонията си чрез маркетингови трикове тип 100,200,300 мегапиксела, но вече са на 99% тотално изчерпани.
Няма друг вариант освен сгъваемите. Аз например видях телефон с тъч скрийн екран някъде 2001-ва мисля.
Но масови тъчскрийн екраните взеха да стават чак около 2010-та. И пак не бяха нищо особено-малки и тромави.
Към днешно време са идеални, но е време към следващото ниво-сгъваемите.
Но ще трябват години.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)