Анкета: Ще изместят след време сгъваемите смартфони стандартните модели? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разбира се. Отначало никой също не вярваше в устройства с голями размери
17.86%
15
17.86%
Ще заемат съществен дял наравно с класическите модели
17.86%
15
17.86%
Ще заемат много малка пазарна ниша
33.33%
28
33.33%
На брандовете ще им писне и много скоро ще забравят за подобни модели
10.71%
9
10.71%
В скоро време смартфоните ще бъдат заменени от нещо съвсем различно
16.67%
14
16.67%
Друго
3.57%
3
3.57%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще изместят ли сгъваемите смартфони след време стандартните флагмани?
#26

Ще станат все по-популярни,но ще заемат малка част от пазара.Не всеки има нужда от Fold,все едно носиш 2 телефона,Z Flip и по-компактен и по ми допада,но не мисля че ще си купя някога сгъваем телефон,нямам нужда.Класиката е вечна,модерното временно,обикновените GSM ми още ги ползват,смарт часовниците не изместиха аналоговите-механични и кварцови,ще измислят и други по-модерни смартфони и от сгъваемите,LG бяха на път да пуснат техния Rollable,но за жалост се отказаха.

Пс. Таблетите също не изместиха лаптопите.

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#27

Като споменахме LG - KM900 Arena беше нещо, което много исках навремето, но не можах да си позволя и все пак успях да си купя GM360 Viewty Snap (който имаше много готина 5MP камера, стабилни снимки си бяха) само и само да разгледам този техен 3D UI. Кефеше ме дори повече от този на iPhone. Прекрасен Touch интерфейс за времето си...

Arenа-та беше нещо като N95 - мултимедиен звяр. На всичкото отгоре с Gorilla Glass и 3" екран, което си беше впечатляващо за времето си.

Да, със сигурност ще минат години преди да станат особено масови, но ето един Flip на какви цени е: https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...t=Z+flip+4

Дори в техно веригите и официалния Experience Store е 2 бона, но алтернативно или с преподписване пада до 1500 и надолу, т.е. не говорим за някакъв лукс, за тези пари си вземах S22+ например. И като говорихме за Fold-а, който е с дебелина на два телефона забравяте да споменете Flip-а, който пък е -2 телефона Big Grin

Компактен, функционален и можеш да се селфиш с основната камера. Даже не бих казал, че е само женски. Не се знае дали следващия ми смартфон няма да е Flip - лятото с късите гащи е ненормална работа с тия плочки...
Цитирай
#28

Причината в момента да не желая фолд е, че не ми е нужен чак толкова огромен екран, освен това екрана му не е толкова качествен като на s22 ultra или iPhone.
Флипа е по-интересен, но с тази батерия, просто нямам да се прежаля и тук опциите като цяло свършват, Хуавей не ги броя за марка защото са си с китайски интерфейс и са си за Китай.
Моторола си е като флип, нищо особено, Хайпа от едно време Razr няма как да го върнеш, тогава времената бяха други и да имаш смартфон си беше голяма работа.
Преди бях 100% сигурен, че това е следващото огромно нещо, днес не знам.
Истината е, че не бих заменил S21 ultra за Fold, от към игра да няколко дни, но за постоянно ползване, с този екран и тази батерия, не мисля.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#29

В момента са дебели, но нали се сещате ,че е възможно да станат много тънки.
Технологиите се развиват. Моноблоковете са вече безсмислени. До някоя година като наблъскат "500 мегапиксела" с 32GB памет и какво ще блъскат после? 64 GB RAM и 2000 мегапиксела? Това са глупости. Само да поискат и ще направят сгъваемите масови, но не искат да режат златния клон, на който стоят. Армии от десетки милиони фенове на определени марки, готови да вадят все повече и все повече за най-новите модели с нищожен ъпгрейд.
Не им се налага тука да правят нищо с моноблок-а. Реално само помпят минимално и пълнят джобовете.
Ей така има още някоя друга година да си карат и в един момент като се появи телефон с 999 процесор 64 gb рам и 1000 мегапиксела всеки ще си каже:
Ама защо да давам още 5000 лв за най-новия Samsung S29 Ultra със 128 GB рам и 2000 мегапиксела, като мога спокойно да си карам с S28 с 64 GB и 1000 мегапиксела?
Хората ще започнат да си ценят все повече парите, ще купуват и без проблем масово втора и трета ръка телефони.
И в един момент ще видите как армиите от десетки милиони, готови да хвърлят през 9 месеца по 3500-4000 лв за най-новите флагмани, ще станат изведнъж малцинство. Накрая и те даже ще започнат да се усещат колко са прецакани. И тогава вече компаниите ще започнат да предлагат сгъваеми телефони, защо не холограмни и тн.

В момента армиите от хора, готови сляпо да плащат за "най-новите флагмани",дето с нищо не се различават от старите, спират еволюцията!
Докато ги има такива хора, компаниите ще продължават с маркетинговите си номера да ни предлагат нищожен ъпдейт на все по-високи цени.
Цитирай
#30

Взех на жената Флип 4, за да видя дали стават за нещо. С нейното ползване и тая мижава батерия зарежда на 3 дни. Телефончето е много хубаво, обмислям дали да не си взема Фолс 4.
Единствено ме спира, че имам Таб 7 Плюс, който много ми харесва и ползвам активно заедно с писалката, а китайфоншаомито работи като пушка, та не е още за смяна.

Ако догодина не голяма рецесия,та да завръзвам гащите със сезал, може да почна Фолд 5, който ще е с по-малка сгъвка... Общо взето, всяко поколение е по-добро от предишното. Корейската ябълка забави темпото и ще се събудят, когато Оригиналдъ Ябълка изкарат гъвкав телефон. Китайците са много зле откъм софтуер за гъвкави телефони и писалки. Затова не могат да натиснат корейците в момента.

Гъвкавите телефони са бъдещето. Макар то да идва доста бавно в това отношение.

Изпратено от мобилния в движение

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#31

Е то кои китайци, Huawei не ги броим за живи и остават само Xiaomi. Но те по нашите ширини са известни с евтините Redmi и Poco, не знам кой ще избръска над 2 бона за Xiaomi... в тоя случай просто ще си купи Samsung.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#32

(2022-10-17, 16:56:50)kayovas написа:  ... Гъвкавите телефони са бъдещето. Макар то да идва доста бавно в това отношение...

Може би. А може би - не, ще видим, наистина е бавно.

Не чак толкова отдавна много модерни бяха т.нар. "миди" - звънне, разтвориш го бавно, за да направи впечатление на околните, говориш, после го затваряш с една ръка, но така, че да се вижда. После наводниха ...  и изчезнаха. Е, има ги тук-там, дори и съвсем нови, но търсенето им е повече от минимално.

По едно време върхът бяха "слайдерите", появиха се доста модели, а D600 беше черешката на тортата. С 300 зора се снабдих с такъв, после едва го пробутах да един мераклия. Изчезнаха и слайдерите.

В още по-близкото минало Самсунг реши да атакува пазара с телевизори с извит екран, възлагайки големи надежди, но това начинание твърде бързо се провали и причините бяха ясни още преди/при появата - телевизор с изключително малък ъгъл на гледане е крайно нефункционален от всяка гледна точка, разбраха го и неколцината последователи.

Залагането на 3D телевизията, посрещнато с гръмки овации, също се оказа ден до пладне и сега го има само в кината, при това с гротескна картина при бързите сцени. Всички големи играчи се впуснаха, произвеждаха няколко години и ... няма ги на пазара вече от няколко години.

...

Нямам нищо против сгъваемите телефони, тъкмо напротив - колкото по-голям екран, толкова по-голям, а като е компактен - още по-добре. И сигурно ще се задържат по-дълго от упоменатите по-горе, но чак да изместят класическия плосък, еднопанелен вид - съмнявам се.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY, pepy1
Цитирай
#33

Още два модела сгъваеми телефони на Samsung W23 и W23 Flip
Samsung W23 разполага с 16 GB оперативна памет и 12 GB флаш диск, като се продава при цена приблизително $2200. Samsung W23 Flip  има 12 GB RAM и 512 GB вградена памет и се предлага за $1380. 

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...94138.html

Huawei P30
Цитирай
#34

Тия са невероятни в маркетинга!
Ами изпипват нещата идеално , какво друго да се каже.
Цитирай
#35

W серията за китай я има отпреди международното представяне на Z Flip, тези миди ги има за там от доста време. SHARP също прави AQOS модели за docomo (оператор в Япония, мисля най-големия) с флип дизайн от много време. Първия Z Flip беше нещо различно за международния пазар но не и за китайския и японския - там си ги има и отпреди, за справка - моделите са си в GSMArena. Говоря конкретно за мидите.

Вече Fold-овете тръгнаха наравно навсякъде, макар, че преди всички имаше едни FlexPai които се мъчиха с нещо подобно в Китай но то си остана концепция. Всъщност продаваха някакви бройки но това бяха неизпипани у-ва с някакъв "акордеон" отзад за рамка, гадна и грозна работа. Официално обаче май са те. Неофициално и комерсиално - Samsung.

Както стана и с капацитивните тъчове - LG Prada беше такъв и беше преди iPhone.
Цитирай
#36

От Самсунг разчитат за ръст през 2023 на моделите със сгъваеми екрани, които ще повишат и печалбите. В този сегмент се очаква повишаване на доставките с 80% до 2025 г. Догодина плановете са за продажбата на 60 милиона от премиум сериите Galaxy S и Z, както и 210 милиона от линията Galaxy A.

https://thelec.net/news/articleView.html?idxno=4266&utm

 
Цитирай
#37

Пазарът отчита спад на сгъваеми смартфони в началото на годината. След своеобразния пик през третото тримесечие на 2022 с 500% ръст на годишна база, последва спад в две поредни тримесечия. Най-популярният модел в разглеждания период е Galaxy Z Flip4 с 27% от общите продажби. След него се нареждат Huawei Pocket S с 15%, Galaxy Z Fold4 (13%), Oppo Find N2 Flip (11%) и Huawei Mate X3 (6%).

Източник

 
Цитирай
#38

Очаква се, че доставките на “гъвкави“ смартфони тази година ще достигнат 19,8 милиона броя, докато през 2022 г. световният пазар е получил 12,8 милиона такива устройства. Ако експертите са прави, тогава пазарният дял на сгъваемите смартфони ще се увеличи от 1,1% на 1,7%.

Източник

 
Цитирай
#39

Като прочета "сгъваем смартфон" и се сещам за лаптопите, с два дисплея. Къде са? Изчезнаха 

За бройката - а в момента ходя с два апарата- речен и служебен.
Колкото до габарита - няма пълно щастие. Ако ползвам телефония - говоря чрез слушалка, а за другите неща ми трябва голям дисплей. Даже съм клсе замислил за таблет поне 10 инча.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#40

Навремето мобилните бяха големи, след около 10ина години модата беше да са много малки. Тъчовете тръгнаха по същия начин, малки, после много големи/фаблети/ докато не спряха с 5-6 инчови дисплеи - масовката.  Може би това ще си остане нисша, но ще разберем след 7-8 години! Не е като всеки 5,6 да е със сгъваем телефон. Все още са рядкост на нашия пазар, макар че синът ми е с фолд 4.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#41

Мисля, че не, макар и да са заели вече определена ниша сред останалите мобилни устройства.

 
Цитирай
#42

Все повече потребители инвестират в покупка на гъвкави смартфони. Конкуренцията допринася за иновациите и изгодната цена. Навлизането на нови брандове в тази продуктова категория обещава още по-положителни трендове в следващите месеци, като продажбите на гъвкави смартфони отчитат ръст от 64% през първото тримесечие за тази година.

Източник

 
Цитирай
#43

Смартфоните с гъвкави екрани са доста атрактивни, но все още са твърде скъпи за масовия потребител. Навлизането на повече компании в тази продуктова категория обещава да промени ситуацията. Последните прогнози сочат, че техните продажбите ще достигнат до 18.6 млн. броя до края на 2023г. Внушителен ръст в популярността им ни очаква през следващите 12 месеца.

Източник

 
Цитирай
#44

Как да ги изместят, като не повече от два-три производителя предлагат евтини сгъваеми устройства, които в повечето случаи не излизат извън границите на Китай.
Самсунг не си мърдат пръста да направят устройствата си по-достъпни, дори напротив. Моторола правят някакъв опит с Razr и Razr Ultra да предложат някакви различни варианти, но пак базовият не е достатъчно евтин, за да е масовка.

Докато производството на сгъваеми дисплеи не стане драстично по-евтино, съответно крайната им цена да е по-ниска, не вярвам тези устройства да станат масови. Аз лично не виждам смисъл във Flip устройствата, нито нещо, което да ги прави интересни, надеждата ми остава в разработките на Fold.


Съвсем различен е въпросът, че България не е и никога няма да бъде стратегически пазар за премиум устройства, включително гъвкавите, а политиките за продажби на устройства, отстъпките за тях при покупка с план и т.н. са силно ограничаващи възможността на обикновения потребител да си ги позволи.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#45

Е то това няма да стане до година или две все пак. Според мен имат бъдеще и тепърва ще им се ускори развитието. Флип и аз не заглеждам особено. Разцъквал съм за малко фолд 4 и ако цената падне някога може би бих ползвал такъв телефон.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#46

Сгъваемите смартфони могат да правят всичко, което и несгъваемите, но несгъваемите не са способни на някои от нещата, които ни предлагат сгъваемите. С какво те превъзхождат останалите?

Източник

 
Цитирай
#47

Дано са му платили добре за рекламата, нищо съществено не се казва.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#48

Третото тримесечие на тази година е рекордно за доставките на сгъваемите смартфони. За това до голяма степен помага премиерата на Galaxy Z Fold5 и Flip5, както и засилената конкуренция от китайските производители. Отбелязва се ръст на продажбите с 215% на база тримесечие и 16% на годишна база до 7 млн. броя. Доминиращ дял отново има Samsung, която държи 72% от продажбите, но се забелязва спад спрямо 86% година по-рано. След това се нареждат Huawei и Honor със съответно 9% и 8%.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)