Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi NOTE 11/11S всякакви проблеми и решения
#1

Фабрично MIUI13, Android 11

Започна се 

1. Проблем с call recorder-a. При разговор когато натиснеш запис на разговор се включва системен предупредителен глас който се чува и от двамата които говорят. Как се маха това чудо, за пръв път чувам подобно нещо?
- Уж се опитвам да го оправя---> цъквам на Телефон, натискам трите точки и настройки- записване на обажданията- и тук нямам ниаккви опции (слагам снимка) а в ютуб виждам че някакви индийци си имат опции в това меню
   

Втори проблем с call recorder-a, така записаните файлове ги няма в стоковия файл мениджър на xiaomi. На стария ми телефон всичко беше чисто и ясно, и всичко се намираше там където се сейфа. А тези записани разговори (просто си правя тестове днес) могат да се намерят и то само да се чуят (а не да се копират на друго устройство примерно) като влезеш в слушалката-скорошни- и там в хронологията на разговора с дадения човек ти позволява да чуеш записа, а как мога да си го сваля на компютъра, къде са сейфани тези файлове? 

2. Местоположение. Та забелязах че на Тиндър съм му задал разрешение за местоположението "Разрешено само при използване" , После влизам в настройки-приложения-управление на приложенията- тиндър- разрешения за приложението / и тук виждам че има отметка на "Премахване на разрешенията, ако приложението не се използва"  което логично би значело да ми изключва GPS-a след като спра Тиндъра. Но GPS-a не се изключва а си стои цял ден а аз съм спрял Тиндъра преди часове, махнал съм го от паметта и следва той да е изключен и да не се ползва.
           

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Mi video е окупирало телефона ми, от настройки/приложения/управление на приложенията/трите точки .../стандартни приложения съм настроил за основен плеър MX video но няма никакъв резултат, не ме допуска в него когато цъкна на видео се стартира автомат. с ми плеър.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

Деактивирай го
Цитирай
#4

не ми показва опция за деактивиране в менюто за приложения

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

Тогава може да опиташ през менюто, което се достъпва през play store за деактивиране на приложения.
При мен на xiaomi.eu e по този начин


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

при мен за жалост има само опцията за махане на актуализации, без деинсталиране. Ти беше пускал преди години едно приложение/програма която принудително спира приложения които и посочиш, пишеха се някакви редове, копираха се за да сработи, нещо такова беше. Та ако се сетиш в коя тема беше (xiaomi раздела беше) може да постнеш.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

https://adbappcontrol.com/en/
Цитирай
#8

   
За индийците пише там.

Записа отваряш през историята на дайлъра,има бутон за споделяне и поставяш във файлмениджъра.И остава там за вечни времена.Колкото до съобщението в началото на разговора,опитвам да го махна от половин година,не може. С гугълския дайлър е така,има регулации на ЕС.  Angry За Индия има авто старт,не можах да го накаран и за мен да проработи.Това от мен.
Цитирай
#9

По принцип е незаконно да записваш някого без неговото знание. Затова излиза такова съобщение, което събеседникът чува.

Колкото до Тиндър, ти си му разрешил да ползва самата информация за местоположението ти, докато е активен. Като го изключиш, той няма право да вижда и използва тази информация, но това не значи, че е негово задължение да ти изключва gps-a... Това си зависи от теб дали ще е включен или изключен, все пак може да го ползваш за много други неща, освен за Тиндър...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#10

(2022-06-19, 09:56:51)ivenco написа:  За индийците пише там.

Записа отваряш през историята на дайлъра,има бутон за споделяне и поставяш във файлмениджъра.И остава там за вечни времена.Колкото до съобщението в началото на разговора,опитвам да го махна от половин година,не може. С гугълския дайлър е така,има регулации на ЕС.  Angry За Индия има авто старт,не можах да го накаран и за мен да проработи.Това от мен.

Изтеглих някакво си приложение "TTSlexx" от google play магазина, безплатно е.

Пускам и линк от видеото в ютуб за повече разяснение.
https://www.youtube.com/watch?v=PBzsg6yD...l=TechiBee

Недостатъци: Когато инсталирах това приложение ме предупреди че ще записва и ще има достъп да всичко което правя на телефона. Не знам това до колко е здравословно при положение че се ползват вече приложения за разплащане от банките.**

Чудя се защо не мога да си направя допълнителна страница по мое желание и да е в ляво от home screen-a (на мястото на онази безполезната която си я изключваме от настройките)?
Това махнато ли е на този андроид/miui?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#11

Направи си "страниците", после задй 2рата или някоя друга да е Home и ще имаш в ляво.
   
Цитирай
#12

(2022-06-19, 18:54:51)vlado05 написа:  Направи си "страниците".....
евала, само там не бях цъкнал :Д


Кажете има ли бързи зарядни за кола, смисъл фабричното зарядно е 33W, ампери не пише? По-добре някой който има такова да даде мнение.. Ако ги има в БГ магазините, още по-добре,а и + по-дълъг кабел от фабричния. Знам че кабелите са различни и трябва да е някакъв конкретен който да става за зарядните.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#13

Здравейте, аз също ползвам от една седимца Redmi Note 11 и имам следния проблем: не получавам никакви известия от вайбър, даже при получаване на ново съобщение дисплеят ми не светва. Всичко навсякъде е позволено, но има една функция в менюто "Звук на Известяване", която е: На заключен екран "Въобще не показвай известия", която не може да се деактивира. Дали някой е имал подобен проблем и има ли решение за него?

Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#14

Къде го намери това меню "звук и известяване" ? Аз имам само "звук и вибрация" и там няма такова нещо.
Напиши точния път до това твоето меню.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#15

(2022-08-22, 09:14:12)Ралица написа:  Здравейте, аз също ползвам от една седимца Redmi Note 11 и имам следния проблем: не получавам никакви известия от вайбър, даже при получаване на ново съобщение дисплеят ми не светва. 

Трябва да му разрешите ,,Автостартиране" и в икономия на батерия ,,Без ограничения"


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Здравейте. Закупих си Redmi NOTE 11 през март месец. От тогава насам да не казвам на всеки разговор, но доста често ми се случва да ми прекъсват разговорите. Има ли решение на този проблем, защото моя позната има същият проблем със същият модел телефон?
Цитирай
#17

Прекъсват защото, без да искаш затваряш, или защото са по един час, или си със слушалки и натискаш, без да искаш бутона, или имаш и друго блутуут устройство, което може да затваря, но не знаеш, че го прави..

Остава мрежов проблем или дефектна сим карта. По метода на изключването ще хванеш проблема

Разбира се е напълно възможно да съм пропуснал нещо или да сте с дефектна партида. Тогава виж другите оплаквания дали са от същия модел
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • lyubo_iliev
Цитирай
#18

При мен при спиране на интернет, веднага се появява иконка VoLTE, защото е активирано по подразбиране. Може би това е причината за прекъсване на разговорите на @malkata_ice ? Ако интернетът насича по време на разговор, ще имаме насичане на разговора, т.е. прекъсване.
@malkata_ice, може да пробваш да изключиш VoLTE. За целта в търсачката в настройки напиши VoLTE и изключи плъзгача.
Цитирай
#19

От скоро забелязах че това VOLTE ми е НОН СТОП пуснато, нито съм пипал нещо нито нищо. А преди никога не съм го виждал. Това проблем ли е?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#20

Освен ако не искаш по-бързо свързване при набиране и по-качествени разговори, не е проблем
Цитирай
#21

(2022-10-13, 19:56:03)nehranimaiko написа:  От скоро забелязах че това VOLTE ми е НОН СТОП пуснато, нито съм пипал нещо нито нищо. А преди никога не съм го виждал. Това проблем ли е?

Предпоследният ъпдейт на MIUI 13 включи VoLTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на lyubo_iliev за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#22

Здравейте! Имам следният проблем с Xiaomi Redmi Note 11:
-Винаги се затъмнява задната камера до пълен мрак, при видео разговори във вайбър и месинджър. След изключване и включване на камерата, се стартира с нормална работа за около минута и отново изгасва. Има ли някакви настройки по този въпрос или да се обърна с гаранцията в магазина? Благодаря!
Цитирай
#23

Този проблем може да засяга всеки смартфон.
Калъфът, гръбчето или щипките за захващането в селфи-стика може да закриват сензора за светлина. Това може лесно да се провери, като се обърне внимание на промяна на автоматичната яркост на дисплея при смяна на светлината в помещението.
Цитирай
#24

(2022-10-31, 19:47:38)lyubo_iliev написа:  Този проблем може да засяга всеки смартфон.
Калъфът, гръбчето или щипките за захващането в селфи-стика може да закриват сензора за светлина. Това може лесно да се провери, като се обърне внимание на промяна на автоматичната яркост на дисплея при смяна на светлината в помещението.

Телефонът е с прозрачоно гръбче само, но и без него се случва същото затъмняване. Да бъда честен невиждам разлика в яркостта при автоматичен режим. Дали някой сензор не е дефектирал?
Цитирай
#25

При съмнение за проблем с хардуера незабавно се прави копиране на файловете (сваляне на снимки, видео, контакти, музика и т.н.), защото не се знае дали устройството скоро ще умре. В гаранционния сервиз първо ще направят нулиране на настройките. Затова те съветвам да направиш нулиране на фабричните настройки без да ползваш архив за възстановяване. Няма смисъл да се чудиш и чакаш проблема да се "самооправи".
Настройки - За телефона - Фабрични настройки - най-отдолу натискаш иконата на кошчето.
Веднага ще ти стане ясно дали ще изпращаш телефона до гаранционния сервиз или ще си го ползваш в изправно състояние.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)