Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi NOTE 11/11S всякакви проблеми и решения
#26

Здравейте,

От известно време използвам Xiaomi redmi note 11s. Тъй като е dual sim, използвам и двата слота за карти. И тук идва проблемът - на предишните модели Xiaomi имаше опция всяка карта да има различен тон на звънене. В този модел тази функция липсва.
Въпросът ми е- дали някой от Вас е успял да реши този проблем и как?

Благодаря Ви предварително.
Цитирай
Аксесоари
#27

Има си такава опция.
Влизаш в Звуци и Докосване (Sound & Touch)

Teзи картинки дали ще са ти от полза за ориентира?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#28

Здравейте,

На моя телефон такъв прозорец с избор на сим карта липсва. Направо ме вкарва в Mi подпрограма, където са всички теми, мелодии и т.н 
   
   
Цитирай
#29

И като цъкнем на локалните какво става?
Цитирай
#30

(2022-09-21, 14:29:43)malkata_ice написа:  Здравейте. Закупих си Redmi NOTE 11 през март месец. От тогава насам да не казвам на всеки разговор, но доста често ми се случва да ми прекъсват разговорите. Има ли решение на този проблем, защото моя позната има същият проблем със същият модел телефон?

Здравейте! И аз имам проблем с разговорите,при мен има на моменти едно заглъхване и много лошо се чува. Има ли начин да се оправи или трябва да връщам телефона?
Цитирай
#31

(2022-12-05, 15:59:47)D.Dimitrova написа:  Здравейте! И аз имам проблем с разговорите, при мен има на моменти едно заглъхване и много лошо се чува. Има ли начин да се оправи или трябва да връщам телефона?

Настройки - SIM карти и мобилни мрежи - (избиране на съответната SIM карта) - Информация за SIM картата - Използване на VoLTE изключено (плъзгачът наляво).
Функцията VoLTE е включена по подразбиране за подобряване на качеството на разговорите при условие, че интернетът не прекъсва. У нас интернетът прекъсва и съответно VoLTE-телефонията прекъсва. Затова препоръчвам изключването на VoLTE.
Цитирай
#32

(2022-12-07, 00:26:42)lyubo_iliev, благодаря Ви! Пробвах,но нямаше ефект 🙁 написа:  Настройки - SIM карти и мобилни мрежи - (избиране на съответната SIM карта) - Информация за SIM картата - Използване на VoLTE изключено (плъзгачът наляво).
Функцията VoLTE е включена по подразбиране за подобряване на качеството на разговорите при условие, че интернетът не прекъсва. У нас интернетът прекъсва и съответно VoLTE-телефонията прекъсва. Затова препоръчвам изключването на VoLTE.
Цитирай
#33

Пробвайте с друг дайлър, напр. True phone. Така ще разберете дали проблема е в телефона или дайлъра.
Цитирай
#34

Дойде Андроид 12 за нашия регион.
Темата е за проблеми и тепърва ще се съживява.
Цитирай
#35

Темата си плаче за заключване, защото за всеки проблем трябва да пускате нова тема.
Така чупите търсачката и някой трябва да скролва две страници, за да види, че няма решение на неговия проблем.

Нов проблем -> Нова тема!

Освен това при изпълнение на правилата за нов раздел може и да не се налага да си търсите темите за телефона в общия
Цитирай
#36

Добър вечер не знам дали е удачно да пиша тук?
Едно приятелче има Xiaomi Redmi 11s обаче нещо не му чете картите памет които са на Samsung?
Цитирай
#37

ами да ги форматира и пак да пробва

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#38

Излезе глобален ROM за Redmi Note 11 (spes/spesn) 14.0.2.0 Global - Miui 14, Android 13.
MIUI 14, Android13, Global
На негова основа пуснаха и Xiaomi.eu, ROM-ът е хибриден, аз го флашнах през fastboot. За сега без да форматирам, че не ми се занимава с инсталиране. Ако излязат проблеми, тогава ще го сложа начисто.
Xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#39

Здравейте на баща ми телефона е RedMi и по време на разговор  , ако с този който разговаря не затвори той не може и седи черен екран , ако може да ми помогнете.
Цитирай
#40

(2023-06-11, 15:57:26)savina.bojilova@abv.bg написа:  Здравейте на баща ми телефона е RedMi и по време на разговор  , ако с този който разговаря не затвори той не може и седи черен екран , ако може да ми помогнете.

1.Пробвайте с рестарт, изтриване на кеша, деинсталиране на актуализацията на самото приложение.
Цитирай
#41

Вчера получих ъпдейт за MIUI 14 Android 13 за Xiaomi Redmi Note 11 4G. 
Приятно съм изненадан, че всички настройки се запазиха, включително настройките за спиране на рекламите.
Цитирай
#42

Излезе глобален ROM за Redmi Note 11 (spes/spesn) 14.0.3.0 Global - Miui 14, Android 13.
14.0.3.0 Global
На негова основа пуснаха и Xiaomi.eu, ROM-ът е хибриден.
14.0.3.0 xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#43

Проблем при запис на разговор:
След 2 актуализации на МИУИто през времето и сега установих че когато записвам разговор пак се появява предупредителен глас, което е много зле.
За спирането на предупрежденията преди ползвах TTSlex което вършеше работа но вече не.
Някой знае ли нещо по въпроса?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#44

Google dialer-a или MIUI?
Цитирай
#45

а сега де, аз всичко съм обновявал, но сега видях че на dialer-a съм махнал актуализациите защото четох някъде нещо си да го направим... но пак като пусна да записва и аз чувам някакъв женски глас на чужд език (не на английски) да прави предупреждение което ми казват че уж не го чуват, но един път ми казаха че са го чули. И аз не знам какво стана, аз женския глас го чувам винаги като натисна записвачката и като я спра.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#46

   
(2023-09-16, 23:58:40)nehranimaiko написа:  а сега де, аз всичко съм обновявал, но сега видях че на dialer-a съм махнал актуализациите защото четох някъде нещо си да го направим... но пак като пусна да записва и аз чувам някакъв женски глас на чужд език (не на английски) да прави предупреждение което ми казват че уж не го чуват, но един път ми казаха че са го чули. И аз не знам какво стана, аз женския глас го чувам винаги като натисна записвачката и като я спра.

Премахване на актуализациите на гугълския дайлър.Връща се стария вид с бутона за запис отвън. TTSLEX премахва съобщението, проверено от мен вече месец. Безотказано.TTSLEX Премахва съобщението и след актуализация на дайлъра, само аз го чувам, отсреща човека не чува нищо. Вчера при мен се появи дългоочаквания автостарт на записа с избора на номера за запис. 
Цитирай
#47

ти май не си с Редми 11S щом ми показваш тая снимка...

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#48

Нов проблем- от скоро телефонът започна да груби мрежа, т.е. няма мрежа нито може да се обаждаш нито може да ползваш мобилни данни.
Рестартирам го но не се включва, пробвам пак и пак и на някой следващ път успява да се включи като всичко му се оправя.
Да пробвам ли да го преинсталирам или някой засича и друг възможен проблем.

Значи главния проблем е че след рестарт не се включва и аз стискам палците да се включи на някой следващ рестарт (като когато се мъчи да се включи забива на трите точки, т.е. мисли нещо и си зацикля и аз пак го рестартирам и така...)

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#49

Имах същия проблем. Две седмици по-късно телефонът умря.
Изпратих телефона в гаранционния сервиз и след 50 дни ми отговориха, че не могат да го поправят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на lyubo_iliev за това мнение:
  • kristo_b
Цитирай
#50

(2023-11-27, 22:09:42)lyubo_iliev написа:  Имах същия проблем. Две седмици по-късно телефонът умря.
Изпратих телефона в гаранционния сервиз и след 50 дни ми отговориха, че не могат да го поправят.

това не е добре, значи да си правя сметката да си прехвърлям файловете на компа и да не разчитам много на вътрешното пространство.
Може би да си прехвърля всичко на SD картата и ако умре просто да си я извадя....

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • lyubo_iliev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)