Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Pocketbook Basic 4
#1

Подарих преди година и половина на майка ми Pocketbook Basic 4. Оборудван е с калъф и протектор. Проблемът е следния. Днес майка ми установила, че не може да пуска книгата на старт (power) бутона. Онова малко бяло копче. Книгата не може нито да се включи от него, нито да се изключва чрез него. Пуска я чрез пускане на зарядното. Също така часът е променен и не запомня страницата до която е стигнала. Вчера устройството е било добре, но днес има тези проблеми. Бихте ли могли да ни помогнете с напътствия.
Цитирай
Аксесоари
#2

Като начало опитайте с връщане на фабрични настройки и ако бутонът продължава да не реагира ще трябва да се възползвате от гаранцията. Успех!
Цитирай
#3

По описанието изглежда, че има проблем със захранването (не помни, книгата тръгва след включване на зарядно, променя часа). Изобщо не съм запознат дали е така, но дали няма малка допълнителна батерия, по подобие на компютрите, която да е отговорна за тези неща?
Просто предполагам.
Но при всички положения, ако не помогне ресет - на сервиз.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

По-скоро проблема е с основната батерия , може да е заминала...
Цитирай
#5

Ще пробвам с фабричните настройки, когато се върна. Проблемът е, че касовата бележка е избледняла много и ще се заядат със сигурност. Аз какво да направя, че мастилата им са скапани...
Цитирай
#6

Копчето е оправено. Един приятел го отвори и с шок остановихме, че платката не е завита с 4-те болтчета, които са залепнали на двойно залепващото тиксо до батерията... производствен дефект. От там леко се е клатела платката и накрая копчета не е правило контакт. Нагласи го и застопори с болтовете. Цяло чудо, че не са паднали върху платката да направят късо съединение.... слава Богу!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)