Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung s21 fe Зарядно 45 вата ?
#1

Здравейте колеги, от няколко месеца съм с Samsung s21 fe, както знаете върви без зарядно, закупих си такова уж оригинално от Технополис 45 вата, всичко наред обаче наскоро заредих телефона с тези по старите малките 15 ватовите, може би си внушават но батерията се държи много по добре, и още едно питане имам знам че телефона е за 25 ватовото зарядно да ли не идва проблема от там.Благадаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си внушаваш, колкото по-бавно се зарежда, толкова повече държи. Аз зареждам със същото 45 вата и бързо безжично на Самсунг. Познай кога държи повече? Но пък 45-та зарежда много бързо, въпрос на избор.

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
[-] 2 потребители изказват благодарност на gente за това мнение:
  • eskape, jhoro
Цитирай
#3

Тоест да си намеря колега едно по старо 15 ватово оригинално и да си карам с него.
Цитирай
#4

Не задължително, зарядно 5W също ще ти върши чудесна работа. Бавното зареждане удължава живота на батерията и държи повече.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • eskape, jhoro
Цитирай
#5

Внушаваш си.
Цитирай
#6

Аз използвам 45-та.

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
Цитирай
#7

(2022-06-18, 13:15:36)emzo написа:  Внушаваш си.
Всеки си има право на мнение и това, че не съгласен с него, съвсем не значи, че си внушавам и че не е така.

 
Цитирай
#8

(2022-06-18, 11:00:48)eskape написа:  Здравейте колеги, от няколко месеца съм с Samsung s21 fe, както знаете върви без зарядно, закупих си такова уж оригинално от Технополис 45 вата, всичко наред обаче наскоро заредих телефона с тези по старите малките 15 ватовите, може би си внушават но батерията се държи много по добре, и още едно питане имам знам че телефона е за 25 ватовото зарядно да ли не идва проблема от там.Благадаря.
Не е внушение, и е нормално - с бавно зареждане батерията държи повече. Така е на моят S20 FE, така беше и на предните Huawei P30 и Mate 10 Pro. Отделно този телефон поддържа 25 вата максимум и няма смисъл от 45 ватовото...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#9

Ми аз пак не съм съгласен.

Фаст чарджа (особено самсунгския) си зарежда бързо в ниските проценти, над определени проценти си е аболютно нормален заряд.
Цитирай
#10

Прав си, така работи. Но аз си ги сравнявам от време на време и телефоните, заредени с бързият метод - батерията пада по-бързо, отколкото същите, заредени с 10W. Това може да се установи само ако телефонът се ползва с дълъг стендбай, моята употреба е такава. Ако човек го ползва яко и зарежда всеки ден - няма как да се усети. Отделно, предполагам лъжат и с процентите при бързият заряд - лесно се вижда ако дозаредиш от 30 до 50% примерно с бързото и с нормално зарядно и после ползваш еднотипно.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#11

Е ако го дръпне от зарядното веднага на 100% може и да не се е заредил докрай.

Наблюденията ми са от 1А зарядно (зареждане цяла вечер), което ползвам 5 дни в седмицата и ори 25вт супер фаст зарядно (също нощно зареждане).
Никаква разлика. А и мога да го докажа с логваща програма за дисчарджа на батерията, но чак толкова изтрещял не съм Smile))
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#12

Благодаря колеги  кое Зарядно бихте ми препоръчали да си взема имам оригинално от Huawei p 10 plus води супер чардж, но Самсунга не го разпознава и го зарежда нормално, мисля че е 22 вата, харесал съм този  модел на самсунг, какво бихте ми препоръчал? Благодаря  на всички


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

Ползвай си хуавейското, без тва тоя фаст чардж не е особено бърз Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#14

Да не търся колега да взимам тези на самсунг 15 ватовите от по старите модели. Такова мислех дс търся някъде от олх или базар


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#15

Да, ще ти свърши работа и това също.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#16

Последно да попитам кога е най добре да зареждам телефона и като стигне 100 процента да го махам от контакта предполагам Благодаря на всички
Цитирай
#17

Препоръчвам за по-дълъг живот на батерията до 80%.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#18

Ще споделя и аз някои наблюдения и това, което знам за батериите и конкретно за тези в телефоните:

Степента на заряд на батерията се определя косвено според волтажа на батерията.
Не може да се измери количеството ток в батерията (освен, ако не се разреди и зареди, но пак има преобразуване/загуби), то се пресмята на база волатажа на бареията, който се измерва.

Един от параметрите, които също влияе на волтажа на батерията е Температурата.
Когато се зарежда по-бързо батерията - тя се загрява повече и повишава леко волтажа - съотвоетно това изкриява правилното определяне колко е заредана батерията. Това е един от факторите, за които бързото зареждане е недостатък.
(Околната температура (на слънце, в колата, ...) също изкривява измерването.)

По подобен начин с повишаване на темераурата влияе и безжичното зареждане, осбенно бързото безжично.

Зареждането на батерията докрай и разреждането ѝ докрай (особнно по-дълг престой в разредено състояние) влие НАЙ-зле на живота на батерията.

Добрите производители на батерии имат по-умни измервателни, зареждадащи и разреждащи алгоритми, с които остават резерви - батерията НЕ се разрежда съвсем докрай (макар да показва 0%) и НЕ се зарежда напълно (макарда оказва 100% и спира действително зареждането).

Препоръка, ако зареждате телефона вечер, изключете "бързото" и "супер бързото" жично и безжично зареждане от опциите на телефона (Настройки > Грижа за барията и устройството > Батерия > Още настройки на батерията > секцията |Зареждане|), за да намалите излишното загряване.
Ползвайте оригинално зарядно или такова препотъчително от производителя и спазващо поддържание стандарти за заряд (според телефона Ви) и подходящи USB кабели. Така телефона ще си "говори" (през data pins) със зарядното и ще се зарежда най-ПРАВИЛНО и ще изключи когато трябва и ще поддържа "импулсно дозареждане", когато и да го изключите от зарядното.
Зарежането, с много бавно зарядно (с малък амераж) също не е подходящо, защото когато телефона иска повече ток, това е за сметка на спад на подаваното напрежение и модерните телефони изписват, че е "много бавно" и не е пдоходящо.

Аз лично съм си направил (на Samsung) Bixby routine с "ръчно стартиране" (от бутон на началния екран), която включва "бързото" и "супербързото" жични и "бързото" безжирно заряждания, когато искам (извън бавното нощното зареждане) да включа телефона, за да го зарядя възможно най-бързо, когото ми се налага. Повторнато натискане на бутона изключва трите опции.

Също така, когато дисплея на телефона работи - се "бързото" разреждане се паузира (макар да не го изписва), защото диспея повишава допълнително температурата.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • alexkara, eskape
Цитирай
#19

Явно аз не ползвам модерни устройства, защото при мен нищо не изписва на дисплея, зареждам си ги от 6 години всеки път само с такова зарядно - 5W, докато оригиналните зарядни си стоят в кутията.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • enkov, eskape
Цитирай
#20

Слагайте един усб тестер и гледайте как зарежда зарядното, вместо да пишете фермани.


Пак казвам, след определен % ултра, гига, мега фаст чарджа не е ултра, гига, мега.

Както и да я зареждате след година ще е за смяна.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • enkov, eskape
Цитирай
#21

Колега може ли да го снимаш 5w зарядното, благодаря на всички
Цитирай
#22

Може. Най-обикновенно, на Samsung е и без никакви опции - "бързото" и "супер бързо".

(2022-06-18, 22:56:27)emzo написа:  Както и да я зареждате след година ще е за смяна.
Преди време ползвах MI5, което го зареждах със същото зарядно. Батерията тогава ми издържа 3 години, след това го продадох, може и повече да е изкарала тогава.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#23

(2022-06-18, 23:18:45)NoMaD написа:  Може. Най-обикновенно, на Samsung е и без никакви опции - "бързото" и "супер бързо".

Преди време ползвах MI5, което го зареждах със същото зарядно. Батерията тогава ми издържа 3 години, след това го продадох, може и повече да е изкарала тогава.


5.0V * 2.0A = 10W  Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#24

Номаде, тя и 5 години може да изкара, но капацитета и е далече от номиналния още на 1вата година.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • eskape
Цитирай
#25

Не преиначавай поста ми, не става въпрос за капацитета, това си важи за всички батерии, независимо от типа на зарядното, а за смяната й след една година, както твърдиш ти, което е подвеждащо и е невярно.

(2022-06-18, 23:49:35)Чо :) написа:  5.0V * 2.0A = 10W  Wink
Съгласен, много е дребен шрифта на зарядното, може и да съм се подвел, но като цяло това не променя много нещата.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • eskape
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)