Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi S1 поне 10 пъти на ден разпада Bluetooth връзката
#1

Здравейте. От 4-5 дни имам часовник Xiaomi S1. Взех от тази марка понеже и телефона ми е такъв, с идеята за по-добър синхрон между двете устройства.
Изпитвам обаче следния проблем: Bluetooth връзката между телефона и часовника се разпада поне по 10 пъти на ден, дори и да са оставени един до друг. Единствения начин да я съживя отново е като рестартирам часовника. И така до следващия път.
Изпитвате ли същия проблем или само при мен е така? Докато е време да тичам в магазина за смяна.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това изпълнено ли е?
   
Цитирай
#3

Аз не съм със Zepp, а с Mi Fitness, но да изпълнени са.
Незнам дали ще работи при мен със Zepp и дали тя е по-стабилна от Mi Fitness-a?
Цитирай
#4

Няма да работи със Zepp
Цитирай
#5

Каквото и да правя разпада Bluetooth връзката с телефона. И трябва рестарт на часовника в противен случай не прави отново връзката. Утре мисля да заминава обратно в магазина. Не ми е ясно това някой ремонтирали го или не, но се надявам да ми сменят бройката, ако не и даже да го сменя с Huawei ако има такава възможност. Явно Xiaomi са още "боси" в сферата на часовниците. Това е първото ми разочарование от тази марка.
Цитирай
#6

Пробвахте ли да нулирате мрежовите настройки? Да не е забил нещо блутута на телефона или да се меша с нещо друго, вързано към телефона с блутут?

Изпратено от моят SM-P615 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Единственото свързано с блутут е wifi
Цитирай
#8

В какъв смисъл Bluetooth e вързан с wi-fi?

(2022-06-21, 18:39:44)any9 написа:  Пробвахте ли да нулирате мрежовите настройки? Да не е забил нещо блутута на телефона или да се меша с нещо друго, вързано към телефона с блутут?

Изпратено от моят SM-P615 с помощта на Tapatalk
[quote pid="1714357" dateline="1655829584"]

Няма нищо друго вързано към Bluetooth Единствено когато съм в автомобила, но връзката се разпада по всяко време, без значение къде се намирам.
Иначе в колата е другия проблем. Когато набирам някой от аудиоуредбата на автомобила разговорът автоматично се прехвърля към телефона. Съответно трябва да бръкна в джоба и да изпратя разговора към колата, което като цяло обезмисля Bluetooth уредбата на колата.
[/quote]
Цитирай
#9

Все пак пробвайте да нилирате мрежовите настройки, те включват и блутута, идея нямам дали ще се оправи, но от проба не боли Smile Поне ще ресетне блутита и ще е някаква насока къде е проблема. А за колата, да много е дразнещо това нещо. Аз имах същия проблем с един Huawei часовник и така и не можах да се оправя и да разбера, защо смотания часовник ми прехвърля непрекъснато разговора към телефона, когато телефона е вързан към колата, много му се ядосвах. Сега с Amazfit-a, да чукам на дърво нямам такива ядове.
Цитирай
#10

Можели малко помощ как се ресетват мрежовите настройки?
Цитирай
#11

(2022-06-21, 20:57:40)SXS написа:  В какъв смисъл Bluetooth e вързан с wi-fi?



Oсвен, че са на една и съща честота 2.4 ГХц?

При някои рутери и телефони едновременната работа на двата протокола прави така, че те се зашумяват един друг.
За рутери съм чувал, че се спира някаква опция и този "проблем" изчезва.

Както и да е. Идеята ми беше да спреш Wi-Fi на телефона и да видиш дали така ще спре да прекъсва.
Разбира се, може да е от телефона, така че ако имаш как да пробваш същия часовник на друг телефон, по метода на изключването ще можеш да разбереш къде точно е проблемът
Цитирай
#12

Не уточняваш някои неща.

В настройки на телефона, дори когато работи всичко нормално, изписва ли ти постоянно, че устройството е свързано ?
Разпада се връзката между апп-а или физическата блутут връзка ?
Ако е от апп-а , шаомито ти го приспива, дай му пълна свобода.

Този часовник приема ли разговори ?
Когато нямаш връзка набери се от друг номер и провери дали получава повиквания.

А най-лесно си намери друг апарат и тествай на него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#13

Къде в настройките на телефона се виждат гривни и часовници? Когато са през MiFit, zepp и т.н. никога не съм ги виждал в настройките на BT. Не че съм имал нужда, но ми стана интересно.
Цитирай
#14

   

В самите настройки на телефона, в моя случай връзка с устройството се осъществява само при входящо повикване или изходящо само от от часовника.
Иначе зепа държи постоянна direct Bluetooth връзка
Цитирай
#15

При мен има проблем от време на време с излизането на едно съобщение за рестартиране на блутута, заради часовника. Тогава порових и видях, че съветват ресетване на мрежовите настройки, за това посъветвах и аз същото (въпреки, че още не съм го направила ). Но моя проблем не е толкова дразнещ, ту го има, ту го няма. Та, не знам какъв ви е телефона, но търсите някъде при опциите за нулиране. Аз съм със Самсунг. При мен е в Настройки--> Общо управление--> Нулиране [Изображение: 7dbf03fe7ee1e12386e3b42455159352.jpg][Изображение: 88939b6a7a2b84a77197c0f3c6e05e35.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • SXS
Цитирай
#16

Днес направих някои тестове. Според мен на 99% проблемът идва от приложението. Когато вляза в него е достатъчно дори само два пъти да сменя дисплея и приложението блокира. Прекъсва и връзката с телефона.
Изключих синхронизацията на приложението и за 5 часа само един път се загуби връзката.
Понеже ме попитаха по-горе какво означава разпадане на връзката, проблемът се изразява в затваряне на приложението в телефона. Дал съм му пълна свобода заключено е, авто стартиране и без оптимизация на батерията. Също така след като се затвори приложението, от Bluetooth настройките на телефона виждам часовника, но връзка с него не може да бъде направена.
Рестартирам ли часовника всичко тръгва.
Цитирай
#17

Аз от две седмици съм Xiaomi Watch S1 въпреки широко рекламираната батерия...моя не изкарва повече от 4 дни. Ще съм благодарен, някой друг да сподели как е при него.
Цитирай
#18

Същата работа - 4 дни

(2022-06-22, 21:38:05)M.S.N. написа:  Аз от две седмици съм Xiaomi Watch S1 въпреки широко рекламираната батерия...моя не изкарва повече от 4 дни. Ще съм благодарен, някой друг да сподели как е при него.
А имаш ли проблеми с разпадане на Bluetooth връзката и съответно спиране на известията?
Цитирай
#19

Чудесен часовник е! Нямам проблеми въобще с bluetooth, нито пък нещо ми е бъгвало. Батерията ми издържа средно към 6-7 дена, при включен always on display при brightnes: 2. Heart rate ми е на 30 мин. Sleep-off. Blood oxygen-off. Stress-off. Standing-off. Weather е включен. Sleep mode-off. Raise to wake-естествено-off. Дай всички разрешения на Mi fitness (в приложения на телефона) и провери батерията да не е зададена на "ограничено"! Мобилни данни на приложението също трябва да е включено! Ако и с това, проблема с връзката си остава, пробвай с друг телефон дали ще е същото. Ако е, носи часовника за рекламация.

Galaxy s23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на vanboy за това мнение:
  • Be6i4, nunevi, SXS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)