Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F4 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: POCO-F4.webp]
Poco F4 разполага с 6.67" AMOLED дисплей с Full HD+ резолюция и 120 Hz опресняване на дисплея. Има пластмасова рамка със стъклен гръб, покрит от Gorilla Glass 5. Устройството се базира на чипсета Snapdragon 870, както и 6/8 GB RAM + 128 или 256 GB флаш памет. Основната му камера е тройна и залага на 64 МР главен сензор, подкрепен от оптична стабилизация. Втората камера е 8 МР с ултраширок обхват, а третата е 2 МР за макро снимки. В екрана е изрязана предната 20 МР камера, чийто диаметър е едва 2.76 мм. Poco F4 разполага с батерия с капацитет 4500 mAh и идва с 67 W зарядно. Има стерео говорители с поддръжка на Dolby Atmos и странично разположен скенер за пръстови отпечатъци, а цветове в които се предлага са Moonlight Silver, Night Black, Nebula Green.
 

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, kalin.krasimirov, milenvn
Цитирай
Аксесоари
#2

Ъпгрейда само зарядното ли е
Цитирай
#3

(2022-06-24, 18:55:55)drakkar написа:  Ъпгрейда само зарядното ли е

И основната камера - вече е 64 МП с оптична стабилизация. За съжаление не е IMX766, a нещо на ОмниВижън.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#4

Това не е никакво подобрение спрямо миналата година.
"Подобрения" стил Америка- ЕпълSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#5

Интересен модел от средният клас на Xiaomi: https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...86757.html
 https://nixanbal.com/poco-f4-idva-s-64-m...ata-dosega
https://www.dnevnik.bg/blogosfera/article/454115
https://digital.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0...%87%D0%B0/

Характеристики от GSM Arena: https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_f4-11627.php

Първи впечатления и тестове на телефона:



[Изображение: Poco-F4-2.jpg]
[Изображение: PocoF4.jpg]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • kalin.krasimirov
Цитирай
#6

Още едно видео с POCO F4, където се разцъкват подробно и различните режими и настройки на камерата:




Цитирай
#7

Излезе ревюто на GSM Arena за Poco F4: https://www.gsmarena.com/poco_f4-review-2443.php Всички снимки са направени около и в парка на Студентски град в София, където се намира и самият офис на GSM Arena.



[Изображение: PocoF4-4.jpg]



Ключови акценти: Unfortunately, year 2022 sure isn't in favor of smartphones, among many other things. There is high inflation, components shortage, still ongoing pandemic, and the looming global war threat. The mobile industry, chipsets specifically, haven't made much of a progress since 2020, and it's not surprising the Snapdragon 870 platform, a repackaged Snapdragon 865+ version, is still considered to be the most stable flagship-grade kit. So, Poco F4 offers Dolby Vision support, a better 64MP OIS main camera, and faster 67W charging over the Poco F3.


The front is home to the 6.67-inch AMOLED panel with one of the smallest perforations we've seen to date. It's an E4 AMOLED screen of extended 1080p resolution, 120Hz refresh, 360Hz touch response, and it supports HDR10+. New to this display is the Dolby Vision support, which should offer an even more immersive HDR streaming experience.

The Poco F4 employs the same chipset as the Poco F3 - the Snapdragon 870 5G, which is still one of the fastest and fan-favorite available platforms. It is a rehash of the SD865 chip with even higher CPU clocks, and its prime core goes all the way up to 3.2GHz. It still packs one of the most powerful GPUs around - the Adreno 650. The Poco F4 features an updated LiquidCool Technology 2.0 vapor chamber cooling solution, which has 400% larger than the one cooling the Poco F3 internals. This should bring greater stability, especially when playing HRR games.


The primary camera on the Poco F4 saves 16MP by default, and those photos come out great. The dynamic range is outstanding, contrast is likable, and the color accuracy and presentation are praise-worthy. Overall, we are happy with the photo quality of the Poco F4's primary camera, and we think the majority of the users will be, too. The 20MP selfie camera saves very good photos - the contrast is great, the colors - are accurate, the dynamic range is good, the noise is low, and the sharpness is good enough.
So, the default (Auto Night Mode) photos are pretty good - they are well exposed with commendable dynamic, good contrast, saturated colors and low noise. The detail is enough, too.

Verdict- The Poco F4 is a reliable smartphone and an excellent allrounder that ticks all the boxes - display, speakers, performance, camera, battery, charging, and even build quality. That has always been the point of the Poco F series, and the F4 delivers across the board.


    Excellent AMOLED, 120Hz refresh, Dolby Vision.
    Top-notch performance, great stability, 5G.
    Loud dual speakers, Dolby Atmos.
    Dependable battery life, fast to charge.
    Good all-round camera experience.
    NFC, IR blaster, Android 12, MIUI 13.


[Изображение: PocoF4-5.jpg]


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, kalin.krasimirov
Цитирай
#8

2 или 3 андроид ъпдейта ще има? Не знам дали за него или Poco F4 gt бях чел, че ще има 3.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#9

Тази година много слабо представяне..

Honor 90 - 12/512
[-] 1 потребител изказва благодарност на Galaxy_ace123456789 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#10

Желанията са "огромни"   https://www.gsmarena.com/weekly_poll_res...-54869.php

[Изображение: gsmarena_002.png]

[Изображение: gsmarena_001.png]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#11

(2022-06-30, 14:39:13)hamilcar написа:  2 или 3 андроид ъпдейта ще има? Не знам дали за него или Poco F4 gt бях чел, че ще има 3.

3 години ъпдейт на Андроид и 4 години секюрити ъпдейти:

The Poco F4 ships with MIUI 13 on top of Android 12, and Xiaomi promised three major OS updates, making this device a solid choice for the future.

https://www.gsmarena.com/poco_f4_in_for_...-54752.php


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай
#12

Xiaomi Poco F4 най-после достигна до България. Разбира се, очаквайте високи цени в началото. Оптимална цена на телефона ще се достигне след 4-6 месеца. Но все пак за най-нетърпеливите има оферта за 759 лв. за версията 6/128 ГБ:

https://azo.bg/xiaomi-poco-f4-5g-dual-6g...edium=Feed

Версията 8/256 ГБ все още липсва при нашите търговци. Затова пък можете да я поръчате от германският Амазон, доставката до България е около 11 евро. Цена- 450 евро + 11.75 евро доставка= 905 лв. Има и подарък- слушалки:

https://www.amazon.de/22021211RG/dp/B09W...th=1&psc=1


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, hamilcar, kalin.krasimirov, ronnie72
Цитирай
#13

https://www.youtube.com/watch?v=DptMQgr3Svs
На 6.29мин. от клипа се виждат показатели, които са чак нереални. Браво на Poco. Явно с матрица на Самсунг може. Но самите корейци не искат да го направят в собствените си апарати.
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

(2022-07-16, 09:56:15)magic1 написа:  https://www.youtube.com/watch?v=DptMQgr3Svs
На 6.29мин. от клипа се виждат показатели, които са чак нереални. Браво на Poco. Явно с матрица на Самсунг може. Но самите корейци не искат да го направят в собствените си апарати.

Докато Ябълките не го добавят, и Самсунг няма да го направят.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#15

Тази година Ф4 си е тотално разочарование и по-скоро е време да се купи Ф3 ако някой търси нещо от класа. Едно че Ф4 реално не дава нищо повече ами и реално по някаква причина е с по-слаба батерия и пърформънс, което се вижда от руското видео с genshin impact. Също температуруте изглеждат по-високи. Субективно е, но за мен и дизайна е по-зле дори.
Цитирай
#16

(2022-07-24, 09:43:50)100 написа:  Тази година Ф4 си е тотално разочарование и по-скоро е време да се купи Ф3 ако някой търси нещо от класа. Едно че Ф4 реално не дава нищо повече ами и реално по някаква причина е с по-слаба батерия и пърформънс, което се вижда от руското видео с genshin impact. Също температуруте изглеждат по-високи. Субективно е, но за мен и дизайна е по-зле дори.

Аз мисля да взема Ф4 на жена ми. Тя ползва Ф1 и този ще ѝ свърши добра работа, пък и ще има три андроид ъпдейта, което си е бонус.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#17

(2022-07-24, 09:43:50)100 написа:  Тази година Ф4 си е тотално разочарование и по-скоро е време да се купи Ф3 ако някой търси нещо от класа. Едно че Ф4 реално не дава нищо повече ами и реално по някаква причина е с по-слаба батерия и пърформънс, което се вижда от руското видео с genshin impact. Също температуруте изглеждат по-високи. Субективно е, но за мен и дизайна е по-зле дори.
 
Да. И аз така го виждам... За X4 pro да не говорим... В момента и F3 и X3 pro се намират на по-ниски цени и си заслужават повече.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#18

(2022-07-24, 13:49:21)Moro написа:   
Да. И аз така го виждам... За X4 pro да не говорим... В момента и F3 и X3 pro се намират на по-ниски цени и си заслужават повече.
Точно поръчах днеска поредния Ф3 за познат на 580лв, това е ултимативния телефон със 870 процесор - перфектно балансиран пърформънс и батерия. Честно казано не знам защо новите са по-зле уж със същия хардуер, а уж рекламират охлаждането. Това Poco F3 може да се каже, че е най-успешната ми покупка на телефон ever.
Нито един от скъпите и средния клас телефони, които имам не се доближава дори по цена/качество до F3.

F4 e около 200лв отгоре доколкото виждам и вместо него е по-добре да търси нещо с 8100 или другото което набелязах е Oppe Reno 8 pro малко по-скъпо, но доста повече пърформънс. За съжаление в бг нямаме кой знае какъв избор и доста от интересните модели ги няма все още.
Цитирай
#19

(2022-07-24, 16:35:50)100 написа:  Точно поръчах днеска поредния Ф3 за познат на 580лв, това е ултимативния телефон със 870 процесор - перфектно балансиран пърформънс и батерия. Честно казано не знам защо новите са по-зле уж със същия хардуер, а уж рекламират охлаждането. Това Poco F3 може да се каже, че е най-успешната ми покупка на телефон ever.
Нито един от скъпите и средния клас телефони, които имам не се доближава дори по цена/качество до F3.

F4 e около 200лв отгоре доколкото виждам и вместо него е по-добре да търси нещо с 8100 или другото което набелязах е Oppe Reno 8 pro малко по-скъпо, но доста повече пърформънс. За съжаление в бг нямаме кой знае какъв избор и доста от интересните модели ги няма все още.
Аз много се чудех дали да взема F3 или X3 pro, но накрая попаднах на много добра оферта за 256/8 GB версията на X3 pro и взех 2 - за жена ми и за мен. Общо ми излязоха 890 лева, така че прецених, че не си заслужава да доплатя за F3, който тогава най-евтино намерих за около 600 лева 128GB версията.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#20

F3-ката я имаше в началото на месеца на 500 лв. още ме е яд че не го грабнах - топ оферта
Цитирай
#21

(2022-07-25, 21:36:37)eesqq написа:  F3-ката я имаше в началото на месеца на 500 лв. още ме е яд че не го грабнах - топ оферта

8/256 GB версията? Къде? 500 лева е супер оферта, дори и за 6/128  версията.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#22

Poco F3 256/8 e 710лв. Днес проверявах...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#23

(2022-07-26, 08:31:44)Be6i4 написа:  Poco F3 256/8 e 710лв. Днес проверявах...

Миналата година беше по-евтин... Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#24

(2022-07-25, 22:58:29)Moro написа:  8/256 GB версията? Къде? 500 лева е супер оферта, дори и за 6/128  версията.

6/128 версията, в Banggood .  Но вече е 600+ бързо разграбиха черния и после не се реших да се реша да взема белия. Bu
Цитирай
#25

Някой има ли информация, кога се очаква модела да бъде наличен при бг мобилните оператори.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)