Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco X4 GT - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: POCO-X4-GT.webp]
Poco X4 GT е оборудван с 6.66" LCD дисплей със 144 Hz опреснителна честота на дисплея и пластмасов корпус. На борда си разполага с чипсет MediaTek Dimensity 8100, допълнен от 8 GB RAM и 128/256 GB вградена памет. Смартфонът има 64 МР основна камера, но без OIS, втората камера е с ултраширок обхват, а третата е за макро снимки. За селфи камерата са заделени 20 MP. Има стерео говорители с Dolby Atmos поддръжка и жак за слушалки. Батерията е с капацитет 5080 mAh и се поддържа 67 W зареждане, а цветовете в които се предлага устройството са Black, Blue, Silver.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, hsgrgs
Цитирай
Аксесоари
#2

Кога ще се появи масово за продажба у нас?
Цената от 949лв. в Oz..e.bg ми се струва прекалено висока.
Цитирай
#3

Хахахахаха тези от озончето са големи филмари. Не за първи път пускат толкова надута цена за телефон.
Цитирай
#4

Има го за под 600лв в eu.hekka.com
Цитирай
#5

Появи се в Т.....лис на 949.99 лв. Явно очакванията за доста по ниска цена не се сбъднаха.
Цитирай
#6

(2022-07-13, 07:50:37)magic1 написа:  Появи се в Т.....лис на 949.99 лв. Явно очакванията за доста по ниска цена не се сбъднаха.

Нашите търговци традиционно наглеят с всички нови модели телефони. Телефона е наличен в германският Амазон, доставката до България е около 10 евро. Версията 8/128 ГБ е 380 евро + 10.6 доставка= 765 лв. Версията 8/256 GB е 430 евро + 11.73 доставка = 865 лв.:

https://www.amazon.de/Smartphone-Headpho...to_dp&th=1


Цитирай
#7

Официални цени на Poco X4 GT за България:

128GB + 8GB RAM - 879 лв.
256GB + 8GB RAM - 949 лв.

Пълен смях и цирк. Тук ме изгубиха, а имах намерение за покупка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Irriducibili за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Българският вносител отново се е олял с цените и е обявил по-високи такива от официалните на Xiaomi при представянето. Как пък не случихме на читав вносител/търговец, предишният също беше трагедия. Препоръчвам да се пазарува от германският Амазон (доставят директно до Бг) или от Бг онлайн търговци. Ето линк от Бг за 773 лв. към момента, цената ще продължи да намалява:

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...823975290/

Ето и от германският Амазон, за 380 евро ( 745 лв.):

https://www.amazon.de/-/en/Smartphone-He...105&sr=8-2

Версия 8/256 ГБ за 430 евро ( 842 лв.):

https://www.amazon.de/Smartphone-Headpho...to_dp&th=1


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, gen.taco, Irriducibili
Цитирай
#9

Аз си го поръчах сега от AliExpress за 260 паунда, 256GB Син модел. + 2 много яки кейса (калъфчета)
Ако искате батерията да ви държи повече трябва да направите това:
Изключете 5G, Включете режима за пестене на енергия, Задайте дисплея да работи на 60Hz или 90Hz.
Задайте Разделителна способност на екрана - Ниска - няма нужда от толкова висока разделителна способност на толкова малък екран.
Или поне 1-2 неща от изброените, който как прецени.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#10

Вече съм с Андроид 13 но имам 2 въпроса:
1. Как да намалим резолюцията на снимките защото ги прави много големи по 4-5 MB е 1 снимка, а това си е доста. Невидях в Настройките на Камерата да има опция за Резолюцията и Размера на снимките което е ужасно ?
2. Как да си подредя Иконите на Приложенията в Менюто, не ми дава като на другите телефони да местя и подреждам Иконите на Приложенията както аз искам да Бъдат?
Във всички други телефони тази опция я има.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#11

(2022-12-29, 22:31:21)the_brave написа:  Вече съм с Андроид 13 но имам 2 въпроса:
1. Как да намалим резолюцията на снимките защото ги прави много големи по 4-5 MB е 1 снимка, а това си е доста. Невидях в Настройките на Камерата да има опция за Резолюцията и Размера на снимките което е ужасно ?
2. Как да си подредя Иконите на Приложенията в Менюто, не ми дава като на другите телефони да местя и подреждам Иконите на Приложенията както аз искам да Бъдат?
Във всички други телефони тази опция я има.

Какво се оплакваш за снимка 4-5мб моя прави по 100мб снимка ти за 4-5 се оплакваш.

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#12

Колега не отговаряш на въпросите ми а само Спамиш, иначе сега и аз пробвах на 64Мега Пиксела прави снимките по 13Mb.
Но ако знаеш начин как да снима и да прави снимките с по-малка резолюция и размери казвай ?
И няма нужда да ме цитираш.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#13

по принцип 4:3 са по-големи от 16:9
Aко вече си 16:9 и пак са ти големи е добре да ги качваш в облака и да ти пази само висококачествени копия на телефона.
Цитирай
#14

Няма ли "Качество на снимка" ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • the_brave
Цитирай
#15

Има, ама това няма ли да я съсипе изначално?
Цитирай
#16

Имах спомен, че тази настройка реже резолюцията, но сега проверих и се оказа, че не я пипа, остава си същата.
Цитирай
#17

Точно така ,,качество на снимка" променя компресията на jpg файла. Може също да ползваш външно приложение с повече опции като това.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • the_brave
Цитирай
#18

Много благодаря на Всички да намерих я Настройки - Качество на Снимка - Ниско ,Нормално и Високо. Точно това ми трябваше на Нормално прави снимките по 1МБ и нещо, а на Ниско под 1МБ. Ще го оставя на Нормално, точно това е настройката Супер Smile

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#19

От днес съм с такъв телефон. Като цяло съм много доволен.
Само ми е странно защо няма по-нов секюрити пач от януари? През какъв интервал ги пускат тук?
Свикнах малко със самсунгите всеки месец да имам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)