Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на оператор с телефон на лизинг
#1

Здравейте , в момента съм на Теленор (Yettel) интернета и като цяло покритието е много зле . Бих искал да мина на Виваком , но имам проблем - имам телефон на изплащане към Теленор . Според приложението им имам още 5 месеца оставащи вноски (според последната издадена фактура) . Реално ако разбирам правилно и смятам правилно (имам издадена фактура този месец вече ) ми е до 15-ти ноември 2022 . Договора обаче към тях ми е до 3.12.2022 . Разликата между двете е 18-19 дни . Ако не се бъркам мога да пренасям номер в последните 30 дни от последният месец на договора ми . Как стои обаче въпроса с телефона на лизинг ? Последната вноска е ноември а договора ми изтича декември . Пак ли трябва да заплащам "разликата" според която съм го взел като желая да пренесе номера си към друг оператор ? Разбира се ще го направя след като платя последната вноска по лизинга (15-ти ноември ме засичат) . Ще си искат ли да им изплатя "намалението на телефона" ако го направя след като ми изтече лизинга , но в същият момент  все още договора ще ми бъде активен ? Или да изчакам да ми изтече договора към тях , да го прекратя (за да не го подновят) и да се прехвърля към Виваком ? Така няма ли да загубя специалните оферти които новият оператор ще ми предложи като оферта когато се прехвърлям към тях ? Малко е объркващо ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

На 04.12 си подаваш заявление за пренос в другия оператор. Гледаш срока на договора, не на коя дата те засичат!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2022-06-25, 16:43:52)andreti013 написа:  На 04.12 си подаваш заявление за пренос в другия оператор. Гледаш срока на договора, не на коя дата те засичат!

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Добре , ама договора ми изтича на 3-ти декември 2022 . На 4-ти вече ще е неактивен

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#4

Ами плащаш си неустойките по договора за мобилни услуги и по договора за лизинг и отиваш в другия оператор. Не виждам средно положение.


Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

(2022-06-25, 17:00:30)andreti013 написа:  Ами плащаш си неустойките по договора за мобилни услуги и по договора за лизинг и отиваш в другия оператор. Не виждам средно положение.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatal
Аз не искам сега да минавам към тях . Искам когато ми свършва договора . Аз знам , че мога да си изплатя 3-те вноски по закон като прекратявам договора . Оставащите вноски по лизинга според тях не можели да се предплащат , защото "УЖ" вървяли ръка за ръка с договора . 15-то число засичане - лизинг по телефона + таксата за абонаментния план . Според мен това е невъзможно да не може да се предплаща . НЯМА КАК ДА Е ТАКА . Всеки един лизинг може да се предплаща предварително . На мене въпроса ми е ДАЛИ ще ми искат разликата в устройството на нормална и на "промоционална" цена след като го изплатя на 15-ти ноември и в оставащите 18 дни от договора се прехвърля към друг оператор БЕЗ ДА ми искат разликата в цената на устройството . Уж са около 200-250 лева при преподписване на договор и стандартна цена . Аз знам кога мога да го прекратя договора . Аз не искам сега да го прекратявам .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#6

Дължиш неустойка по договора за покупка, при неговото предварително прекратяване. Ако прекратиш договора преди изплащането на апарата по договор, ще ти изискат да го платиш по пазарни цени. Може би ако го платиш предварително накуп, имаш шанс, но не съм 100% сигурен!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

(2022-06-25, 18:44:09)pepy1 написа:  Дължиш неустойка по договора за покупка, при неговото предварително прекратяване. Ако прекратиш договора преди изплащането на апарата по договор, ще ти изискат да го платиш по пазарни цени. Може би ако го платиш предварително накуп, имаш шанс, но не съм 100% сигурен!

Последната вноска по лизинга е преди изтичането на договора . Аз реално не прекратявам договора в последните 18 дни а си подавам заявление , че желая да премина към друг . Аз тези 18 дни ще си ги платя попринцип . То така или иначе накрая договора ми е до 3-ти декември . А последното засичане е на 15-ти ноември .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#8

Няма значение докога е договора за лизинг. Дори и да сте платили телефона 100 % в брой при сключване на договора, пак ще дължите неустойка до "продажната цена на телефона при оператора на свободна продажба", ако го прекратите предварително. Това го правят с цел да вържат хората за 2 години и да си гарантират, че те няма да им избягат, дори и да искат да платят 3 такси неустойка. Затова и винаги съветвам никога да не се взима телефон от мобилен оператор с договор!

Отивате на следващият ден, след като ви изтече договора в новият оператор и подавате заявление за преносимост. НЕ подавате нищо в старият оператор, защото може да ви закрият номера. След изтичането на договора той става безсрочен. Операторите мразят това и в последните 3 месеца ще ви звънят като луди по телефона да го подновите, не се връзвайте в никакъв случай.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай
#9

(2022-06-25, 20:58:02)milenvn написа:  Няма значение докога е договора за лизинг. Дори и да сте платили телефона 100 % в брой при сключване на договора, пак ще дължите неустойка до "продажната цена на телефона при оператора на свободна продажба", ако го прекратите предварително. Това го правят с цел да вържат хората за 2 години и да си гарантират, че те няма да им избягат, дори и да искат да платят 3 такси неустойка. Затова и винаги съветвам никога да не се взима телефон от мобилен оператор с договор!

Отивате на следващият ден, след като ви изтече договора в новият оператор и подавате заявление за преносимост. НЕ подавате нищо в старият оператор, защото може да ви закрият номера. След изтичането на договора той става безсрочен. Операторите мразят това и в последните 3 месеца ще ви звънят като луди по телефона да го подновите, не се връзвайте в никакъв случай.
Тогава ще се ходи на 4-ти декември (3-ти свърша договора)  както вие казахте и ще го пренеса . Какво е това Vivacom фиксирана услуга ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#10

(2022-06-25, 22:16:35)mitko.stefanov написа:  ....... Какво е това Vivacom фиксирана услуга ?

Домашен телефон или интернет.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

Много обяснения и то излишни... Кратка форма : Една секунда Преди изтичане на договора се води Неспазване на договора. Можеш да правиш всичко, Но поне 5мин СЛЕД изтичане на договора... Елементарно!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • jhoro, mitko.stefanov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)