Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи серията Xiaomi 12S (04.07.22)
#26

2500 лв. без гаранция, айде няма нужда!
Цитирай
Аксесоари
#27

2200 е, много скоро ще падне до 2000лв. да, без гаранция, но ако беше тук от Технотата щеше да е 3300 с гаранция та общо взето е все тая.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#28

Xiaomi 12S Ultra - Поглед отвътре.
Веднага става очевидно колко пространство заема сензорът, особено в сравнение с останалите два.

 
Цитирай
#29

Интересна особеност предлага Xiaomi 12S Ultra, за която китайският производител не спомена по време на своята презентация. Оказва се, че различните капачки, бленди и почти всички други аксесоари за цифровите фотоапарати добре се стиковат с Xiaomi 12S Ultra.
[Изображение: Y2h-Bd-Mbe-Ior-B4z0u-Mni3-Mx-Li-J9j-K7j9.jpg] [Изображение: Y2h-Bd-YDCex2z2-Mmb-Z0tv-Vi-H6owp79s-J.jpg]

 
Цитирай
#30

Момчета, какви са вариантите за сдобиване на телефона? В Алиекспрес го има наличен, това ли е най-надеждната опция? Изписва ми, че са включени и VAT таксите, т.е шансовете да не мине на митница са добри.

Тази година бях решил да взимам телефон и досега всички флагмани са разочарование. 12S ултра се влюбих в него и сега се чудя по какъв начин да се сдобия с това бебче.

Какво бихте ме посъветвали?
Цитирай
#31

(2022-07-13, 20:31:34)grgv написа:  Момчета, какви са вариантите за сдобиване на телефона? В Алиекспрес го има наличен, това ли е най-надеждната опция? Изписва ми, че са включени и VAT таксите, т.е шансовете да не мине на митница са добри.

Тази година бях решил да взимам телефон и досега всички флагмани са разочарование. 12S ултра се влюбих в него и сега се чудя по какъв начин да се сдобия с това бебче.

Дайте линка от Алиекспрес, да го видим. Според моята информация, всичко оттам вече минава през митница, дори и да пише платен VAT. Тоест трябва да се занимавате с митницата и да и доказвате с фактурата от Али експрес, че сте платил ДДС....

Единствено за Трейдинг шензен знам, че както и досега пратките пристигат със Спиди и нямате досег до митница. Ето линка от тях, цената беше 1070 евро, сега е повишена, вероятно няма бройки или интереса е голям. Преди да поръчате, пишете им съобщение, за да ви потвърдят изрично, че пратките пристигат без митница чрез Спиди:

https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-12...a-8gb256gb


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#32

Линк от AliExpress , цената е доста по-сериозна там - BGN 2,517.67
Линк от Gearbest, цена - $1573.95

Не съм пазарувал от Трейдингшендзен преди, при такава цена за телефона ми се иска да се пропусне при всички положения митница...
Цитирай
#33

На ваше място бих поръчал от Трейдинг Шензен, след задължителна кореспонденция с тях за потвърждение на политиката с митницата. Освен всичко друго предлагат и най-добрата цена.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, grgv
Цитирай
#34

През ТрейдингШенжен 100% няма митница, няма от какво да се притесняваш. Идва до адрес по Спийди (ДПД)

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • grgv, milenvn
Цитирай
#35

Търговската мрежа на Leica започна да предлага Xiaomi 12S Ultra и то на видни места в магазините си. В сътрудничество с Huawei това не беше така.
[Изображение: 4a2cce56ly1h45k74xqa8j235s2dchdu-large.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#36

Експертите от Counterpoint Research са сумирали цените на всички използвани в този мобилен телефон компоненти и са пресметнали каква е разликата между неговите себестойност и цена. Началната конфигурация на Xiaomi 12S Ultra с 8/256 GB памети струва на Xiaomi $516, докато в магазините устройството се продава за $899. От Агенцията специално подчертават, че този път в себестойността са включени и разходите за сглобяване, тестване, сертификация, проверките за водоустойчивост и дори опаковането и цената на опаковката.
[Изображение: 20220718-T105843.webp]

 
Цитирай
#37

Xiaomi 12S Ultra - Обзор

 
Цитирай
#38

Аз определено съм впечатлен от възможностите на камерата и лекотата с която върви устройството навсякъде из интерфейса, поне от клиповете и снимките, които видях до момента.
Ако не беше вариант само китайска версия, вероятно "еквилибристики" за подкарване на Гугъл сървиси и незнанието дали ще работи коректно с банкови приложения, обхвати, мобилни мрежи и т.н., направо поръчвах един от Китай и до месец щях да му се радвам.
Но разбира се трудно ще преглътна предположенията около него.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • milenvn, predator_v_bg
Цитирай
#39

За съжаление Xiaomi 12S Ultra не издържа теста на Jerry.

 
Цитирай
#40

(2022-07-22, 12:00:57)Monipeev написа:  Аз определено съм впечатлен от възможностите на камерата и лекотата с която върви устройството навсякъде из интерфейса, поне от клиповете и снимките,  които видях до момента.
Ако не беше вариант само китайска версия, вероятно "еквилибристики" за подкарване на Гугъл сървиси и незнанието дали ще работи коректно с банкови приложения,  обхвати, мобилни мрежи и т.н., направо поръчвах един от Китай и до месец щях да му се радвам.
Но разбира се трудно ще преглътна предположенията около него.

E, Мони, човек ще каже, че от вчера си тук. Какви еквилибристики, ползвал съм десетки китайски Шаомита и всичко си им върви без проблем с Шаоми ЕУ,  че и без него, но с него гарантирано няма проблеми, с каквито и да било приложения, обхват, мобилни мрежи и т.н. стига глупости Smile

ПС. Знам, че и друг път съм го споменавал, но все пак... мой близък приятел вече близо 2г. ползва 10 Ултра (купи го септември 2020), който също е ексклузивно за Китай и няма никакви, ама никакви проблеми, така че все още ми е трудно да разбера откъде идват тези слухове, че може да има проблеми. Наистина, не разбирам. Човека обича да ходи по планини, на разходи в горите и не е имал проблеми с обхват, мрежи и т.н. Да, има някои разлики в честотите на китайските и глобалните версии, но тези разлики не засягат България.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#41

(2022-07-23, 20:13:40)nowhere написа:  E, Мони, човек ще каже, че от вчера си тук. Какви еквилибристики, ползвал съм десетки китайски Шаомита и всичко си им върви без проблем с Шаоми ЕУ,  че и без него, но с него гарантирано няма проблеми, с каквито и да било приложения, обхват, мобилни мрежи и т.н. стига глупости Smile

ПС. Знам, че и друг път съм го споменавал, но все пак... мой близък приятел вече близо 2г. ползва 10 Ултра (купи го септември 2020), който също е ексклузивно за Китай и няма никакви, ама никакви проблеми, така че все още ми е трудно да разбера откъде идват тези слухове, че може да има проблеми. Наистина, не разбирам. Човека обича да ходи по планини, на разходи в горите и не е имал проблеми с обхват, мрежи и т.н. Да, има някои разлики в честотите на китайските и глобалните версии, но тези разлики не засягат България.
И току що след този коментар върнах евентуалната поръчка на 12S отново на масата като реална възможност Big Grin
Цитирай
#42

Вече има и stable EU ROM!  Dance

https://xiaomi.eu/community/threads/xiao...ost-667684

Надявам се някой да го тества и сподели мнение Smile
Цитирай
#43

Снимки, направени с Xiaomi 12S Ultra (по-късно ще споделя лични впечатления, снимки и видео на телефона):

[Изображение: 1-IMG-20220908-142835.jpg]

[Изображение: 10-IMG-20220908-142524.jpg]

[Изображение: 11-IMG-20220908-142536.jpg]

[Изображение: 15-IMG-20220908-143053.jpg]

[Изображение: 16-IMG-20220908-143120.jpg]

[Изображение: 17-IMG-20220908-142319.jpg]

[Изображение: 18-IMG-20220908-142336.jpg]

[Изображение: 2-IMG-20220908-142904.jpg]

[Изображение: 20-IMG-20220908-142437.jpg]

[Изображение: 21-IMG-20220908-145202.jpg]

[Изображение: 3-IMG-20220908-143607.jpg]

[Изображение: 4-IMG-20220908-141641.jpg]

[Изображение: 5-IMG-20220908-142038.jpg]

[Изображение: 6-IMG-20220908-142612.jpg]

[Изображение: 7-IMG-20220908-142638.jpg]

[Изображение: 9-IMG-20220908-142631.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4, izibizi, martoo, stiix, suffer
Цитирай
#44

Споделям видеото и публикацията за Xiaomi 12S Ultra:


[Изображение: Xiaomi-12S-Ultra-hands-17-2.jpg]

[Изображение: Xiaomi-12S-Ultra-i-Xiaomi-Mi-11-Ultra-2.jpg]

[Изображение: Xiaomi-12S-Ultra-hands-10-.jpg]

[Изображение: Xiaomi-12S-Ultra-hands-7-.jpg]

Още снимки има в публикацията.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#45

Някой вече да е успял да го тества? Smile Чудя се дали да си го поръчам, но ме притеснява дали ще работи коректно Google Pay (Wallet). С този европейски ром най-вероятно няма, тъй като това означава, че бутлоудърът е отключен? А с китайско-английския?
Цитирай
#46

За кой "европейски" ром става въпрос!?


Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

(2022-09-21, 08:50:38)andreti013 написа:  За кой "европейски" ром става въпрос!?


Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Ето този — https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1717968
Цитирай
#48

С китайско английския ще работи на заключен, но винаги можеш да сложиш xiaomi.eu И няма да има значение (стига да има билдове за него)
Цитирай
#49

В олх вече има обяви, но ме притеснява, че са с отключени бутлоудъри... Има ли според вас вероятност Google Pay да не работи на тях?
Цитирай
#50

Ако не са с Xiaomi.eu или къстъм ром - ДА.
Ама ти това още при включването на телефона можеш да го разбереш. Има едно катинарче
Просто накарай да ти пратят снимка или да снимат какъв е рома
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, WizardBGR
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)