Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Почти невъзможно използване на Curve Pay
#1

Здравейте хора,
Опитах какво ли не, но не де получава. Имал съм не малко телефони с които чрез Google pay вкарвам картата и плащам без проблем. Още преди да съм докоснал терминала и плащането започва. ОБАЧЕ тук с P 40 pro нещата не стоят точно така. Ползвам Curve понеже друго мисля не може. И когато кажа в магазина "С карта" и се започва. Съветвам телефона, приближава терминала, завъртам да не е на камерите... Голяма процедура. Евентуално ако засече Curve започва с идентификацията, пръстов 1,2,3 опита не става код и тъкмо вече съм го отключил и терминала вика, натисни бутон. УЖАС ПРОСТО. Не знам. Това е първия телефон с толкова зор да плащам с него, не знам. Днес пропуснах и 2 важни съобщения от Messenger. A толкова шанс му давам.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Светвате телефона (екрана) ИЛИ го отключвате?
Защото има разлика, във втория случай след като вече сте отключили телефона (т.е. сте се верифицирали с пръст, код, схема, лица или код) - би трябвало да не изисква последваща верификация след доближаването до POS.

NFC антената на P40 е отзад (вдясно на камерите, в около средата на телефона), така че не би трябвало да въртите телефона, а да приближите задната част на телефона, горната част (гледайки телефона в екрана) към горната част на POS терминала (обикновенно там са им антениете, освен ако не означено със знака за NFC някъд другаде). NFC работи до 1 инч (2.54 см) така, че на 1 см е достътчно близко (дори да докоснете POS с телефона - няма да е проблем).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Така знам и аз. Всички други телефони които съм ползвал е нямало проблем досега. Винаги слагам включен телефон. Отварям примерни приложение на Лидл сканиран QR кофа и след това опитвам и винаги ми иска пръстов. Не знам при вас но на мен палеца в доста случаи не сработва. Не знам дали всичко не е това че все още чакам физическа карта и не е активирана. Знам ли.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Цитирай
#4

Добър вечер аз също имам huawei p40 pro I p 50 pro и със curve нямам проблем профила ви потвърден ли е. Тое важно и във самото приложение се потвърждава. И когато ви пристигне картата и нея като потвърдите. Би трябвало да не ви иска проверка. Но както е казал по горния пост телефона трябва да е от ключен и тогава става без никакъв проблем не би трябвало да ви иска пръстов и на двата ми телефона е по този начин.

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#5

Значи стигам до заключението, понеже не ми е пристигнала картата и не е потвърдена, затова. Трябваше да дойде, ще проверя в понеделник в пощата,ако не е там освен да пробвам да заявя друга. Знам ли. И второто беше, че имам чувството че не мога да уцеля nfc точно къде е. Бутам,местя,намествам докато стане и засече, но както и да е. Ще се чака пластиката и ще пиша тогава пак. [Изображение: 8cdf1035e18889eee4959f592544baae.jpg]

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Цитирай
#6

аз съм с малко стар телефон(mate 10 Pro) но nfc го засича от разстояние и на секундата. Освен това c android pay дори не отключвам телефона. Само светвам екрана с power бутона и не ми иска потвърждение дори.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

И аз с android pay (Gpay) нямах никакви проблеми и с Pixel 2 XL и с Huawei P40, но на тях ползвах Gpay. Поради естеството на работа на P40 Pro вече ползвам Curve ( когато сработи). Ще се чака пластиката и тогава ще пиша пак.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)