Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем при Xiaomi Mi 10T lite
#1

Здравейте приятели. Имам много странен проблем с въпросния телефон. Играя на него CoD Mobile и от известно време когато я играя и започне да загрява започва да лагва играта (тоест върви си гладко, но вдигна до 200 ping)  и интересното е, че когато ударя леко телеофна или да го потупам отзад и лага изчезва за 1..2 минути и след това пак започва лаг и пак следва потупване....адски странно. Когато съм на Wi-Fi такъв проблем нямам. Телефона се ползва на A1 мобилни данни само тогава го прави и то не абсолютно винаги. В началото мислех, че е от А1, но се оказа от самия телефон. Когато е студен проблем няма, но загрее ли започва мъката....
Рестартирам, махам картата и пак я вкарвам оправя се за известно време и пак същото...Някой имал ли е подобен проблем и от какво може да е това?

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
Цитирай
Аксесоари
#2

Комплексно е
При мобилни мрежи и игри батерията пада много повече.
Това, което можеш да направиш е да добавиш играта в Game turbo и да я стартираш през него.
Виж му и настройките.
Лагването е следствие на прегряването, а за прегряването можеш да направиш много малко:
Не играй на слънце
Не играй докато телефонът е на зарядното
Можеш да си почистваш паметта от работещи на заден план приложения преди да стартираш играта.
Задължително разгледай опциите на game turbo


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • grenlould, Ivan_Bonev
Цитирай
#3

(2022-07-01, 19:12:49)suffer написа:  Комплексно е
При мобилни мрежи и игри батерията пада много повече.
Това, което можеш да направиш е да добавиш играта в Game turbo и да я стартираш през него.
Виж му и настройките.
Лагването е следствие на прегряването, а за прегряването можеш да направиш много малко:
Не играй на слънце
Не играй докато телефонът е на зарядното
Можеш да си почистваш паметта от работещи на заден план приложения преди да стартираш играта.
Задължително разгледай опциите на game turbo

Като цяло я играя през Game Turbo. Проблема всякаш се появи след новия ъпдейт, а преди това проблеми съм нямал. Винаги преди да стартирам играта почиствам паметта на телефона, а от зарядното не играя тъй като не ми е удобно. Интересното е, че както казах проблема го има само при мобилните данни, а когато играя през Wi-Fi проблеми няма. А най интересното е, че като се появи въпросния пинг телефона е загрял и като го потупам отзад на гърба и се оправя. Направо се чудя дали е хардуерен или софтуеърен проблем....Не винаги го прави, но е достатъчно често колкото да ми вади нервите.

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
[-] 1 потребител изказва благодарност на grenlould за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Този ping мрежов проблем по време на игра или нещо друго?
Не мога да сравня гейминга между brawlstars и call of duty, обаче като си закачен към онлайн сървър нещата винаги са по-добре на мобилни данни.
Ще пробвам и аз потупването, но зависването на връзката ми се случва само на wifi, освен ако не играя в движеща се кола, автобус, влак, но там е нормално да се ошашкат мобилните мрежи, понеже се сменят клетките през известно разстояние и е нормално да се губи връзка.
Почисти все пак кеша на самата игра.
Също в настройките на wifi има wifi assistant.
Разгледай и виж дали можеш да си пренасочиш трафика, или да комбинираш мрежите
Цитирай
#5

(2022-07-02, 08:54:50)suffer написа:  Този ping мрежов проблем по време на игра или нещо друго?
Не мога да сравня гейминга между brawlstars и call of duty, обаче като си закачен към онлайн сървър нещата винаги са по-добре на мобилни данни.
Ще пробвам и аз потупването, но зависването на връзката ми се случва само на wifi, освен ако не играя в движеща се кола, автобус, влак, но там е нормално да се ошашкат мобилните мрежи, понеже се сменят клетките през известно разстояние и е нормално да се губи връзка.
Почисти все пак кеша на самата игра.
Също в настройките на wifi има wifi assistant.
Разгледай и виж дали можеш да си пренасочиш трафика, или да комбинираш мрежите
Този проблем е по време на игра докато си стоя в офиса, без да съм в движение. Когато играя и телефона е загрял в ръцете ми и започва този ping... потупвам го отзад и се оправя за момент. Много телефони съм имал, но такова нещо за първи път ми се случва....това го прави единствено на мобилните данни, а със Wi-Fi нямам никакви проблеми.

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
Цитирай
#6

Значи точно обратното на логиката.
Освен ако в офиса ти не е зле мобилната клетка
Цитирай
#7

(2022-07-03, 06:25:38)suffer написа:  Значи точно обратното на логиката.
Освен ако в офиса ти не е зле мобилната клетка
[quote pid="1714871" dateline="1656822338"]
И така до днес, все още проблема си стои. Започна ли да играя CoD Mobile на мобилни данни и без значение от местоположението, започва да върви в началото добре, докато не се затопли малко телефона и започват мъките...интересното е, че освен с потупване се оправя и като го поставя в легнало положение, това ми подсказва, че проблема явно е свързан по някакъв начин с G сензора.....Направо се чудя с този телефон, а що бой изяде до сега и не се знае скоро дали няма да го счупя в стената, че направо е супер дразнещо ... Пак казвам, че на Wi-Fi този проблем го няма, само на мобилни данни го прави ... Софтуерът е актуализиран до последната версия, но ефект никакъв. Направо се чудя дали проблема е хардуерен или софтуерен!? На всички игри ги прави, пробвах и на LoL Mobile и там същата работа.... Bu
[/quote]

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)